Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Moderator: Moderatorzy WBP

baatt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 listopada 2018, 10:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: baatt »

Witam.
Sprawa nie dotyczy mnie, a mojego brata, ale będę pisać w jego imieniu.

Dziś otrzymał pismo, z wstrzymaniem postępowania w celu pozwolenia na broń (sportowe, kolekcjonerskie) do czasu badań odwoławczych (sosnowiec? na razie nie podali daty).
I teraz tak. W okolicach 2006/2007 była strata prawa jazdy, około 8-9 lat temu był wyrok w zawieszeniu za pobicie - bardzo proszę o nie dyskutowanie czy jest kryminalistą czy nie, błędy młodości, lekka przepychanka, ale w papierach tak to zostało.
W każdym razie w oczach prawa jestem prawie pewny, że sprawy się zatarły.
W związku z tym kilka pytań:
1. Czy ponowne badania da się przejść, czy są w jakiś sposób "ukartowane".
2. Czy jeśli ich nie przejdzie, można składać ponownie wniosek, ale żeby skutki były lepsze, można gdzieś w KSIP zaznaczyć, że sprawy się zatarły?
3. Czy Ponowne wnioskowanie BEZ ingerencji w sprawy w KSIP'ie mają sens?

4. Czy ogólnie widzicie wyjście z sytuacji, czy jednak badania na prośbę WPA są nie do przejścia, procedury będą się powtarzały i należy zrezygnować?

Zanim poleje się fala krytyki na brata, od prawie 10 lat osoba jest bez jakichkolwiek problemów z prawem, dla mnie są to "błędy młodości" i chciałbym wiedzieć czy taka osoba ma szanse ubiegać się o pozwolenie. A dość dobrze se radzi w strzelectwie ;)
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: montrala »

Tematem zajmował się już mec. nie znany. Można się do niego odezwać. Ewentualnie innego prawnika specjalizującego się w temacie.

https://trybun.org.pl/2017/05/17/odwola ... ogicznego/
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Kluzo77
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 15:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: Kluzo77 »

baatt pisze:Witam.
Sprawa nie dotyczy mnie, a mojego brata, ale będę pisać w jego imieniu.

Dziś otrzymał pismo, z wstrzymaniem postępowania w celu pozwolenia na broń (sportowe, kolekcjonerskie) do czasu badań odwoławczych (sosnowiec? na razie nie podali daty).
I teraz tak. W okolicach 2006/2007 była strata prawa jazdy, około 8-9 lat temu był wyrok w zawieszeniu za pobicie - bardzo proszę o nie dyskutowanie czy jest kryminalistą czy nie, błędy młodości, lekka przepychanka, ale w papierach tak to zostało.
W każdym razie w oczach prawa jestem prawie pewny, że sprawy się zatarły.
W związku z tym kilka pytań:
1. Czy ponowne badania da się przejść, czy są w jakiś sposób "ukartowane".
2. Czy jeśli ich nie przejdzie, można składać ponownie wniosek, ale żeby skutki były lepsze, można gdzieś w KSIP zaznaczyć, że sprawy się zatarły?
3. Czy Ponowne wnioskowanie BEZ ingerencji w sprawy w KSIP'ie mają sens?

4. Czy ogólnie widzicie wyjście z sytuacji, czy jednak badania na prośbę WPA są nie do przejścia, procedury będą się powtarzały i należy zrezygnować?

Zanim poleje się fala krytyki na brata, od prawie 10 lat osoba jest bez jakichkolwiek problemów z prawem, dla mnie są to "błędy młodości" i chciałbym wiedzieć czy taka osoba ma szanse ubiegać się o pozwolenie. A dość dobrze se radzi w strzelectwie ;)
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam
Trzeba wysłać wniosek o usunięcie informacji o popełnionych przestępstwach z bazy ksip, najlepiej w dwa miejsca do KWP i KGP. po około miesiącu powinna przyjść odpowiedź. Jeżeli napiszą że "na podstawie przesłanek usunięcia danych osobowych z ksip....... dane zostały usunięte" to najlepiej z tym iść na badania. Dobrze by było mieć też zaświadczenie o niekaralności, u mnie psycholog też się się czepiał przeszłości troszkę zwichrowanej ale pokazałem mu właśnie takie pisma i nie było potem żadnych problemów z tym że ja to robiłem przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia. Jeżeli zaś napiszą że takie dane nie mogą zostać usunięte w związku z czymś tam to chyba du** zbita, nawet dzielnicowy nie za bardzo może wystawić pozytywnej opinii bo będzie wszystko w ksipie widział. Tak czy tak trochę zachodu będzie. Przed lekarzem na badaniach lepiej niczego nie ukrywać tylko normalnie z nim pogadać i powiedzieć jak sprawa wygląda.
Kluzo77
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 15:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: Kluzo77 »

Dodam jeszcze że do ksip trzeba wnioskować o usunięcie każdgo przestępstwa z osobna, może być na jednym wniosku ale wypunktowane każde po kolei najlepiej z numerem sprawy.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: iiyama »

baatt pisze: W związku z tym kilka pytań:
1. Czy ponowne badania da się przejść, czy są w jakiś sposób "ukartowane".
2. Czy jeśli ich nie przejdzie, można składać ponownie wniosek, ale żeby skutki były lepsze, można gdzieś w KSIP zaznaczyć, że sprawy się zatarły?
3. Czy Ponowne wnioskowanie BEZ ingerencji w sprawy w KSIP'ie mają sens?

4. Czy ogólnie widzicie wyjście z sytuacji, czy jednak badania na prośbę WPA są nie do przejścia, procedury będą się powtarzały i należy zrezygnować?
Pozdrawiam
1. Da się przejść, sam przeszedłem badania w Sosnowcu
2. Badania odwoławcze są ostateczne
4. Idź na badania i tyle, na luzie ,nie kłam, nie udawaj kogoś kim nie jesteś.

A te prawo jazdy to za alkohol czy punkty ? Bo jak alkohol to z tego co wiem może być bardzo ciężko.
Lekarze w Sosnowcu dostaną od wpa cała twoja historię, mi nawet dali wyrok ,w którym byłem uniewinniony
Kluzo77 pisze:Jeżeli zaś napiszą że takie dane nie mogą zostać usunięte w związku z czymś tam to chyba du** zbita, nawet dzielnicowy nie za bardzo może wystawić pozytywnej opinii bo będzie wszystko w ksipie widział.
Dzielnicowy nie może wystawić złej opini na podstawie zatartych wyroków, sam tak miałem i opinia pozytywna.
Teraz czyszczenie ksip raczej nic mu nie pomoże skoro dostał skierowanie na badania
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2019, 13:41 przez iiyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Kluzo77
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 15:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: Kluzo77 »

iiyama pisze:
baatt pisze: Dzielnicowy nie może wystawić złej opini na podstawie zatartych wyroków, sam tak miałem i opinia pozytywna.
Teraz czyszczenie ksip raczej nic mu nie pomoże skoro dostał skierowanie na badania
Dzielnicowy wydaje opinie m.in na podstawie ksip, wywiadu.
r0kam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 października 2018, 13:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: r0kam »

baatt pisze:Witam.
1. Czy ponowne badania da się przejść, czy są w jakiś sposób "ukartowane".
2. Czy jeśli ich nie przejdzie, można składać ponownie wniosek, ale żeby skutki były lepsze, można gdzieś w KSIP zaznaczyć, że sprawy się zatarły?
3. Czy Ponowne wnioskowanie BEZ ingerencji w sprawy w KSIP'ie mają sens?
4. Czy ogólnie widzicie wyjście z sytuacji, czy jednak badania na prośbę WPA są nie do przejścia, procedury będą się powtarzały i należy zrezygnować?
1. Na badaniach odwolawczych podchodza do Ciebie gorzej niz prywatnie. Np. prywatnie wszsytko zalatwilem w pol dnia jedno badanie po drugim. Na odwolawczym byly to 3 miejsca(kato i sosnowiec) w dwa dni. Badanie wzroku bylo na koncu badan lekarskich i bylo po prostu meczace fizycznie dla oczu tak ze pod koniec juz masz dosc i chcesz zamknac oczy. Przy rozwiazwywaniu ankiet i testow psychologicznych (~2h) bylem w bardzo zimnym pomieszczeniu (jakby ni bylo ogrzewane kilka dni) gdzie nawet w kurce zimowej bylo zimno).

4. Czekajac w kolejce z innymi dowiedzialem sie ze niektorzy co byli karani co roku sa wzywani na badania odwolawcze bo tak sie widzi komendatowi. Generalnie badania odwolawcze przechodzi z 85% o ile pamietam.

PS. Jest w maire swiezy watek o badaniach w Katowicach, tam masz sporo informacji jak to wyglada, kolega byl w podobnej sytuacji.
PS. 2. Pamietaj zeby domagac sie zwrotow kosztow podrozy i/lub zmarnowanego czasu. Masz czas na zlozenie wniosku do czasu zakonczenia postepowania ale najlepiej jak najszybciej to skladac.
PS. 3. Notorycznie sa przekraczane terminy badan odwolawczych. Ja swoje zrobilem dopiero 3 miesiace po zlozneiu wniosku o pozwolenie.
PS. 4. Wiem o osobie co nie dostala pozwolenia pomimo zatarcia wyroku ktory mial za przekroczenie obrony koniecznej (rzucilo sie na niego 2 pijanych z nozami i strzelil im z legalnej broni mysliwskiej w brzuch zamiast w nogi). Sad argumentowal ze nie kontroluje siebie wiec nie moze dostac pozwolenia na bron.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2019, 19:19 przez r0kam, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: kapera »

Błędy młodości , co to jest ? Niektórzy za błędy z młodości dożywają w pi***lu starości . Każda sprawa jest inna , wcale nie dziwi mnie fakt że WPA nie chce popełnić błędu i dać narzędzie osobie co do której istnieje podejrzenie że może znów popełnić jakiś błąd :621: . Wydaje mi się że wiedzą co robią .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od badań lekarskich WPA Katowice

Post autor: iiyama »

Kluzo77 pisze: Dzielnicowy wydaje opinie m.in na podstawie ksip, wywiadu.
Na podstawie ksip - tak, ale nie na podstawie zatartych worków ,bo w ksip nie tylko to jest.
Masz wszystko zatarte ,policjant nie może wydać negatywnej opini tylko dlatego,że masz zatarty wyrok .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”