Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Moderator: Moderatorzy WBP

shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: shapi »

Na marginesie - rozmawiałem ostatnio z kolega pracującym w biurze poselskim. Jak zapytałem ile mieli telefonów na temat zmiany ubojki to stwierdził że żadnych ('a ci od futer to dzwonią codziennie po kilka razy'). Maile - jakieś tam kojarzył - natomiast na pewno nasz głos na chwilę obecną nie jest słyszalny jak futerkowców/antyfuterkowców.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: Wielki_Wezyr »

shapi pisze:Na marginesie - rozmawiałem ostatnio z kolega pracującym w biurze poselskim. Jak zapytałem ile mieli telefonów na temat zmiany ubojki to stwierdził że żadnych ('a ci od futer to dzwonią codziennie po kilka razy'). Maile - jakieś tam kojarzył - natomiast na pewno nasz głos na chwilę obecną nie jest słyszalny jak futerkowców/antyfuterkowców.
Bardzo możliwe, że masz racje. Obrońcy opraw zwierząt są od dawna dobrze zorganizowani i nie mają problemu z tym, żeby działać i umieją to robić, jest wiele prężnych organizacji/aktywistów, którzy prowadzą te tematy.

Nasze środowisko (zaznaczam, że to tylko moja opinia i nie dotyczy wszystkich) w znacznej większości umie tylko robić burzę na forach czy na FB, nie rozumiejąc,że to nic nie daje. Posłowie, ministrowie etc. nie czytają naszego forum, wykopu ani grupy broń na FB, do nich trzeba umieć dotrzeć.

Pamiętam, że kiedyś ktoś próbował zorganizować marsz przeciwko dyrektywie, temat padł, bo zgłosiło się bardzo mało osób, to tez pokazywało minimalne zaangażowanie.

Dlatego każdy głos i każdy mail jest jednak ważny. Jeśli dotychczas wysłano 50 maili, to zobaczcie jak mało trzeba, aby podwoić te liczbę. To nic nie kosztuje, tylko chwilę czasu, szczególnie, że mamy gotowe listy mailowe i gotowe treści maili, jak ktoś jest leniwy, wystarczy tylko kopiuj/wklej.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: goose »

Emaile nic nie dadzą, wiem bo sam wysłałem ponad 50...

Dzwońcie i piszcie do biur poselskich (np. na formularze kontaktowe) w swoich okręgach wyborczych z prośbą o krótkie spotkanie, na spotkaniu wystarczy ładnie sie przedstawić, krótko opisać problem i wręczyć oficjalne stanowisko na temat proponowanych zmian opracowane np. przez Firearms United Poland lub inną organizację strzelecką + poprosic posła o pomoc i zaangażowanie w sprawie.
To na pewno da dużo więcej.

Dziś rano poprosiłem o spotkanie w kilku biurach poselskich i już jestem umówiony na jedno spotkanie (poseł Z. Gryglas PiS)
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: D-Q »

cześć
odpowiedz PZSS na proponowane zmiany w UoBiA ;
http://www.pzss.org.pl/images/stories/i ... owiedz.pdf
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: Officer_199 »

Ciekawe, bo pierwotnie ktoś twierdził, że PZSS miał wystosować negatywną dla środowisk strzeleckich (w tym IPSC) odwiedź.
To była krzywdząca plotka, czy po prostu PZSS widząc skalę hejtu na FB się ugięło ?

Z tego, co na szybko przeczytałem w tym piśmie zabrakło:
-Podważenia obowiązku badania co 5 lat
-Noszenie dla sportowców

Ale i tak należy się cieszyć z takiego stanowiska PZSS, przynajmniej moim zdaniem.
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: D-Q »

cześć
Ministerstwo rozesłało zapytanie do 26 organizacji więc nie będą polegać tylko na opinii PZSS.
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12 ... 353393.pdf
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: kill0l »

Officer_199 pisze:Ciekawe, bo pierwotnie ktoś twierdził, że PZSS miał wystosować negatywną dla środowisk strzeleckich (w tym IPSC) odwiedź.
To była krzywdząca plotka, czy po prostu PZSS widząc skalę hejtu na FB się ugięło ?

Z tego, co na szybko przeczytałem w tym piśmie zabrakło:
-Podważenia obowiązku badania co 5 lat
-Noszenie dla sportowców

Ale i tak należy się cieszyć z takiego stanowiska PZSS, przynajmniej moim zdaniem.
Bo niestety część ludzi jest GŁUPIA. Na FB wdałem się w dyskusję z kimś kto wyzywał PZSS, to usłyszałem, że źródłem informacji które są dla niego inspiracją do takiego zachowania był mem, który otrzymał od kolegi ale kolega słyszał od kogoś, że to co jest na tym memie to chyba prawda, także trzeba już wyzywać PZSS. Mam świadomość, że PZSS nie jest święte ale takie zachowanie jednostek może tylko zaszkodzić całemu środowisku. Inteligentna osoba się nie wypowie w takim wątku, prędzej wyśle oficjalne zapytanie do związku albo zacznie agitować wysyłając GRZECZNE maile do polityków..natomiast margines wyzywa wszystkich wokół, gdzie tylko się da. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z całego środwiska może jest to tylko kilka procent osób, za to one krzyczą najgłośniej tworząc mylny obraz CAŁEGO środowiska dla osob z zewnątrz. Szczerze gdybym nie był osobą związaną ze środowiskiem strzeleckim, to po przeczytaniu kilku postów na FB mógłbym wpaść mały niepokój, że niektórzy posiadacze broni są wstanie tak się wypowiadać...
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2018, 20:53 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: Sebastian »

Bez jaj . Obecna ustawa ma ksztalt jaki ma m.in. w wyniku konformistycznej postawy PZSS.Gdyby nie ich numer z licencjami rocznymi KGP mogloby nam naskoczyc.Przeciez jawnie nagieli prawo i powiedzieli nam wszystkim w twarz "Nie mam panskiego plaszcza i co mi pan zrobi ". Zapomnieliscie juz cala afere? Raz poszli po rozum do glowy ale nie wynika to ze spojnej z nami wizji strzelectwa ale z analizy pozycji przychody w budzecie. Prawda jest bolesna ale - Kwiecien i jego ludzie musi odejsc bo jest kotwica dla PZSS i strzelectwa.
Prezentuje PRL-owska wizje sportu i strzlectwa. To typowy Misiu-Rysiu. Nie dajcie sie zwiesc. Nie wiecie CO ustala po cichu . Nie raz nas wydymal.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2018, 23:19 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: aksel »

D-Q pisze:cześć
Ministerstwo rozesłało zapytanie do 26 organizacji więc nie będą polegać tylko na opinii PZSS.
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12 ... 353393.pdf
Licząc od teoretycznej daty doręczenia ( otrzymania) czyli ok 10-13 sierpnia powinny być już znane stanowiska zaproszonych do konsultacji podmiotów.
Warto zajrzeć na stronę ROMB-bardzo ciekawa odpowiedź na zapytanie ministra pokazująca błędy w projekcie ze strony prawnej.
Również Stowarzyszenie Braterstwo wygenerowało odpowiedź punktującą absurdy projektu.
W powyżej wymienionych miejscach masa merytorycznych argumentów do komunikacji z osobami mającymi ( jakiś ) wpływ na ostateczną decyzję o wprowadzeniu zmiany ustawy.
Guns and .....roses
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Post autor: sprengkapsel »

taki maly Offtop co do takich konsultacji społecznych :
" puka facet do drzwi sąsiada w tej samej klatce .
: Przepraszam czy mogę panu nasr....ć pod drzwi ?
na to sąsiad : Ty Pisiorze obrzydliwy ja ci dam nasr...ć !!!!! co ty sobie myślisz ????!!!
Rano chłop się budzi wychodzi do pracy i patrzy pod drzwiami zrobiona kupa.
Strasznie się zdenerwował dzwoni do sąsiada i mu wymyśla od najgorszych.
Na to ten z grobową miną " Konsultacje społeczne były ?? były !
:-D
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2018, 20:37 przez sprengkapsel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”