Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Moderator: Moderatorzy WBP

MateuszS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 sierpnia 2018, 19:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: MateuszS »

Cześć. Po kilku wizytach na strzelnicy KV bardzo spodobał mi się sport jakim jest strzelanie. Wcześniej bawiłem się jedynie w ASG, w jakieś zbieranie replik, trochę interesowałem się "teorią" broni. Złapałem bakcyla i chciałbym się zapisać do klubu i nauczyć czegoś więcej. Z racji, że byłem tylko w KV pierwszą myślą było, że zapiszę się tam. Byłem pod wrażeniem instruktorów, ogólnej organizacji natomiast o Arsenale słyszałem tylko tyle, że jest polecany i nic więcej. W niedalekiej przyszłości chciałbym zrobić pozwolenie na broń, tj. sportowa + kolekcjonerska (bardziej interesuje mnie zbieractwo ale być może mi się odmieni). Czy mamy tu kogoś, kto jest/był/mógłby coś doradzić i pomóc mi wybrać? Stawiam piwo za pomoc ;] Pozdrawiam
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: Maciej.N »

Kolego może jak tu sobie poczytasz to coś pomoże
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... ć+w+Kraków
MateuszS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 sierpnia 2018, 19:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: MateuszS »

Przeczytalem caly ten temat, niestety nie ma wzmianki o KV a jest duzo offtopu :/
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: Maciej.N »

Ok piszesz że podobało Ci się w KV a następnie pytałeś o Arsenał a w wątku który wkleilem to na temat Arsenalu trochę jest i raczej pozytywnie i wydaje mi się że jest to chyba jeden z lepszych klubów w Krakowie. Choć ostatnio członkostwo w nim podrożało ale z tego co się orientuję jest to jednorazowa opłata przy wstepowaniu w ich szeregi.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: Gebel »

KVG trenuje na Pasterniku, czyli tam gdzie Arsenał.

W KVG mocno dynamicznie, w Arsenale bardziej tradycyjniej i statycznej.
MateuszS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 sierpnia 2018, 19:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: MateuszS »

Maciej.N pisze:Ok piszesz że podobało Ci się w KV a następnie pytałeś o Arsenał a w wątku który wkleilem to na temat Arsenalu trochę jest i raczej pozytywnie i wydaje mi się że jest to chyba jeden z lepszych klubów w Krakowie. Choć ostatnio członkostwo w nim podrożało ale z tego co się orientuję jest to jednorazowa opłata przy wstepowaniu w ich szeregi.
Mam w planie pojsc na Pasternik, postrzelac i jak mi sie spodoba to sprobuje sie tam wbic, bo masz racje, bardzo duzo pozytywnych opinii tam przeczytalem
W KVG mocno dynamicznie, w Arsenale bardziej tradycyjniej i statycznej.
Dzieki. Moglbys cos wiecej powiedziec?
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: Gebel »

KVG wspiera strzelania dynamiczne w formule IPSC, Arsenał ma na zawodach przekrój roznych konkurencji statyczno-dynamicznych. Musiałbyś pojawić sie na zawodach i zrozumiesz o co mi chodzi i co Ci bardziej bedzie leżało.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: gregor40 »

Weź pod uwagę kwestię ekonomiczną. Wstęp na strzelnicę Pasternik kosztuje 30 zł jednorazowo lub 600 zł abonament roczny. W ramach składki rocznej w Arsenale masz wstęp na strzelnicę.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: kill0l »

Pierwsze pytanie - gdzie mieszkasz? Ja np. mieszkam 4min autem od Pasternika i głównie to skłoniło mnie do wyboru Arsenału. Do paczółtowic mam około 25-30min drogi, licząć trase w jedną i drugą stronę robi się już bardziej mierzalna ilość czasu. Oczywiście obie strzelnice maja swoje plusy i minusy. W paczółtowicach masz zamknietą to postrzelasz spokojnie też zimą, na pasterniku może byc z tym kłopot - ja jak kończe prace to już robi się ciemno. Znowu w miesiącach letnich, nie ma co się oszukiwać Pasternik jest raczej najfajniejszą strzelnicą.
Co do samego klubu, myślę, że Arsenał lepiej może przygotowac do zdania patentu, a na początku przygody ze strzelnicą to jest najważniejsze. Jak sobie np. myślisz, że będziesz się dużo bawić w dynamikę na początku to możesz byc w błędzie. Ważne, żeby zdać egzamin na patent w komplecie czyli pistolet, strzelba i karabin. Jak już to osiągniesz to hulaj dusza :) Co do samego egzaminu na patent mamy tam same statyczne konkurencje, także przez te minimlanie pierwsze 3 miesiące, które musisz być w klubie zanim przystąpisz do egzaminu zazwyczaj wszyscy wydają wszystkie dostępne środki na lekcje z konkurecnji, które są na egzaminie (wydaje się to też najbardziej logiczne).
Dobry znajomy, który zapisał się do Paczółtowic nie miał tam strzelby, my na Pasterniku strzelaliśmy dużo do TRAP'a w ramach lekcji i nie było problemu później na egzaminie, natomiast kolega o którym wspomniałem, nie zaliczył strzelby.
Klub zawsze można zmienić..dodatkowo to że jesteś w jakims klubie nie powoduje, że inne strzelnice są dla Ciebie zamknięte.
Weź pod uwage takie czynnkimi jak:
- czas dojazdu
- koszty wpisowego, składki członkowskiej oraz lekcji dla członka klubu
- jakie konkurencje można ćwiczyć na strzelnicy klubu, a jakie są na egzaminie
- benefity (czy będąc w klubie masz darmowy wjazd na strzelnicę)
- ewentualne zniżki w innych miejscach
- koszty uczestnictwa w zawodach organizowanych przez Twój klub
- atmosfere w klubie, tyle że to z początku ciężko dobrze wyczuć no i wszystko zalezy na jakich ludzi trafisz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: rzufik1 »

Arsenał ma same plusy, albo dużo plusów.
Ma też spory minus. Prowadzący nie ogarnia tego prowadzenia, i cały bajzel papierowy czeka aż będzie miał czas i go zrobi.
Czy nie ma chętnych do pomocy? Raczej są, tylko nie chce się podzielić kokosem.
Zawsze na Pasterniku możesz złapać prezesa Srebrnego Kura , człowiek bardzo poważny i odpowiedzialny. Tam możesz też skierować swoje zainteresowania.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: gregor40 »

rzufik1 pisze:Arsenał ma same plusy, albo dużo plusów.
Ma też spory minus. Prowadzący nie ogarnia tego prowadzenia, i cały bajzel papierowy czeka aż będzie miał czas i go zrobi.
Czy nie ma chętnych do pomocy? Raczej są, tylko nie chce się podzielić kokosem.
Zawsze na Pasterniku możesz złapać prezesa Srebrnego Kura , człowiek bardzo poważny i odpowiedzialny. Tam możesz też skierować swoje zainteresowania.

Z tym bajzlem to bym aż tak nie szafował. Faktycznie, bywało, że trening się spóźnił (przedłużył poprzedni). Na papiery czeka się długo, ale to jest kwestia PZSS i MZSS a nie pana wiceprezesa. Ale tż nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby trening się nie odbył, czy papiery zginęły. Fakt, że Panu Maciejowi przydałaby się osoba do ogarnięcia papierologii, ale do egzaminu przygotowuje świetnie.

To czego NAJBARDZIEJ mi w Arsenale to takich treningów dynamicznych i ich organizacji jak mają w KVG (oczywiście już po patencie). Niemniej - ponieważ i tak wyniki na razie mam najlepsze w strzelaniach statycznych, a argument ekonomiczny jest mocny - zostaję w Arsenale :)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: rzufik1 »

Gregor40 mam tak samo :) co prawda ostatnio więcej trapa strzelam....ale wciąż Arsenał.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: zmija9 »

Przychylę się do opinii poprzedników. Jako członek Arsenału nie miałem problemów z egzaminem, papiery do pozwolenia z klubu też były bardzo szybko. Fakt, że do dnie dzisiejszego (prawie trzy lata w klubie) nie dostałem legitymacji, to tylko wyjątek potwierdzający regułę :) A abonament na strzelnicę w cenie składki - bajka.
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub sportowy Kraków - Kraków Valley czy Arsenał?

Post autor: piotr sosna »

Ja podobnie, już jakiś czas w Arsenale, abonament na strzelnicę bajka, legitkę dostałem jak się upomniałem, nie ma problemu. Wszystkie papiery jak dotąd były załatwiane bez zbędnej zwłoki. Na razie nie narzekam, są pewne mankamenty ale ilość zalet przeważa na plus tego klubu. Mogliby popracowac nad organizacją no ale każda nowa osoba będzie odbierała chlebek obecnej ekipie ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”