Narodowa Rada Strzelecka

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: LARPAK »

To o takie samo wypunktowanie poproszę działalności kopniętego kwadratu, abyśmy mieli porównanie.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1942
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: Dexter »

1) Wrzucili na fejsa bardzo dużo motywujących obrazków z hasełkami chwytającymi za serca nastolatków?
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: Barca »

1) Byli w TVP u Pospieszalskiego.
2) Z ich FB najpierw się dowiedziałem o paru sprawach.
Zawsze to lepsze niż kolejny trybunowy news o użyciu broni w Stanach.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: montrala »

LARPAK pisze:To o takie samo wypunktowanie poproszę działalności kopniętego kwadratu, abyśmy mieli porównanie.
Zacznę od wcześniejszych dokonań ludzi, którzy ROMB stworzyli (oczywiście możecie je skontrować dokonaniami kolegów z FU z czasów sprzed FU - chętnie je poznam!) i dojdę do tego co się już działo w ramach ROMB. Wymieniam oczywiście grubsze sprawy, nie rozdrabniając się na wymienianie udziału w niezliczonych audycjach radiowych, programach telewizyjnych, czy też publikacji w ramach Strzału i poza nim bo przez 20 lat się tego trochę zebrało. Skupmy się na procesie legislacyjnym i współpracy z politykami:
1. Doprowadzenie w roku 2000 do rozszerzenia broni centralnego zapłonu dostępnej na pozwolenia sportowe (pistoletów i karabinów) na kalibry do 11,43mm z 9,65mm.
2. Zablokowanie w 2007 roku projektu KGP zmierzającego m.in. do zakazu posiadania broni w domu i wprowadzenia obowiązku składowania w klubach sportowych.
3. Powołanie Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce (2006) i przygotowanie projektu nowej ustawy o broni i amunicji wniesionego do sejmu przez posła Czumę.
4. Przekonanie do tego projektu poseł Zdanowskiej i wprowadzenie go do Komisji Przyjazne Państwo, skąd został skierowany pod obrady Sejmu.
5. Odwrócenie w 2010 roku kierunku nowelizacji ustawy przygotowanej w KGP jako kontra dla projektu Komisji PP i doprowadzenie do likwidacji uznaniowości w wydawaniu pozwoleń sportowych, otwarcie pozwoleń kolekcjonerskich na broń współczesną, wprowadzenie ustawowej definicji noszenia broni, z której korzystają chętnie sportowcy i wiele innych zmian.
6. Założenie ROMB i doprowadzenie do włączenia ROMB na listę organizacji społecznych włączanych do prac legislacyjnych nad zmianami ustawy (w tym przy tzw. ustawie deregulacyjnej, gdzie KGP chciała wprowadzić tylnymi drzwiami wiele niekorzystnych zmian i innych zmianach w latach 2011-2014).
7. Doprowadzenie do głosowania przeciwko Dyrektywie Bieńkowskiej większości europosłów lewicy (SLD). Wyniku to nie zmieniło, ale znaczenie symboliczne miało.
8. Udział posłów partii PiS (w tym przewodniczącego sejmowej Komisj Administracji i Spraw Wewnętrznych) w konwencji ROMB.
9. Przyjęcie przez Sejmową Komisję Legislacyjną projektu ustawy o broni i amunicji przygotowanej przez FRSwP i przekazanej przez ROMB posłom Kukiz'15 i PiS (druk. 1692)
10. Przyjęcie projektu przez Sejm w pierwszym czytaniu i skierowanie do dalszych prac Sejmu.
11. Zainicjowanie i doprowadzenie do rzeczywistej współpracy z PZSS i PZŁ w ramach NRS, gdzie pierwszym owocem było jednolite stanowisko w stosunku do projektu nowelizacji uobia w ramach ustawy koncesyjnej: nie poprawiamy, żądamy usunięcia tych zmian i odrębnych prac nad nowelizacją uobia (to oczekiwanie wyrażone jest wprost w stanowisku FRSwP, ROMB i PZSS).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Ligenza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 10:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: Ligenza »

Przynajmniej ostatni punkt da się zweryfikować bo sprawa bardo świeża.
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 14:54 przez Ligenza, łącznie zmieniany 1 raz.
FNmaniak: FN1900, FN 1905, FN1906, FN 1910/22, HP 35, FN M150, FN Model 1912(?) Short .
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: PANPADRE »

montrala pisze: 2. Zablokowanie w 2007 roku projektu KGP zmierzającego m.in. do zakazu posiadania broni w domu i wprowadzenia obowiązku składowania w klubach sportowych.
No nie, to jest pomysł wprost z czasów stalinowskich i to w 2007 !!!
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 15:01 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: modoc »

montrala pisze:
LARPAK pisze: 11. Zainicjowanie i doprowadzenie do rzeczywistej współpracy z PZSS i PZŁ w ramach NRS, gdzie pierwszym owocem było jednolite stanowisko w stosunku do projektu nowelizacji uobia w ramach ustawy koncesyjnej: nie poprawiamy, żądamy usunięcia tych zmian i odrębnych prac nad nowelizacją uobia (to oczekiwanie wyrażone jest wprost w stanowisku FRSwP, ROMB i PZSS).
Tylko do tego się odniosę LOL :033:
Przecież stanowisko PZSS zostało wypracowane pod wpływem związków związków wojewódzkich które pierwsze się wychyliły, IPSC Polska oraz - co nie wiem w jakim stopniu wpłynęło ale i samych sportowców którzy bombardowali związek na fejsie i mailowo.
NRS powstał już po tym całym zamieszaniu 9 września i nikt wcześniej o tym tworze nic nie słyszał.
Sam tą akcję obserwowałem od początku więc wyskakiwanie z takim królikiem z kapelusza jest co najmniej śmieszne.
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 14:56 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: montrala »

modoc pisze:NRS powstał już po tym całym zamieszaniu 9 września i nikt wcześniej o tym tworze nic nie słyszał.
komunikat NRS pisze:W drugiej połowie sierpnia w Warszawie została powołana Narodowa Rada Strzelecka
I dobrze. Bo nie miał słyszeć. Niektóre inicjatywy lubią ciszę. 9 września podano jedynie ten fakt do publicznej wiadomości. Rozmowy toczyły się od dawna, a manewr MSWiA był katalizatorem, ale taka współpraca nie powstaje z dnia na dzień.

A teraz zobaczmy sobie podsumowanie propozycji stanowisk środowisk społecznych ROMBu z 18.08:
Prace nad implementacją dyrektywy unijnej nie powinny zatem polegać na zmianie aktualnie obowiązującej ustawy, a na uchwaleniu nowej ustawy o broni i amunicji. Projekt ustawy noszący druk sejmowe 1692 wymaga pewnych zmian, w szczególności dla uwzględnienia ewentualnych wniosków strony rządowej. Środowiska strzeleckie są na te propozycje otwarte.

Proponujemy zatem skreślenie z ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym art. 135 i 156 i przystąpienie przez stronę rządową do prac nad projektem ustawy o bron i amunicji druk sejmowy 1692.
i porównajmy ją z podsumowaniem stanowiska PZSS z 23.08:
Ze względu na wagę i liczbę uwag do proponowanych przepisów, najkorzystniejszym byłoby odstąpienie od wprowadzania zapisów art. 135 i 156 w „Ustawie o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”. Rzeczywista implementacja zapisów unijnych winna zostać przeprowadzona w akcie właściwym, tj. ustawie regulującej kwestię dostępu osób fizycznych do broni i amunicji. Zdaniem PZSS modyfikacje przepisów prawa regulujących zasady dostępu osób fizycznych do broni i amunicji winna być realizowana w pracach bezpośrednich nad ustawą o broni i amunicji, a nie przemycana jako element innej ustawy, zwłaszcza, że zakres tych regulacji jest ponadprzeciętny tak co do wielkości ingerencji, jak i wagi tych zmian.
A pozostałe punkty? Przebijasz?

Jak już przy tym jestesmy, to pokaż mi gdzie jest FU na tej liście:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 15:10 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: modoc »

montrala pisze: A pozostałe punkty? Przebijasz?
Nie brałem w tym udziału więc się nie wypowiadam.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: MarcinD »

Koledzy - nawet nie zdajecie sobie sprawy ile zawdzieczacie ludziom, ktorzy zamiast plakac na forum wycieraja sejmowe korytarze...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: modoc »

modoc pisze:
montrala pisze: A pozostałe punkty? Przebijasz?
Nie brałem w tym udziału więc się nie wypowiadam.
montrala pisze: Jak już przy tym jestesmy, to pokaż mi gdzie jest FU na tej liście:
No i co w związku z tym ??
Wielu się wypowiedziało i wysłało swoje zdanie nie będąc na tej liście.
Więc to nie jest żaden wyznacznik.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: LARPAK »

Kopnięty kwqsrat powstał w 2010 roku więc liczymy od punktu 6.
A teraz co kopnięty kwadrat robi po wewnętrznych rozłamach poza fotkami z biblią i bronią itp
badziewiem?
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: Marin205 »

montrala pisze: ... Statut ROMB przewiduje 4 rodzaje członkostwa: dożywotnie, pięcioletnie, jednoroczne i sympatyka. ... Z osób które maja takie członkostwo (jak ja to kiedyś sprawdzałem to było to ok. 500 osób) faktycznie na walne na którym byłem przyjechały tylko 53 osoby. ...
Po co tak kłamać Panie Montrala ???

Na ostatnim walnym było 7 osób włącznie z Panem. Podpisał się Pan na liście. Czy tak trudno policzyć na palcach obu dłoni ile było osób ???

Lista walnego obejmuje wszystkich członków organizacji Romb. Dożywotnich, 5cio letnich i jedno rocznych. Na dole listy było podsumowanie z podziałem na członków. Liczba pięcioletnich i jednorocznych wynosi zero.

Jest Pan niewiarygodny. Wszystko jest dostępne w KRS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: Marin205 »

... (post do usunięcia opublikowany przez pomyłkę(
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 18:31 przez Marin205, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Narodowa Rada Strzelecka

Post autor: biper »

montrala pisze:Jak już przy tym jestesmy, to pokaż mi gdzie jest FU na tej liście:
Obrazek
Jeśli ktoś pyta co zrobił FU dla strzelców, to wystarczy się cofnąć do tego co się działo (i KTO działał) w Brukseli w związku z dyrektywą. I proszę mi nie mówić, że to inna organizacja, to dla mnie to jeden człowiek, który poświęcił kupę swojego prywatnego czasu (i być może majątku), aby działać ostro.

Co do nieprzejrzystości finansów FU Global - opublikowali swoje sprawozdanie na swoim profilu FB. Nie każą nikomu szukać i jeździć po sądach :090:
A takie argumenty może wysuwać tylko ktoś, komu bardzo nie leży działalność FU.

Nie zamierzam odbierać zasług ROMBowi za działania przy nowelizacji ustaw w 2011. Zaznaczam tylko, że zasługi te znam tylko z opisów, bo w tamtym czasie byłem jeszcze zupełnie nieświadom sytuacji prawnej dotyczącej broni w Polsce. Ale obecnie można odnieść wrażenie, że ROMB próbuje bardziej dzielić środowisko niż jednoczyć.

Przykład - cytat z wpisu T. Stępnia na profilu fejsbuka FU:
Zostałem poinformowany, że pewne osoby zwracały się z prośbą do organizatorów konferencji Sokół, o usunięcie mnie z listy uczestników. Te same osoby twierdziły, że nie wezmą udziału w panelu dyskusyjnym z moją osobą.

Mam w związku z tym dwa komentarze:
1. jeśli ktoś ma do mnie jakieś uwagi, to zachęcam do dzielenia się nimi publicznie. A jak nie staje odwagi, to chociaż twarzą w twarz.
2. Chciałem serdecznie podziękować za ww próby wykluczenia mnie z konferencji oraz wszelkich innych działań związanych z prawem do posiadania broni, na czym ostatnio spędzacie gros swojego czasu (pozwolę sobie zauważyć, że więcej, niż nad walką o nasze prawa....) - nic tak mocno nie utwierdziło mnie w słuszności działań, które prowadzi i firmuje FU. Tak trzymać

Nie mam powodu nie wierzyć w te słowa. "Kogoś" ewidentnie zżera wręcz zazdrość i wygórowana ambicja.
O ambicjach politykierskich nawet nie wspominam. Tak, wiem, zaraz ktoś napisze, że każdy ma prawo jako osoba prywatna itp. itd. Ale trzeba się też w końcu zdecydować, czy chce się przewodzić porządnym ruchem prostrzeleckim (tak jak to było robione wg opisów w 2010-2011), czy chce się iść w politykę. Bo nie da się tych dwóch rzeczy pogodzić.

Sam Montrala piszesz, że jesteś w konflikcie z zarządem... Chyba nie bez powodu? Tak bronisz OBECNEGO (a nie 2010-2011) obrazu ROMB, że jedyny logiczny wniosek można wysunąć taki, że ten konflikt jest z Twojej winy :033: , skoro nic otwarcie im nie zarzucasz i murem bronisz stanu teraźniejszego.


Smutne to wszystko..
Niby dorośli faceci, z poważnym i odpowiedzialnym hobby, niby przebadani przez psychologów... a wszytko co się dzieje jakieś takie, delikatnie mówiąc, niedojrzałe.
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 19:41 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”