Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Moderator: Moderatorzy WBP

r0kam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Postautor: r0kam » 2018-11-01, 17:41

Mareek1980 pisze:...

A jak z pozwoleniem na broń. Zrobiłeś badania. Kolejny miesiąc prowadzenia sprawy sie kończył i co dalej? WPA robiło dodatkowe problemy? Wydali pozwolenie na broń w terminie? Wniosek o zwrot kosztow to kiedy i do kogo napisałeś? Mnie też skierowali ponownie na badania ale ja nigdy nie byłem karany. Przez telefon WPA powiedziało mi że coś tam zrobiłem w przeszłości (moj jedyny "zatarg z prawem" to mandat 100zl za przejscie na czerwonym na przejsciu jako pieszy z ~8 lat temu) a po szczegóły to musze przyjść osobiście.
Ostatnio zmieniony 2018-11-01, 17:45 przez r0kam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Mareek1980 » 2018-11-01, 19:41

@r0kam, po przejściu badań w trybie odwołania, WPA nie robiło mi już żadnych problemów, bo nie mieli podstaw. Decyzję w sprawie wydania pozwolenia na broń, wydali mi cztery dni po badaniach. Trzy dni później otrzymałem ją pocztą. Wniosek o zwrot kosztów podróży i wynagrodzenie za utracony zarobek wysłałem do KWP w Katowicach, dwa dni po badaniach. Niecałe dwa tygodnie później miałem zwrot na koncie.

Jeżeli faktycznie nie masz niczego w papierach, to pisz skargę do KGP w sprawie bezzasadnego odwołania się od przedstawionego przez Ciebie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego. Ja w mojej skardze napisałem, że organ Policji niezasadnie odwołał się od przedłożonych przeze mnie orzeczeń, powołując się na fakt naruszenia przeze mnie w przeszłości (po zatarciu skazania) przepisów prawa. Co prawda w odpowiedzi na moją skargę KGP wysłała mi pismo, w którym stwierdziła że moja skarga jest bezzasadna, a jako uzasadnienie podali, że zgodnie z art. 15h UoBiA, odwołanie od badań przysługuje osobie ubiegającej się oraz Komendantowi Wojewódzkiemu Policji i ustawa nie uzależnia prawa do złożenia odwołania od zaistnienia jakichkolwiek dodatkowych przesłanek. Nie odpuściłem jednak i skierowałem skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich i czekam na jego odpowiedź.
"Prawo jest jak zagroda - tygrys zawsze przeskoczy, żmija się prześlizgnie, a zagroda jest po to, żeby bydło nie rozłaziło się na boki."

CZ P-10 C kal. 9x19, MOSSBERG 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76

Awatar użytkownika
MicromaX
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:

Postautor: MicromaX » 2018-11-03, 16:29

w trakcie trwania postepowania macie prawo do wgladu w akta i trzeba z tego kozystac. aparat i robic fotokopie.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”