Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: Shooter7 »

Sprawdz moj pierwszy post w tym temacie i zobacz co napisalem odnosnie transportu.

:wink:
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: Bardzozly »

Chodzi o to?
Shooter7 pisze:Majac EKB mozesz z nia jezdzic po calm EU.
Koferek z zamkiem, amunicja osobno - bez zaladowanego magazynku - komory.
Polecam pojeżdżenie z obrzynem-pompką po Niemczech. Bądź z AK + skrzynią amunicji po Włoszech, Hiszpanii i Francji. Oczywiście amunicja osobno z bronią, kuferek z zamkiem. Nie zapomnij pochwalić się wożonym sprzętem głośno, żeby zapewnić sobie kontrolę ze strony policji. Miłych wrażeń.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: stangret »

Ja gorąco polecam wizyte w UK z Glock-iem czy CZ lub choćby z AR-em ;laughing:
Posiadanie EKB to nie przepustka do raju. Są jeszcze przepisy wewnętrzne danego kraju.
W UK to zagadnienie wygląda w skrócie tak: (sorry ale tylko po angielsku)
https://basc.org.uk/firearms/visiting-the-uk-to-shoot/
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2018, 07:55 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: chejron74 »

Czy ktoś się orientuje jak sprawa przejazdu z bronią wyglada w Niemczech Austrii i Włoszech?
Michał
polch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 11:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Lesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: polch »

Odnośnie niemiec pytałem w Waffenbehörde w Rheinland-Pfalz i powiedzieli mi że mając EKB na teren niemiec mogę wwieźć do pięciu sztuk broni długiej. Na krótką trzeba mieć "specjalny powód" Jak zapytałem o co chodzi, to wyjaśniono mi że jako podkładkę pod krótką może być np zaświadczenie ze strzelnicy, czy innego klubu że trenujesz u nich, czy coś w tym stylu. Nie ma znaczenia jaki cel pozwolenia, ale tak czy inaczej, jak ktoś wcześniej napisał EKB nie upoważnia Cię do wwozu broni na terytorium państwa EU, jęśli jest to w sprzeczności z ich przepisami. Wiadomości te otrzymałem na telefon, żeby to wartość miało trzeba by z pismem do nich wystąpić.
cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewożenie i przechowywanie broni i amunicji za granicą.

Post autor: cunnilingus »

Uwazam, ze doskonalym pomyslem byloby stworzenie serwisu / owobnego watku w forum, w ktorym wpisywane bylyby informacje prawne, ograniczenia i wymogi odnosnie transportu, posiadania i uzywania broni wraz z linkami do stosownych regulacji lokalnych w poszczegolnych krajach - dla Polaka posiadajacego EKB. Ktos z nas ma dziewczyne na Slowacji, ktos inny mieszkal w Szwajcarii - w tak sporym gronie uzytkownikow forum znajda sie osoby znajace specyfike wielu krajow, mogace podzielic sie informacjami. Z czasem uzupelnianymi przez innych.

Poddaje pomysl moderatorom, czy nie warto byloby stworzyc osobnej sekcji forum typu "regulacje w panstwach UE" (mamy bowiem mozliwosc wyrobienia EKB i uzyskania "unijnego paszportu" dla broni) i tworzenia postow w podsekcjach Niemcy, Austria, Czechy itd. Na pewno dane z konsulatow/ambasad na dalszym etapie bylyby pomocne. Po pewnym czasie mielibysmy tu spore kompendium co mozna w jakim kraju, a czego nie mozna...

Pozdrawiam!
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”