Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Moderator: Moderatorzy WBP

coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: coolik »

Hej,
Nie znalazłem na forum takiej informacji, więc pytam. Jeśli przegapiłem coś to poproszę o linka do odpowiedniego wątku.
Poszukuję magazynków 10cio nabojowych do Sig'a 522. W Polsce nawet 25cio nabojowe są ciężko osiągalne (może będą na jesień :/ ) Szukam więc za granicą. Znalazłem na brownellsie.de za 40Euro - drogo, tanio mają na brownellsie.cz, ale do Polski nie wysyłają :(. Stosunkowo tanio znalazłem w UK - 25GBP. Teraz pytanie - mogą pojawić się jakieś problemy z przesyłką? Ewentualnie często sam tam bywam, więc sam przywiozę, tylko czy na lotnisku się nie przyczepią?

Macie jakieś doświadczenia z tego typu zakupami? Teoretycznie nei powinno być problemu, ale sami wiemy jak czasami teoria ma się do praktyki ;)

A i żeby nie było w US też szukałem, ale do PL nie wysyłają.

Dzięki
coolik
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: zed123 »

Też chciałem kupić BlackDogi w riflemags.co.uk, ale napisali mi, że "UK delivery only". Co do przewozu nie mam pojęcia. Teoretycznie według brytyjskich przepisów nie jest to część broni ("component part"). Poniżej cytat ze strony Koronnej Służby Prokuratorskiej (Crown Prosecution Service) https://www.cps.gov.uk/legal-guidance/firearms

Kod: Zaznacz cały

"component parts". R v Clarke (F), 82 Cr App R 308, CA states that the component part of a prohibited weapon is itself a prohibited weapon. Although there is no statutory definition, the Home Office Guidance to the Police at paragraph 13.70 states the following:
The term "component part" may be held to include (i) the barrel, chamber, cylinder, (ii) frame, body or receiver, (iii) breech, block, bolt or other mechanism for containing the charge at the rear of the chamber (iv), any other part of the firearm upon which the pressure caused by firing the weapon impinges directly. Magazines, sights and furniture are not considered component parts.
Ale biorąc pod uwagę ogólnoeuropejską sraczkę hoplofobiczną, przy próbie przewozu może się okazać, że zostaniesz terrorystą. Chyba najlepiej pojechać, kupić i wysłać własnoręcznie z UK do PL.
Braterstwo, ZKS Warszawa
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: coolik »

No właśnie tego się boję, że jak ktoś zobaczy magazynek w bagażu, to mu się już mózg wyłączy. Kurcze jakbym musiał tam pojechać, kupić, wysłać, to już chyba taniej mi wyjdzie kupić na niemieckim brownellsie :/
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: KrisKK »

Też szukam 10tek do siga522. Przy czym nie koniecznie musi to być oryginalny z logo siga. Pasuja magi produkcji imi, cmmg, itp. od konwersji 22lr do arów. Na brownells.de już conajmniej ze dwa razy takie magi byly w promocji. Warto się zapisać na listę mailingową.
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: coolik »

Co masz na myśli pisząc "pasują"? Ja jedynie co znalazłem to instrukcję jak przyciąć i podszlifować, żeby pasowały.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: KrisKK »

Co do imi
https://www.imidefense.com/product/22-m ... -25-round/

Cmmg na stronie producenta nie znalazłem nie wiem może coś pomieszałem albo poprostu nie mogę teraz znaleść...na androidzie to nie szukanie...
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup magazynków black dog do Sig522 w Wielkiej Brytanii

Post autor: coolik »

OK, coś się zmieniło bo faktycznie IMI twierdzi, że pasują do 522, ale i tak nie robią 10cio nabojowych :(
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”