Wnioske o liecencję na rok 2019

Moderator: Moderatorzy WBP

Greedo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 19:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Greedo »

Garfield pisze:Ja tam swoją ściągnąłem przed padem serwera. Może to był ten motyl co to zamachał skrzydełkiem.... Sorry chłopaki.
Znając "informatyzację po polsku" zrobiłem to samo...
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2018, 18:34 przez Greedo, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ 85, CZ VZ 61, 38 Special, 22 lr
krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: krzH »

System jest już "na linie", godzinę temu złożyłem wniosek. Małe pytanie, jeżeli w tamtym roku miałem konkurencję wiodącą pistolet, a w tym roku wyrobiłem karabin na wiodącą, to nie muszę jakoś specjalnie powiadamiać klubu o tym fakcie? W moim przypadku sama ilość startów wskazuje na wiodącą.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: m2c »

Wiodąca to ta z której wpiszesz cztery starty ;) Wypisujesz karteczkę i zostawiasz w klubie, to tyle.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: krzychu22lr »

To zależy od klubu - w ZKS jedynie składało się wniosek za pomocą systemu PZSS, a potem klub sam przy zatwierdzaniu sprawdzał czy wnioskodawca spełnia warunki. Nic na papierze się nie przynosiło. Jak w tym wszystkim wygląda sprawa konkurencji wiodącej, nie mam pojęcia. Tzn. spodziewam się, że kluby sprawdzają po prostu czy delikwent ma minimum cztery starty w jednej konkurencji i dwa w pozostałych. A to jakie są to konkurencje pewnie mało ich obchodzi.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: KudrigY »

W sumie to ja też mam już pdfa na dysku na swoim kompie, czyli licencja na 2019 jest. Ponoć takich licencji wydano dla ZKS już kilkaset, więc jest kosmiczny progres vs poprzednie lata. Jak system przetrwa rok, to pewnie prędzej czy później dojdzie wymaganie, żeby wszystkie zawody były rejestrowane w jednym zbiorczym systemie PZSS. Będzie można odejść od papieru czy innych metod potwierdzania startów w innych niż macierzysty, klubach. Ale to pewnie pieśń przyszłości - trzymajmy na razie kciuki żeby nic się im już nie wysypywało :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
r0kam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 października 2018, 13:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: r0kam »

"Zawodnicy mogą też zarejestrować się w Portalu samodzielnie; potrzebny do tego będzie pełny numer patentu."

Jak sie probuje zarejestrowac to sie okazuje ze email juz zajety i nawet na mejla dostalem haslo jak poprosilem o przypomnienie tylko ze nie mam nigdzie loginu wiec chyba zawodnicy nie moga sie samodzielnie zarejestrowac.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Qba »

Loginem jest Twój mail.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: modoc »

Jak to jest z tym zdjęciem w systemie pzss. Czy na jego podstawie przedłużają teraz licencję ?? czy na podstawie starego zdjęcia które się przy pierwszym wniosku załączało?.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: jamor »

Na podstawie startów i opłaty . Zdjęcie jest zeskanowane w systemie a wygląd facjaty nie ma żadnego wpływu na przedłużenie licencji.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: modoc »

Mam nadzieję bo mi coś takiego się wyświetla w systemie pzss.
Wymiary fotografii: 3,5 cm x 4,5 cm. Max rozmiar pliku 400 kB, rozszerzenie JPG, JPEG.
UWAGA!!!

Zdjęcie musi spełniac wymogi zdjęć do dokumentów. W przypadku załączenia zdjęcia nie nadającego się do umieszczenia w dokumencie jego wydanie może zostać wstrzymane do czasu dostarczenia poprawnego zdjęcia.
cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: cunnilingus »

A moj klub ciagle bez licencji klubowej na 2019... Alez pi***olnik.
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Hoz85 »

cunnilingus pisze:A moj klub ciagle bez licencji klubowej na 2019... Alez pi***olnik.
PZSS zmienił jakiś czas temu wymagania dot. przedłużenia licencji klubowej.
Z tego co wyczytałem tutaj na forum nie wszystkie kluby będą w stanie sprostać tym wymogom (np. posiadanie własnej strzelnicy, a nie dzielenie jej z innym podmiotem).

Mój klub też nie ma jeszcze licencji na 2019 a mamy już prawie połowę grudnia.
Zaczynam się zastanawiać co w momencie gdy klub nie uzyska licencji na 2019...co z zawodnikami którzy wyrobili starty wymagane do odnowienia licencji zawodniczej??
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Włodek61 »

PZSS zmienił jakiś czas temu wymagania dot. przedłużenia licencji klubowej.
Z tego co wyczytałem tutaj na forum nie wszystkie kluby będą w stanie sprostać tym wymogom (np. posiadanie własnej strzelnicy, a nie dzielenie jej z innym podmiotem).

A skąd ta informacja o posiadaniu strzelnicy ? Pytam poważnie, do tej pory wystarczyła umowa. teoretycznie mój klub jest właścicielem strzelnicy / jest już licencja na 2019/, ale jest też drugi, który ma pewnie umowę, straci licencje ?
Co do portalu PZSS to w moim przypadku bez żadnych problemów : kliknięci na wniosek, opłata do klubu i już mam licencje na 2019- jak na PZSS to błyskawica :-D
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: strzelnica »

Wydanie czy przedłużenie licencji klubowej, według warunków określonych w regulaminie nie jest problemem nawet w przypadku X klubów na jednej strzelnicy. To z PZSS jest już problem wzorem WPA, gdzie bezkarne widzimisię stanowi rozbójnicze prawo, więc Petent jak coś potrzebuje, to musi tańczyć jak mu zagrają. Z tą różnicą od WPA, że bez realnej i prawnej możliwości odwołania czy skargi na bezzasadne postępowanie. Żądania dostarczania pozaregulaminowych dokumentów są już normą i jak wynika tylko z moich corocznych zmagań od 2015r. w PZSS rozwija się choroba systemowa czyli Biurokracja, co dobitnie widać po ostatnich zmianach w regulaminie licencji klubowych. I tak koło historii się toczy, czy Związek jest dla Klubów, czy Kluby dla Związku?
Pozdrawiam oczekujących na łaskę PZSS.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Skupiony »

Hoz85 pisze: Z tego co wyczytałem tutaj na forum nie wszystkie kluby będą w stanie sprostać tym wymogom (np. posiadanie własnej strzelnicy, a nie dzielenie jej z innym podmiotem).
Nie ma takiego wymogu.

Natomiast dopisali do regulaminu wymóg osobowości prawnej, czyli kluby w formie stowarzyszenia zwykłego nie dostaną licencji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”