Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Moderator: Moderatorzy WBP

ZnawcaSmaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: ZnawcaSmaku »

Mam pytanie jak w temacie, po wizycie dzielnicowego WPA stwierdziło na podstawie wywiadu że moim miejscem stałego pobytu jest miejsce gdzie zamieszkuję 5 dni w tygodniu (praca) a nie zameldowania. Nadmienię że miejsce stałego pobytu i zameldowania to dwa różne województwa. Napisałem pismo że moim miejscem stałego pobytu jest miejsce gdzie pracuję (inne województwo). I teraz jak to wygląda sprawa z przesłaniem dokumentów do innego wydziału postępowań administracyjnych, czy robią to automatycznie, czy na mój wniosek, co z opłatą za pozwolenie na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich (opłata wykonana w miejscu zameldowania). Czy przechodził to ktoś wcześniej?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7561
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: LARPAK »

Opłatę Ci zwrócą - piszesz wniosek do urzędu miasta, w którym dokonałeś opłaty, o ile mnie pamięć nie myli to właśnie do UM.
Sam miałem taką sytuację, ale było to lata temu.

W UoBiA masz komendanta właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu, a nie zameldowania.
Jeżeli nic się nie zmieniło to powinni Ci odesłać dokumenty - ze względu na brak podległości i dopiero to Ty przesyłasz je do właściwego terytorialnie WPA.

Z automatu raczej tego nie zrobią.
ZnawcaSmaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: ZnawcaSmaku »

No właśnie ciekawi mnie czy aktualnie robią to z automatu czy też nie, i jak wygląda cała procedura przyesyłania do innego wpa
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7561
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: LARPAK »

Ze względu na brak podległości powinni zwrócić Ci dokumenty.
sailor-66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 26 października 2017, 23:34
Tematy: 0
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: sailor-66 »

Tylko pilnuj terminów, jeśli są wymagane...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: franek »

LARPAK pisze:Ze względu na brak podległości powinni zwrócić Ci dokumenty.
U mnie było tak, że po jakiś 2 latach i kolejnym rozszerzeniu dzielnicowy miał dość łażenia w śniegu na zadupie aby mnie kolejny raz nie zastać.
Cóż, taka praca ... gdzie mnie szef wyśle tam jadę.
Dostałem podobne pismo z WPA i wskazano mi abym napisał żeby moją teczkę przesłać tam, gdzie na zesłaniu jestem ...
Może przy pierwszym wniosku mogliby odesłać dokumenty wnioskodawcy, ale całej historii to już niechętnie.
W ten sposób 2 dość grube skoroszyty pocztą wewnętrzną dotarły do nowego właściwego miejscowo WPA.
O zwrot opłaty nie występowałem bo to rozszerzenie było ...

Ale przy innej okazji procedura była taka wniosek do UM, oni prowadzili "postepowanie" ... i w końcu zwrócili pieniądze na konto po jakiś 2 miesiącach ..
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7561
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: LARPAK »

Co innego jak masz już pozwolenie i teczkę, a co innego jak dopiero mają rozpatrzeć wniosek.
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: donia »

Niewłaściwe WPA, do którego wysłałeś wniosek, ma obowiązek przesłać Twoje kwity do właściwego WPA.

pzdrv,
donia
=Wrocław=
ZnawcaSmaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieprawidłowy/błędny adres stałego pobytu oraz przesłanie dokumentów do innego WPA w sprawie pozwolenia

Post autor: ZnawcaSmaku »

Wszystkie dokumenty przesłano, nie musiałem robić żadnych dodatkowych opłat, napisałem jedynie że moim miejscem nowego stałego pobytu jest tu i tu.. i koniec. Dziękuję Panowie, sprawa rozwiązana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”