Pozwolenie na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Lubiestrzelac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2018, 13:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie na broń

Post autor: Lubiestrzelac »

Witam serdecznie.

Jestem żołnierzem zawodowym i chciałbym zdobyć pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich, jednak mój problem polega na tym, że w miejscu mojego "stałego" zameldowania (a takie jest niezbędne do rejestracji)
mieszka również współlokator, który jest alkoholikiem (dom dostałem w spadku a on ma dożywotnio prawo mieszkania). Ma on osobne wejście i nie ma możliwości ani prawa wstępu do mojej części mieszkania jednakże od czasu do czasu zdarzają się z nim problemy (miał też sprawę na policji). Ze mną nigdy nie było żadnego problemu, nawet mandatu nigdy nie dostałem, a tego człowieka staram się omijać szerokim łukiem ze względów oczywistych Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś był już w podobnej sytuacji i czy wie jak wyglądała by taka procedura w tym przypadku i czy w ogóle warto ją zaczynać.

Serdecznie pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1128
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń

Post autor: VIS »

Istotny jest nie tyle adres zameldowania ale adres zamieszkania. Co do pozwolenia to każdy odpowiada za siebie. Dzielnicowy o Ciebie się będzie pytał a nie o lokatora. Manie lokatora pijaka i awanturnika nie jest podstawą do odmowy wydania pozwolenia na broń.


Po za tym broni nie musisz przechowywać u siebie. Szafę na broń możesz trzymać u siebie, u rodziców, teściów czy kochanki.
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 14:07 przez VIS, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń

Post autor: kuras999 »

Lubiestrzelac pisze: nawet mandatu nigdy nie dostałem
Podejrzana sprawa :027:
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 14:47 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń

Post autor: lto »

Lubiestrzelac pisze:jak wyglądała by taka procedura w tym przypadku i czy w ogóle warto ją zaczynać.
Procedura wygląda tak jak zawsze: załatwiasz sprawę zaświadczeń w jednostce (w innych wątkach jest napisane jak to zrobić), piszesz podanie i zanosisz do ŻW. Nie masz nic na sumieniu, więc nie masz się czego obawiać.

Przyjmujesz dzielnicowego, zapytany o naturę problemu ze współlokatorem odpowiadasz zgodnie z prawdą. Tyle.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”