Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

Fiotr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2019, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: Fiotr »

Mam pytanie do kolegów żołnierzy z wojsk operacyjnych posiadających prywatną broń: czy udało się komuś z was uzyskać pozwolenie d-cy jednostki na indywidualne treningi z prywatną bronią na terenie strzelnicy wojskowej? Czy są tu może tacy, którzy nie uzyskali formalnego pozwolenia, a i tak strzelają prywatnie na obiektach wojskowych? Wyobrażam sobię, że mogą być jednostki, na których funkcjonują koła, sekcje (czy jakkolwiek by się to miało nazywać), które regularnie spotykają się i trenują, ale to tylko moje domysły. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi osób, które wiedzą cokolwiek na temat możliwości trenowania z własną bronią na obiektach wojskowych, niezależnie od tego w jakiej formie miałoby się to odbywać. Temat dla niektórych na pewno jest kontrowersjny i wiem, że na wielu jednostkach taka działalność jest nie do pomyślenia, ale o tym, że ,,niczego się nie da" już się nasłuchałem, dlatego dla odmiany chciałbym posłuchać osób, które mają inne doświadczenia.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: strk »

Pytanie było, przypadków takich nie było.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: panKompot »

Oficjalnie się nie da z tego co wiem. Strzelane było pierdyliard razy i nadal jest. Zależy kto i gdzie. Nie ma co wałkować więcej...
Ten niżej śmierdzi rybką...
nechoda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 764
Rejestracja: 15 lutego 2004, 12:44
Tematy: 69
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: nechoda »

A jednak było.
Srzelaliśmy kilka razy z czarnego prochu na nieistniejącej już strzelnicy w Trzaskowie. Dowódca jednostki był nawet przychylny, niestety barirerą nie do przebycia stały się przepisy wojskowe.
Jest strzelanie musi być karetka.
Kilka razy użyczył karetki znajomy który właśnie wszedł w transport sanitarny i na tym się skończyło.
Ale próbuj.
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: panKompot »

Dlatego najczęściej się to odbywa podczas "cudzego" strzelania.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie z prywatnej broni przez żołnierzy na terenie obiektów wojskowych.

Post autor: Tomtap »

Są przykłady tego, że strzelcy cywilni mogą strzelać na funkcjonujących obiektach wojskowych - choćby zawody Braterstwa na AWL we Wrocławiu. Kwestia dobrego kontaktu z dowódcą.
Co do wprost pytania kolegi o żołnierzy posiadających własną broń, nie kojarzę co prawda opcji standardowego, w sensie treningów użytkowania, natomiast jest możliwe podpięcie się pod strzelanie szkoleniowe na niektórych strzelnicach, gdzie nie ma bramy i warty, która mogłaby sprawdzić co wwozisz, ale to jest nadal ograniczone systemem strzelań i wprost mówiąc jakby mocno pozaregulaminowe. Oficjalnie? Ja nie spotkałem, co w sumie nie znaczy, że nie da się.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”