Pytanie o Receivery 95%

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: xxxam »

MarcinD pisze:Moj magazynek do P63 tez ma numer... no przypal normalnie;) jak pozycze go kumplowi to chyba do pierdla go wsadza:P
To miało być głupie czy śmieszne ?

To że nie występuje w ubojce, nie oznacza że nie będzie występował (a w sumie już wystąpił w projekcie). Wiem, że jest wielu "hur dur to nie istotna część, nie ma w ubojce, lowerów nie dajo" - tylko jakoś żaden się nie chwali ile ma nierejestrowanych Aero po 400 pln
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: MarcinD »

Mialo byc smieszne, co poradze, ze jestes ponurakiem? I nie, w nowej o ile pamietam nie wystepuje, wystepuja gorna i dolna komora zamkowa, popraw mnie, jesli sie myle. To wciaz nie lower od AR-a.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: LARPAK »

W projekcie była dolna i górna komora zamkowa.

@Montrala pisała o tym, że komora spustowa AR15 (lower) nie łapie się jako istotna część broni wg polskiej normy - nie łapie się też jako szkielet.
Dla mnie jednak sprawa jest mocno dyskusyjna bo jeżeli w przypadku komory spustowej np. w Scorpion EVO3, UZI, konstrukcja typu G3, MP5 etc. można mówić, że cała reszta trzyma się na komorze zamkowej czy szkielecie - w AR15 jednak mamy fragment, który zespala lower z upperem i do tego jest w nim zamontowany buffer tube (nieistotne części broni z punktu widzenia naszej UoBiA, ale działania broni już tak).

Jeżeli jednak się okaże w świetle nowych przepisów, że lower będzie bez kwitów u nas to bardzo dobrze, ale dla własnego świętego spokoju wolę go traktować jak szkielet i g...na nie ruszać póki nie będzie jasno określone, że sklep go sprzeda bez żadnych kwitów.

To jest tylko i wyłącznie moje zdanie w tym temacie i to tyle.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: MarcinD »

Jak wroce z wywczasu to sobie zadam trud i dopytam, na jakien zasadzie buos je sprzedaje. Sa tez zdaje sie rusznikarnia, wiec musza miec jakas ekspertyze czy cos, jesli pchaja bez papierow. A na stronie nie widac, by papierow wymagali.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2018, 14:18 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: xxxam »

MarcinD pisze:Jak wroce z wywczasu to sobie zadam trud i dopytam, na jakien zasadzie buos je sprzedaje. Sa tez zdaje sie rusznikarnia, wiec musza miec jakas ekspertyze czy cos, jesli pchaja bez papierow. A na stronie nie widac, by papierow wymagali.
Owszem, ale trzeba odebrać osobiście, pokazać książeczkę a na fakturze jest jakas podejrzana formułka do podpisania. Kolega kupował i się miotał. Ja zarezerwowałem ale jeszcze nie odebrałem.

Także bez kwitów ale tak nie do końca. Podobnie jak LARPAK uważam, że jak sa wątpliwości to nie ma watpliwości

Z HardenedArms w PWS kupowałem lower na fakturę i z promesą - szybciej, pewniej i bez domyślania się czy jestem legalny.
Pamiętajmy, że wszystko jest git dopóki coś się nie stanie i trzeba będzie winnego.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: montrala »

LARPAK pisze:wolę go traktować jak szkielet
A dlaczego nie jako baskilę?

Według obecnych przepisów lower do AR15 to tak samo "istotna" część jak osada do Kar98k. Natomiast po przyjęciu znowelizowanej dyrektywy to się zapewne zmieni, ponieważ do niej wpisano że lower jest regulowaną częścią broni.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: MarcinD »

Chyba tez nie do konca? Ma byc zdaje sie wprowadozna dolna i gorna komora zamkowa. Tu tez nie bedzie to mialo zastosowania. Chyba, zebym ominal jakis przepis i per explicite jest mowa o lower receiverze?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: LARPAK »

Baskila też jest istotną częścią broni i w sumie to czy ja to tratuję jako szkielet czy baskile to nie zmienia w sumie nic z prawnego i mojego punktu widzenia dla obu tych części wymienionych w UoBiA.

Jako baskile może i było by bardziej trafnie, ale różnicy mi to żadnej nie robi.

Wg obecnych przepisów "lower" jest taki na pograniczu i może mu bliżej baskili w odniesieniu do określonych w UoBiA części to równie dobrze mu tak samo blisko do szkieletu.

Jak zaznaczyłem to jest tylko i wyłącznie moje zdanie, a szkoda mi ryzykować kwitów dla takiego czegoś.
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: C3PO »

Lower 95% nie jest ani istotną częścią broni, ani obrobioną istotną częścią broni. Gdyby tak było to by sklepy z gazowymi ASG miały by problem, gdyż lowery od gazowych ASG można w prosty sposób dostosować do palnych upperów i będzie to działać.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: MarcinD »

No nie wiem, widzialem na YT ze raczej sie nie da, bo sa swiadomie zle wymiarowane. Chyba, ze do nas ida jakies inne niz do USA.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: C3PO »

To chyba oglądaliśmy dwa różne filmiki, a obrazek dedykuję polskim WPA, pomyślcie ile to jest potencjalnych lowerów bez nabitych numerów ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 16:10 przez C3PO, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: MarcinD »

Bardzo mozliwe, choc patrzac na flaki nie wyglada mi to na latwa przerobke. Widzialem filmik jak typ rpbowal dopasowac lower ASG do uppera z ostrej i wyjasnial roznice w wymiarowaniu.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o Receivery 95%

Post autor: Chochla »

MarcinD pisze:No nie wiem, widzialem na YT ze raczej sie nie da, bo sa swiadomie zle wymiarowane. Chyba, ze do nas ida jakies inne niz do USA.
Z tego co wiem zalezy od producenta.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”