Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Moderator: Moderatorzy WBP

passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: passiv »

Porucznik934863 Skąd posiadasz taką informację?

Czekam już miesiąc czasu na odpowiedź WPA na moje odwołanie, w którym powoływałem się na pismo z ZG LOK. Broni łatwo nie złożę.
Porucznik934863
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2017, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: Porucznik934863 »

W tym tygodniu rozmawiałem bezposrednio
Z naczelniczką WPA KGP i takie przedstawiła mi swoje stanowisko ma ogólnie problem z tym egzaminem ale ogólnie jest na nie pomimo zadnego egzaminu zostaje tylko sąd
Na marginesie znam kilku radców prawnych rozmawiałem z nimi na ten temat oni mówią o naditerpretacji przepisów, przepis mówię o zdanym egzaminie na podstawie odrębnych przepisów co kolwiek to znaczy a nie o zdanym egzaminie w toku słuzby
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: Polim »

passiv i jak tam postępy w tej sprawie? Otrzymałeś już odpowiedź na swoje odwołanie? Chociaż sam na podstawie ukończenia LOKowskiego kursu prowadzącego strzelanie rozszerzyłem sobie pozwolenie o boczny zapłon i broń przystosowana do strzelania wyłącznie przy użyciu prochu czarnego, to jednak kilku moich ma teraz zgryza i bardzo ich to ciekawi.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
milo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: milo »

w lipcu WPA Gdańsk na podstawie prowadzącego strzelanie zrobione w LOK wydało pozwolenie kolejne pozwolenie na boczny zapłon i gładką lufę (wcześniej był centralny zapłon pistolety i karabiny).
Mariusz87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2018, 09:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: Mariusz87 »

Panowie jednego nie potrafię zrozumieć z jakiego powodu miałyby obowiązywać funcjonariuszy badź pracowników innych formacji uzbrojonych i żolnierzy wytyczne dla członków PZSS odnośnie egzaminów. Idąc tą drogą to zwolniony z egzaminu byłby tylko ten co byłby zatrudniony we wszystkich formacjach wymienionych w art 16.2 plus członkiem związku łowieckiego i PZSS. Natomiast zapis "oraz członkowie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego posiadający licencję zezwalającą na uprawianie strzelectwa sportowego – w zakresie broni sportowej, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów.>" tyczy się tylko ich. W moim mniemaniu każda wymieniona formacja z nazwy w artykule o ktorym jest mowa jest zwolniona z egzaminu, jakiegokolwiek z zakresu broni palnej czy to chodzi o BZ, CZ itd.

By moje słowa bardziej dotarły do ogołu np. W jakimś regulaminiu komunikacji miejskiej zapis wskazywal by że zwolnieniu z zakupu biletu są dzieci w wieku przedszkolnym, oraz seniorzy- w wieku powyzej 65 roku. W takim wypadku w mniemaniu KGP dziecko musiałoby mieć więcej niz 65 lat by nie placic za bilet bo tekst o zwolnionych jest w jedym zdaniu a wszyscy zwolnieni z opłat są wymienieni po przecinku.
passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: passiv »

Przepraszam, że odzywam się dopiero teraz aczkolwiek temat gdzieś mi umknął. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że po prawie równym pół roku walce z WPA Wrocław dzisiaj uzyskałem pozytywną decyzję. Według bardzo miłej Pani przesłanką do wydania pozytywnej decyzji było pismo z LOK Wrocław, a nie ZG LOK w Warszawie z opisem szkolenia.
klos123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2019, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: klos123 »

Witam Wszystkich
Jestem nowy na tym forum i mam nadzieję że trafiłem na właściwy wątek. Złożyłem wniosek o pozwolenie na kolekcjonerkę i jako funkcjonariusz liczyłem, że zadziała art 16 ust 2. (oczywiście przedstawiłem stosowne zaświadczenia). Otrzymałem odpowiedź, że dodatkowo muszę przedstawić i udowodnić z jakiej dokładnie broni mam przeszkolenie.
Wiedziałem, że z WPA Katowice może być różnie ale nie sądziłem, że to spotka mnie.
Czy ktoś z kolegów odpisywał im w podobnej sytuacji?
Michał88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 października 2012, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: Michał88 »

Dostarcz do WPA ksero arkusza wyszkolenia strzeleckiego w którym masz napisane na jakie rodzaje broni masz przeszkolenie. Jeśli nie masz przeszkolenia na broń o którą się ubiegasz to idź do instruktora i niech zrobi Ci przeszkolenie i wbije to w arkusz. Na tym problem się skończy.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: LongTom »

Ewentualnie udaj się do kadr, zajrzyj do swoich akt osobowych - możliwe że są w nich zaświadczenia o przeszkoleniu na poszczególne rodzaje broni. Wystąp o wydanie ich kserokopii. One też załatwiają sprawę.
:516:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: Spyderco »

Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że jakiś rodzaj broni nie będzie występować w arkuszu. Ja mam to szczęście, że w arkuszach miałem wszystko, ale kolega, pomimo tego że lata wstecz miał jakieś strzelania z karabinka, pm-u i gładkiej lufy, w arkuszach ma jedynie strzelania z krótkiej. Są to arkusze z kilku ostatnich lat, poprzednie się "zozetowały" w czeluściach kadr.
.22, .223, 9x19, 12GA
ketchup87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 08:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prowadzący strzelanie -- odmowy uznania przeszkolenia funkcjonariuszom

Post autor: ketchup87 »

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie sprawy, że są takie problemy żeby mundurowy otrzymał pozwolenie na broń. Jako żołnierz zawodowy strzelałem tylko z karabinka i tylko rozkaz o przydziale takiej właśnie broni wysłałem do Żandarmerii. Otrzymałem pozwolenie na każdy rodzaj broni. Dlaczego w jednej formacji może być normalnie a w drugiej nie?

Zapytam dodatkowo. Czy wstawione w całości pismo z LOK traktuje o funkcjonariuszach ponieważ takie było pytanie czy tylko funkcjonariusze są zwolnieni z egzaminu o ile są prowadzącymi strzelanie? Pytam bo moja żona przymierza się do pozwolenia i właśnie zastanawiamy się jak to najprościej zorganizować.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”