Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Moderator: Moderatorzy WBP

modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: modoc »

variag pisze: to preludium dla jego zgonu?
Dostanie większą dotację z ministerstwa za zasługi w udupieniu małych klubów i zgon mu na pewno nie będzie groził.
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: Enderhawk »

No dobra, ale po co? Długofalowo, im więcej strzelców w Polsce tym lepiej rozwinięte strzelectwo, w tym sport, a więc więcej kasy dla PZSS. Co im szkodzą kluby dla 'posiadaczy'?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: KG92RS »

Enderhawk pisze: Co im szkodzą kluby dla 'posiadaczy'?
Najwyraźniej, boją się, że ich pozwolenia staną się zbyt mało elitarne...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: biper »

Po prostu nie che im się robić. Od czasu jak droga sportowa zrobiła się popularna, to oni się tam nie wyrabiają z papierkami, co widać po coraz dłuższym czasie oczekiwania na wydanie patentów i licencji. Co innego wydać kwity dla kilku tysięcy "pełnokrwistych" sportowców rocznie, a co innego dla kilkudziesięciu tysięcy m.in. takich "przybłęd" jak piszący te słowa :)
A do tego dochodzą jeszcze kwity prowadzącego strzelania :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: Sebastian »

Enderhawk pisze:Długofalowo, im więcej strzelców w Polsce tym lepiej rozwinięte strzelectwo, w tym sport, a więc więcej kasy dla PZSS. Co im szkodzą kluby dla 'posiadaczy'?
Hahaha... Widziałeś ich sprawozdania finansowe ?
Przychody z tzw. strzelectwa to raptem 1/5. Reszta to dotacje i dojenie budżetu na sport "olimpijski".
Jak nas nie będzie-przeżyją, mniej roboty, mniej starania się,użerania z jakimiś tam licencjami. KGP zawsze ich weźmie pod skrzydełko.
PZSS to typowy klub Tęcza .
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 07:47 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: Bardzozly »

variag pisze:Ma ktoś jakiś pomysł na ten casus belli ze strony PZSS?
Mi przyszło na myśl by zamiast zawierać nową umowę, napisać aneks do obecnej w treści np:
I. Dodaje się do umowy § w brzmieniu:
Strony ustalają, że ze względu na treści zawarte w Ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (RODO) strony nie podają swoich numerów PESEL oraz KRS oraz, że nie będą ich w żaden sposób przetwarzać. Wszystkie wymagane dokumenty wynikające z nowych postanowień Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego złoży strona użyczająca strzelnicę.
II. Pozostałe postanowienia umowy nie ulegają zmianie.
Jest jakaś szansa?
Ma sens II. :-) oraz ostatnie zdanie z I., reszta nie bardzo. Dane z KRS są z założenia jawne, patrz: art. 5 i 6 RODO (uprzedzam, to trudna lektura). Numer KRS i jakiekolwiek dane podmiotu nie będącego osobą fizyczną nie podlegają ochronie z tytułu RODO, gdyż nie są danymi osobowymi (patrz: pierwsza definicja z art. 4 RODO).
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: modoc »

biper pisze:Po prostu nie che im się robić.
I to jest sedno całego problemu. :piwo:
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: LWfilip »

A nie wydaje się Wam, że do działania PZSS nie potrzebuje już żadnych klubów??? :shock: Skoro władz związkowych nie interesuje wzrost liczby fascynatów strzelectwa to może mimo peerelowskich konotacji dogadali się z jedynie słuszną władzą i widzæ już coś czego nie wiedzą inni? Może jest układ na wyciszenie głosów środowiska o lepszym dostępie do broni? Może władzy i PZSS nie podoba się, że suweren chce tworzyć małe kluby i stowarzyszenia strzelecki nad którymi nie będą mieli władzy? Jest spore zamieszanie. Wygląda mi to na próbę złapania za mordę czegoś co próbuje mieć własne zdanie ( i ma ) i pomysł na życie. Władza jaka by nie była chce rządzić i dzielić. I więcej i więcej. Nic się nie zmieniło. I obymnie miał racji.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: franek »

LWfilip pisze:A nie wydaje się Wam, że do działania PZSS nie potrzebuje już żadnych klubów???
Pamiętaj, że każdy klub ma przynajmniej 1 delegata. Za dużo klubów, to jest problem bo nie wszyscy delegaci rozumieją niuanse kuluarowej polityki.
I nie wiedzą co jest dla PZSS dobre.
Trzeba to jakoś ukrócić.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: carambas »

franek pisze:Pamiętaj, że każdy klub ma przynajmniej 1 delegata.
Nieprawda. Każdy WZSS ma przynajmniej jednego delegata (plus za licencje, plus za wyniki sportowe). Ilość klubów nie ma bezpośredniego przełożenia na delegatów na walne PZSS. Natomiast ilość klubów ma przełożenie na WZSS i w rezultacie może mieć przełożenie na PZSS.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: LWfilip »

Myślałem raczej o tym, że działalność (pomysłowość) PZSS nie wygląda , a raczej nie przekłada się na chęć budowania potęgi lecz na zamordyzm i utrzymanie koryta. Mam spore doświadczenia we współpracy z centralą w Warszawie w innej dziedzinie sportu. Oni też nie wykazywali chęci rozwoju dyscypliny tylko mnożyli wymagania a za ich niedopełnienie nie karali bo kar nie było. Nakładano tylko opłaty za niedopełnienie. Co do delegatów to widać, że struktury mają się świetnie bo dyskusje i wnioski w klubach nie przekładają się na "ruchy na szczycie". Zresztą myślę, że Warszawa już dawno straciła kontakt z resztą kraju.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: hubertg »

Nie wiem jak jest w innych województwach, ale Warszawsko-Mazowiecki ZSS ma tak skonstruowany statut, że na walnym Legia ma zawsze znacznie ponad 50% delegatów i generalnie prezesi K. i M. robią co chcą. Małe kluby nie mają nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: carambas »

2 tygodnie od wysłania papierów do PZSS mam info o przedłużonej licencji dla KS Amator. Wysłałem umowę udostępnienia strzelnicy LOKowskiej + regulamin + decyzja o zatwierdzeniu. Do tego był atest LOKu i jakieś ich wewnętrzne protokoły (dużo pieczątek miały).
Dokumenty bez problemu wystarczyły, nawet były lekko na wyrost. Zapewne wystarczyła by tylko normalna umowa najmu i ten regulamin.
Nie dopytywano mnie o upoważnienie dla Dyrektora LOKu we Wrocławiu, ani o jego numer PESEL. Nie przedstawiałem szczegółowo co będziemy robić na strzelnicy, ani zakresu odpowiedzialności.

Chyba zareagowałem za ostro w poprzednim komentarzu. Bym się tak nie rzucał, ale jakoś ostatnio kilka rzeczy się nałożyło: te dziwne komunikaty ze strony PZSS o nieaktywnych, wirtualnych klubach, wyśmiewanie braku sukcesów medalowych, nagła zmiana zasad przedłużania licencji klubowych i raczej niewiele czasu (miesiąc to krótko w dotychczasowych realiach Związku) na spełnienie wymogów, ograniczenia w patentach (absurdalna rejonizacja) i dziwnie tworzony system nie sprawiały dobrego wrażenia. Prowadzenie klubu zajmuje mi sporo czasu i mam rezerwę do działań, które mogłyby zniweczyć moje wysiłki.

Z drugiej strony, nigdy nie spotkała mnie krzywda ze strony PZSS, a muszę obiektywnie przyznać, że naprawdę ułatwiają mi popularyzowanie pozwoleń, dając bardzo prostą (choć do tej pory czasochłonną) i tańszą od alternatyw drogę do uzyskania uprawnień dla setek ludzi. Jak na razie od dwóch lat PZSS nie przeszkodził mi w niczym, wręcz przeciwnie, a ich instytucjonalne wsparcie, które klub kosztuje śmieszne grosze (2 grosze na zapisanego zawodnika rocznie?) pozwoliło znacznie rozwinąć możliwości KS Amator. Stare stowarzyszenie, które prowadziłem (całkowicie darmowe) nie było nawet w 1/3 tak popularne jak płatne KS Amator, wsparte o PZSS i projekty szkoleniowe przydatne w toku kontaktu strzelców z PZSSem.

W rozmowie z pracownikami (dla mnie od zawsze pomocni) wyłania się obraz normalnej organizacji, która stara się działać zgodnie z prawem, a często ma pod górkę, bo część klientów PZSS nie umie wypełniać druków, wysyłają umowy, które nie spełniają podstawowych kryteriów, zgłaszają stawy jako rzekome strzelnice, itp.

PZSS ma niewątpliwy problem z komunikacją, który chyba narasta. Ani zawodnicy, ani kierownicy klubów nie uzyskują odpowiedniej informacji, która pozwoliłaby łatwo nawigować w procedurach, zwłaszcza podczas zmian.
Może powinienem spróbować pomóc w tej komunikacji. PZSS nie sprawia wrażenia, jakby życzyli sobie jakiejkolwiek pomocy, czy choćby dostrzegali działania popularyzatorskie, ale nieporozumienia narastają (także za sprawą nacechowanych emocjonalnie komentarzy, jak mój poprzedni).
Da się uzyskać to samo, przy mniejszym chaosie.

Skoro KS Amator, mimo nietradycyjnego podejścia, bez żadnego komentarza, czy problemu uzyskuje przedłużenie licencji, to chyba nie może być tak źle. Dalej sądzę, że ilość licencji klubowych spadnie, co wydaje mi się niekorzystne, ale z drugiej strony PZSS jakby ciągnie kluby do większej profesjonalizacji, kontroli i weryfikacji.

Warto się przyglądać działaniom Związku. Z frontu amatorsko-popularyzatorskiego sprawy wyglądają nieźle.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: LWfilip »

Czyli, jakieś światełko w tunelu jest. Ważna i pozytywna wypowiedź. To istotne bo w dzisiejszych czasach trudno o taki głos. Może ktoś jeszcze napisze coś miłego?? Tych głosów krytycznych, mam już dość.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zasady przedłużania licencji klubowych - "dobra" zmiana

Post autor: rybek »

carambas pisze:Nie dopytywano mnie o upoważnienie dla Dyrektora LOKu we Wrocławiu, ani o jego numer PESEL. Nie przedstawiałem szczegółowo co będziemy robić na strzelnicy, ani zakresu odpowiedzialności.
Ale zawsze w odpowiednim momencie można "to" wyciągnąć i zaczną się "schody". Skoro najpierw to uchwalili a potem nie respektują, to po co to uchwalali ?
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”