Dwa pozwolenia - jeden egzamin

Moderator: Moderatorzy WBP

Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dwa pozwolenia - jeden egzamin

Post autor: Glou »

Witam,
przeszukałem forum i na nic się niestety nie natknąłem a pytanie mam następujące.

Chce wnioskować w wpa rzeszów o pozwolenie na bron do ochrony osobistej z przyczyn zawodowych. oraz
Dodatkowo jednak wymyśliłem sobie, że chciałbym zrobić też pozwolenie kolekcjonerskie.
Pytanie jednak, czy można to ogarnąć na podstawie jednego wniosku, badać lekarskich, egzaminu teoretycznego oraz praktycznego?

Niestety nie spotkałem podobnego przypadku na forum, więc liczę na konkretne podpowiedzi.
Z góry dzięki!
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pozwolenia - jeden egzamin

Post autor: andwal »

Glou pisze:Witam,
przeszukałem forum i na nic się niestety nie natknąłem a pytanie mam następujące.

Chce wnioskować w wpa rzeszów o pozwolenie na bron do ochrony osobistej z przyczyn zawodowych. oraz
Dodatkowo jednak wymyśliłem sobie, że chciałbym zrobić też pozwolenie kolekcjonerskie.
Pytanie jednak, czy można to ogarnąć na podstawie jednego wniosku, badać lekarskich, egzaminu teoretycznego oraz praktycznego?

Niestety nie spotkałem podobnego przypadku na forum, więc liczę na konkretne podpowiedzi.
Z góry dzięki!
Zapytaj w WPA czemu pytasz tu? Prawdopodobnie wystarczy jeden egzamin ale możliwe że dwa wnioski bo do Ochrony osobistej jest mniejszy zakres broni na którą możesz otrzymać pozwolenie no i bardzo rzadko jest takie wydawane,na prawdę musi występować stałe i realne zagrożenie życia, w Gdańsku zdaje się w 2017 wydano takie pozwolenia 2 lub 3
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pozwolenia - jeden egzamin

Post autor: jasiu226 »

I tak dostaniesz tylko kolekcjonerskie :)
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pozwolenia - jeden egzamin

Post autor: cunnilingus »

Jezeli jestes w stanie uzyskac pozwolenie do ochrony osobistej, to znaczy ze jestes w stanie uzyskac pozwolenie w kazdym innym celu, takze z kategorii "inne" (np. do ochrony przed niedzwiedziami w razie wyjazdu na Spitsbergen itp.) i wszelkie Twoje rozterki sa zbyteczne.
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”