Profesjonalna przeróbka magazynków

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 711
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: Mastercard »

W kontekście ograniczenia pojemności magazynkow jest pole manewru dla sprytnych mechaników

https://www.google.com/amp/www.instruct ... rce=images
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: Inku »

Litości. Przepisy jeszcze nie weszły. Zamiast kulić głowę do Warszawy trzeba jechać, a nie magazynki przerabiać. Co się stało z tym narodem?
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2018, 10:40 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: goose »

Czas na "przejechanie do Warszawy" był w ciągu ostatnich 12 miesiecy. Jak żeśmy się zmobilizowali to wszyscy wiemy. Teraz tego czasu już nie ma.
Ja ze swojej strony dziękuję za link. Swoje magi przerobię. Dzięki temu nie będę musiał "oddawać" swojej własności złodziejom i nie będę musiał wydawać kilkuset zł na nowe magi.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: LARPAK »

Bierzesz kawałek pręta, który wyginasz w literę Z i masz ogranicznik.
Ewentualnie możesz go sobie w dowolnie inny sposób wygiąć tak, aby pasował do posiadanych magazynków.

Inną sprawą jest to, że w przepisach nie ma nigdzie wzmianki o tym w jaki sposób owe ograniczniki mają być montowane i ew. przez kogo - czy wystawiony jakiś glejt od rusznikarza, naniesienie oznaczeń etc.?

Bo jeżeli wspomnieli w projekcie o możliwości usunięcia kolby bez udziału narzędzi to tutaj nawet jak wkleisz to ktoś silny wyrwie ten ogranicznik, a w innym przypadku go zwyczajnie wyjmie i okazuje się, że masz urządzenie ładujące na więcej niż 10 naboi...
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: D-Q »

cześć
ostatnio kumpel pochwalił się magami magpula do AR z małą dziurką po nicie kupione za śmiesznie małe pieniądze,
okazało się że magi są sprowadzane z Włoch gdzie obowiązuje przepis o ograniczeniu pojemności magazynków bodaj do 20szt.
Wykonano to przez wbicie nita i ograniczenie pojemności do 19 szt .
Do mojego kałasza zrobiłem sobie 10 cio nabojowy mag ale to bardziej z ciekawości niż potrzeby.
W kontekście mających wejść przepisów ( dyrektywa UE ) nie wyobrażam sobie wyegzekwowania przepisu o zwrocie fabrycznych magów o większej pojemności niż wymóg UE ; magazynki nie są istotną częścią broni i nie są ewidencjonowane przy zakupie.
pozdrawiam G
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: LARPAK »

W USA wstawiają nit, pręt czy kawałek plastiku. Po sieci znajdziesz sporo patentów.

Ja nie widzę możliwości niszczenia magazynka poprzez wstawienie nita.
No i problem robi się jeżeli np. RAK zostanie uznany za broń długą, a nie krótką to wtedy za cholerę nie zmieścisz nita w chwycie, aby zablokować go do pojemności 10 naboi.

Jakoś za darmo oddawać też nie mam zamiaru.
Jak ktoś dobrze policzy i ma sporo magów to nie jest to mały pieniądz.
Przeróbka u rusznikarza - to samo, przy dużej ilości magazynków robi się spora kwota.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: KrisKK »

Inku pisze:Litości. Przepisy jeszcze nie weszły. Zamiast kulić głowę do Warszawy trzeba jechać, a nie magazynki przerabiać.
Stało się ponad 70 lat trzymania narodu za przysłowiowy ry*** tak krótko jak się da i najlepsze, że w tym temacie najlepsi byli i dalej są sami polacy w stosunku do innych polaków. Naród poprostu się nauczył jakoś trwać i adaptować...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: LARPAK »

My tutaj sobie rozmawiamy o przeróbce magazynków na 10 naboi do broni długiej, a mnie zaczęło zastanawiać coś takiego:

KATEGORIA A:
7. Każda z poniższych rodzajów samopowtarzalnej strzeleckiej broni palnej centralnego zapłonu:
2) długa strzelecka broń palna, pozwalająca na wystrzeliwanie ponad 11 nabojów bez przeładowania, jeżeli mechanizm ładujący o pojemności przekraczającej 10 nabojów stanowi część tej broni lub jeżeli odłączalny mechanizm ładujący o pojemności przekraczającej 10 nabojów jest do niej wprowadzony.
Mowa oczywiście o wprowadzonym mechanizmie ładującym, ale to broń KAT. A. i w sumie tutaj wychodzi na to, że kategoria ta dotyczy tylko ochrony osób lub mienia.

KATEGORIA B:
6. Samopowtarzalna długa strzelecka broń palna, której mechanizm ładujący i komora nie mogą razem pomieścić więcej niż trzy naboje, w przypadku gdy mechanizm ładujący jest odłączalny lub w przypadku gdy nie jest pewne, czy broni tej nie można przerobić za pomocą zwykłych narzędzi na broń, której mechanizm ładujący i komora mogą pomieścić łącznie więcej niż trzy naboje, wymieniona w pkt 7 ppkt 2 kategorii A.
W ustawie broń do celów sportowych nie jest określona żadnym załącznikiem dotyczącym kategorii, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem.
Jednakże użycie lakonicznego stwierdzenia "lub w przypadku gdy nie jest pewne, czy broni tej nie można przerobić za pomocą zwykłych narzędzi " - co oznacza "gdy nie jest pewne"?
W tym momencie wszelkie wkładki do magazynków czy nity idą w diabły bo co to są zwykłe narzędzia? Co to jest gdy nie jest pewne - na kontroli czy przy okazaniu w WPA pani w okienku stwierdzi "no nie jestem pewna" i oddawaj broń do depozytu?

Kolejny bubel...
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 711
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: Mastercard »

W projekcie ustawy <Ekspert> pisze:
2) długa strzelecka broń palna, pozwalająca na wystrzeliwanie ponad 11 nabojów bez przeładowania, jeżeli mechanizm ładujący o pojemności (...)
Z tego co wiem, w broni samopowtarzalnej przeładowanie nastepuje po każdym strzale, czyli nie da rady strzelic 11 razy bez przeladowania... ba... nie da rady strzelić nawet 2 razy bez przeładowania...

Może kruszymy kopie o nic, dzięki nieudolności "ekspertow" piszacych projekty ustaw.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: claas87 »

Po co się tak spinacie, jak na razie wygląda na to że magazynków zwracać nie będzie trzeba
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... MSWiA.html
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: LARPAK »

Pozostaje jeszcze intencja ustawodawcy.
Trzeba by zajrzeć do normy bo nie jestem pewien czy przeładowanie oznacza również wyrzucenie łuski i podanie nowego naboju - dla nas jest to logiczne i w sumie jakby nie patrzeć jest to to samo, ale nagle może się okazać, że jednak nie. No i wspomniana intencja ustawodawcy.

Traktujesz ten zapis czysto językowo, ale znaczenie tego słowa jak i terminu odnosi się do dwóch rzeczy tutaj jak zauważyłeś. Tak samo można rozpatrywać słowo zamek - odnosi się do części broni, zamka jako budowli, zamka w spodniach, zamka w drzwiach...
A liczy się kontekst i intencja tutaj.

Jesteśmy uwaleni po równo.

Bo jeżeli zwykłe narzędzia to młotek, śrubokręt, klucze płaskie i oczkowe, piłka i pilnik do metalu a nawet wiertarka i wiertła to przy pomocy tego można wiele zdziałać!

Co oznacza, że trzeba będzie magazynki zaspawać lub zakleić, ale ponownie jak ktoś się uprze to i zwykłymi narzędziami sobie poradzi.
Błędne koło i durny przepis.

@claas87:
Rezygnacja z obowiązku zwrotu magazynków o dużej pojemności. Zmieniony projekt jedynie umożliwi ich zwrot w terminie 90 dni od dnia wejścia w życie ustawy.
To jak rezygnacja czy jednak umożliwienie ich zwrotu?
Jeżeli zwrot to komu?

W projekcie ustawy masz wzmiankę o tym, że urządzenie ładujące wysokiej pojemności jest podpięte do broni więc tak czy inaczej nie musiałbym zwracać, ale jak będziesz chciał użyć takiego magazynka z przeróbką to powyższy zapis jaki przedstawiłem wcześniej może też pozbawić Cie pozwolenia bo w czasie kontroli czy rejestracji etc. urzędnik stwierdzi, że ma niepewności i odda broń z magazynkiem do analizy, a tam CLKP stwierdzi, że zwykłymi narzędziami możesz usunąć blokadę i masz pozamiatane.

Jakby nie patrzeć to w tych przepisach z każdej strony jest bat.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1423
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: Yurko »

Co za dziwny kraj! Widziałem na stronie amerykańskiego sklepu magazynki, chyba do pistoletu fiveseven. Sprzedawca ostrzegał tam, że specjalne wersje dla stanów w których obowiązuje ograniczenie do 10-strzałów, mają zabezpieczenie - plastikowy występ, które przy wciskaniu na siłę za dużej ilości amunicji może się uszkodzić i uczynić magazynek niezgodny z prawem. Zabrzmiało to prawie jak zachęta. Czyli magazynek, który daje się "przerobić" bez żadnych narzędzi jest w tym policyjnym państwie ok. A tu człowiek się musi bać we własnym domu, bo nie wie, czy przypadkiem ktoś nie uzna że piłka do metalu. śrubokręt i spawarka to nie jest specjalne narzędzie. Chociaż sam w piwnicy mam małą tokarkę i wiertarko-frezarkę i dla mnie osobiście to nic specjalnego...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 711
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: Mastercard »

Yurko,

Właśnie o to chodzi, w USA prawo traktowane jest literalnie, przepis jest napisany "ostro"...

Nie ma znaczenie z czego fabrycznie jest zrobiony ten "ząbek" o którym piszesz - może być nawet z gumy do żucia - do chwili kiedy do nie uszkodzisz nie łamiesz prawa.

W Polsce przepisy tworzy się tak aby funkcjonariusz miał pole manewru w starciu z obywatelem. Ładnie to ktoś tu napisał "nie mam pewności" więc zrobimy sprawę o nielegalne posiadanie korkowca...

Taka stara komusza zasada... Prawo ma chronić aparat przymusu, a nie obywatela.
claas87 pisze:Po co się tak spinacie, jak na razie wygląda na to że magazynków zwracać nie będzie trzeba
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... MSWiA.html
Może coś nie załapałem, ale kategoria B to rownież broń
sportowa... Jeśli mam ARa oryginalnie samopowtarzalnego (a nie przeróbkę), to standardowe magi mam mieć do zwrotu...
Bo minister w punkcie 3 pozostawił "Ograniczenie tylko do kategorii B zakazu posiadania magazynków o dużej pojemności do samopowtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu lub do powtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu."
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2018, 15:31 przez Mastercard, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: claas87 »

Pomiędzy punktami 3 i 4 istnieje pewna sprzeczność, podobnie jak w całym tym projekcie. Na pocieszenie należy zaznaczyć, że to dopiero początek zmian i konsultacji wiec jeszcze sporo może się zmienić. Szybka i zdecydowana reakcja ministra może świadczyć o tym, że miłościwie nam panujący po raz kolejny badają nastroje społeczne, napotkali zdecydowany opór i szybo zaczynają się wycofywać z części zapisów. Czego należy się spodziewać to to, że punkty w których UE wymusza zmiany zostaną bezwzględnie wprowadzone, natomiast o usuniecie innych niekorzystnych zapisów- wymyślonych przez KGP (bo już chyba nikt nie ma wątpliwości kto pisał ten projekt) musimy walczyć. Wydaje mi się, że konfiskata magazynków jest mało prawdopodobna, ponieważ byłby to wizerunkowy strzał w kolano, natomiast zakaz obrotu to już prawie pewnik, można się spodziewać, że podobnie będzie z bronią ex wojskową. Najważniejsze, że zmiany następują w dobrym kierunku teraz tylko od naszego zaangażowania zależy jak bardzo tez zmiany da się złagodzić.
lenon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 listopada 2017, 21:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Profesjonalna przeróbka magazynków

Post autor: lenon »

Komunikat to tylko komunikat - nie ma żadnej mocy prawnej. Może to być zasłona dymna, a może wskazówka że jednak jest tu o co walczyć.
claas87 pisze:Wydaje mi się, że konfiskata magazynków jest mało prawdopodobna, ponieważ byłby to wizerunkowy strzał w kolano, natomiast zakaz obrotu to już prawie pewnik, można się spodziewać, że podobnie będzie z bronią ex wojskową.
Zakaz obrotu nie jest wymogiem dyrektywy, podobnie zakaz "broni ex wojskowej". Dyrektywa wrzuca tylko broń z podpiętym magazynkiem 10/20+ / broń ex wojskową do kategorii A, ale jednocześnie daje furtkę do udzielenia przez władze państwowe pozwolenia na posiadanie takowych. Same magazynki mogą zgodnie z dyrektywą być nadal w wolnej sprzedaży. Należy więc cisnąć w kierunku umożliwienia posiadania takich magazynków/broni przez strzelców sportowych, kolekcjonerów i szkoleniowców. Idealnie gdyby literka D, E lub H w książeczce uprawniała jednocześnie do posiadania w.w. Gorszy wariant to dodatkowe "pozwolenie" wydawane przez WPA - to by się pewnie wiązało z kolejnym "postępowaniem", wizytą dzielnicowego itd.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”