Przedłużenie licencji PZSS

Moderator: Moderatorzy WBP

rollo_tomasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 26 października 2009, 22:52
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: rollo_tomasi »

Cześć!

Złożyłem, w połowie listopada wnioski do WPA (sport+kolekcja).
Termin załatwienia sprawy (przy braku przeciwności)- 30 dni. Nie wyrobili się (powołując się na brak raportu z wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania- choć wywiad odbył się, ale ze mną, na komisariacie właściwym). Przesłali pocztą info z nowym terminem załatwienia sprawy- na połowę stycznia.
Po czym, tydzień później, już w styczniu- dzisiaj- przysłali informację, że, z uwagi na BRAK WAŻNEJ LICENCJI na rok 2019 oraz brak AKTUALNEGO, NA ROK 2019 zaświadczenia o przynależności do klubu mam do wyboru:
- złożyć wniosek o zawieszenie postępowania do czasu uzupełnienia w/w braków;
- złożyć w/w braki w terminie 14 dni od dnia otrzymania ostatniego pisma.

Niezwłocznie wystąpiłem o przedłużenie.
Rejon Łódź. Ktoś ma doświadczenie, ile PZSS potrzebuje na przedłużkę?
Czy jest możliwość złożenia wniosku o przyspieszenie jej wydania?

Dziękuję za koment, poza tym, że zgapiłem się z przedłużką.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2019, 20:25 przez rollo_tomasi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ryjek_krk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: ryjek_krk »

Wydaje mi się że wiąże cię termin złożenia wniosku o pozwolenie co miało miejsce w 2018.
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: jasiu226 »

Czy Twój klub ma już licencję klubową? Jeśli tak, to przedłużenie nie powinno trwać dłużej, niż 2-3 tygodnie.
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
rollo_tomasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 26 października 2009, 22:52
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: rollo_tomasi »

ryjek_krk pisze:Wydaje mi się że wiąże cię termin złożenia wniosku o pozwolenie co miało miejsce w 2018.
Jeśliby było jak mówisz, to przy wynikającej z przepisów możności rozpatrzenia przez WPA spraw po terminie ustawowym (30 dni), czyli po kolejnych 30 dniach, sprawa taka jak moja rozpatrywana byłaby w nowym roku kalendarzowym w obliczu niespełnienia przeze mnie jako ubiegającego się elementarnych wymogów ustawowych w ślad za UOBiA.

Innymi słowy, fakty są, mimo wszystko takie, że na dzień rozpatrywania sprawy (styczeń 2019 r.), nie legitymuję się ważną licencją, która do uprawiania sportu strzeleckiego jest niezbędna w dalszym okresie jego trwania- niezależnie od wyników postępowania toczącego się w WPA.
Inaczej sprawa mieć by się mogła w kwestii orzeczeń lekarskich, których ważność jest kluczowa dla ubiegania się o pozwolenie i TYLKO na okres jego trwania.

Nie chcę ferować, gdyż być może jestem w błędzie, ale z szerszego, niż tylko procedura przed WPA horyzontu, wydaje się, że ich stanowisko jest logiczne- chce pozwolenie, dostanie, ale z ważną licencją, bo, gdy dostanie- mieć ją ważną musi.
rollo_tomasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 26 października 2009, 22:52
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: rollo_tomasi »

jasiu226 pisze:Czy Twój klub ma już licencję klubową? Jeśli tak, to przedłużenie nie powinno trwać dłużej, niż 2-3 tygodnie.
Dziękuję za koment. Tak-ma. Wobec tego, warto poczekać z wnioskiem o zawieszenie, gdyż decyzja PZSS może nadejść szybciej, niż termin złożenia takiego wniosku.
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: Jachet1 »

Jaki masz stan wniosku o przedłużenie licencji? nie musisz mieć plastiku ważne że na portalu masz zatwierdzony to możesz z wydrukiem ze strony iść do wpa.
Swoją drogą ja składałem wniosek do wpa 19.11 po 2 dniach umówiłem się z dzielnicowym z mojego miejsca zameldowania. Na wywiadzie okazało się że w moim nazwisku jest literówka oraz że w papierach miałem łowieckie a nie sport. Tydzień później odwiedził mnie dzielnicowy z miejsca zamieszkania, niestety mnie nie zastał. Dzień później miałem drugi wywiad środowiskowy. Pozwolenie odebrałem i zostało wydane 27.12.18
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: KG92RS »

rollo_tomasi pisze: Rejon Łódź. Ktoś ma doświadczenie, ile PZSS potrzebuje na przedłużkę?
Czy jest możliwość złożenia wniosku o przyspieszenie jej wydania?
Mój wniosek o przedłużenie, sam PZSS trzymał przez prawie dwa tygodnie (od 2 do 15 stycznia). Dodaj do tego czas potrzebny Klubowi na zaakceptowanie tego wniosku i przesłanie płatności, oraz czas potrzebny oddziałowi PZSS na weryfikację wszystkiego (chociaż to akurat było - w moim przypadku - zrobione najszybciej). Możesz się nie wyrobić w 14 dniach.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: Toost »

Zajrzyj do KPA. IMO przeginają, a obowiązujące są terminie na dzień złożenia wniosku i wszczęcia postępowania, inaczej wszyscy co mają przedłużane powyżej 3 miesięcy musieli by ponownie badania robić.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: ubejane »

Ja miałem "prawie" taką sytuację właśnie w łódzkim WPA.
Odebrałem decyzję jakoś chyba 30 grudnia i pan Michał N. już coś tam komentował pod nosem, że mi się "udało" bo dwa dni później to bym już musiał im donieść licencję na kolejny rok. Nie odezwałem się nic ale właśnie mnie to zastanowiło na jakiej niby podstawie? Czy to nie powinno być tak jak z badaniami, które mają być ważne na dzień składania wniosku?
SP7MM
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: woytas »

Katowice kiedyś takie numery odstawiały.
Będziesz musiał zawiesić postępowanie bo raczej nie wyrobisz się w terminie.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
rollo_tomasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 26 października 2009, 22:52
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: rollo_tomasi »

Bezzwłocznie po od otrzymaniu pisma z WPA, złożyłem do klubu wniosek wraz z potwierdzeniem opłaty, na stronie PZSS dokonałem stosownych kliknięć celem przedłużenia licencji, poprosiłem prezesa swego klubu o próbę rychłego zadziałania.
Ostatnia czynność wykonałem wczoraj o g. 14-tej.
Statusy na stronie PZSS zmieniały się od tej pory następująco:
- oczekiwanie na zatwierdzenie przez klub;
- oczekiwanie na opłatę przez klub;
- oczekiwanie na akceptację przez WZSS;
- oczekiwanie na akceptację przez PZSS.
Ten ostatni sprzed godziny.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 18:43 przez rollo_tomasi, łącznie zmieniany 1 raz.
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: Jachet1 »

rollo_tomasi pisze:Bezzwłocznie po od otrzymaniu pisma z WPA, złożyłem do klubu wniosek wraz z potwierdzeniem opłaty, na stronie PZSS dokonałem stosownych kliknięć celem przedłużenia licencji, poprosiłem prezesa swego klubu o próbę rychłego zadziałania.
Ostatnia czynność wykonałem wczoraj o g. 14-tej.
Statusy na stronie PZSS zmieniały się od tej pory następująco:
- oczekiwanie na zatwierdzenie przez klub;
- oczekiwanie na opłatę przez klub;
- oczekiwanie na akceptację przez WZSS;
- oczekiwanie na akceptację przez PZSS.
Ten ostatni sprzed godziny.
Zaraz zaraz, czy ty złożyłeś wniosek o przedłużenie licencji na 2019 w połowie stycznia? Jeśli tak to sam jesteś powodem twoich problemów.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 19:44 przez Jachet1, łącznie zmieniany 1 raz.
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: Jachet1 »

post do usunięcia (dublet).
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 19:45 przez Jachet1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: woytas »

U mnie taki status trwał prawie miesiąc bo PZSS się licencja klubową bujało.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
mgla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 11 listopada 2018, 08:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przedłużenie licencji PZSS

Post autor: mgla »

Jeśli klub ma licencję to otrzymasz swoją w tym tygodniu. Ważna będzie od dnia wystawienia do 31 grudnia 2019, co oznacza że od początku roku jej nie miałeś. Sciagniesz licencję z portalu i przedstawisz WPA. Ważne abyś się w terminie wyrobił.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”