WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Moderator: Moderatorzy WBP

geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: geminix »

Z tego co czytam (nie tylko tutaj) można wyciągnąć prosty wniosek:
Należy złożyć wniosek o "wyczyszczenie" KSIP ZANIM się złoży papiery, a najlepiej na początku drogi (czyli po zapisaniu się do PZSS) żeby był czas na odwołanie od odwołania od odwołania i skargi do KGP.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

dokladnie tak, nie zawsze chca usunac za 1 listem, trzeba udowadniac ze nie jestesmy wielbladem, wiec jesli ktos mial cokolwiek kiedys w historii dobrze razem z wnioskiem o przystapienie do klubu wyslac zadanie o usuniecie danych z ksip
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

MicromaX pisze:pisz skarge na jedno i drugie.

aparat lub telefon w reke i jedz do wpa, popros o wglad do akt i rob fotki tego co tam maja w tej sprawie. numerki sprawy w ksip tez tam beda.

nie boj sie badan odwolawczych, na pewno je przejdziesz o ile jestes normalny.
Normalny jestem, ale różne (raczej nieprzychylne) opinie słyszałem o WOMP Sosnowiec. Jadę dzisiaj do WPA zrobić fotki akt i będę pisał wniosek do Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji o usunięcie wpisów.
Swoją drogą, czy może ktoś polecić jakiegoś dobrego prawnika, który specjalizuje się w walce z WPA?
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 09:53 przez Mareek1980, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: iiyama »

2. Badanie odwoławcze jest ostateczne
3. Przechodziłem tam badania i wbrew obiegowej opinii nie jest tak źle, fakt testują kandydatów, ale imho każdy powinien przejść tam badania ,duży plus tych badań, że pobierają krew
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

Pamiętajcie, aby wnioskować o zwrot kosztów poniesionych w związku z badaniami - koszt dojazdu własnym autem oraz utraconego dochodu, obojętnie czy pracujecie na etacie czy prowadzicie działalność gospodarczą. Policja ponosi wszelkie koszty związane z koniecznością wykonania badań odwoławczych.
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

Byłem dzisiaj w WPA i porobiłem zdjęcia dokumentów sprawy. W dokumentach znajduje się też odwołanie od badań lekarskich wniesione przez WPA do WOMP, za pośrednictwem lekarza który wydał mi orzeczenie. Co ciekawe jest tam znacznie obszerniejsze uzasadnienie, a niżeli w postanowieniu które ja otrzymałem. W owym uzasadnieniu organ Policji stwierdza iż ustalił, że w roku 1999, toczyło się wobec mnie postępowanie o popełnienie czynu określonego w art. …. k.k., i że sprawa została skierowana z aktem oskarżenia do prokuratury. Na dzień złożenia odwołania nie udało im się jednak uzyskać żadnych materiałów z tego postępowania (poza numerem sprawy) oraz ustalić z jakim wynikiem się zakończyło, ponieważ w 2011 roku akta sprawy zostały komisyjnie zniszczone. Informacje z jakim wynikiem zakończyło się postępowanie karne, muszą zatem uzyskać bezpośrednio z Prokuratury lub Sądu.

Z powyższego wynika zatem, że organ Policji nie ma obiekcji co do mojego stanu zdrowia, a odwołanie się od badań na podstawie art. 15h UoBiA, ma na celu tylko i wyłącznie przeciągnięcie postępowania administracyjnego do czasu otrzymania z Prokuratury lub Sądu Rejonowego odpisu prawomocnego wyroku (bo nie wyrobią się w terminie określonym w art. 35 k.p.a.).

Cały czas zastanawia mnie jednak to, czy skoro w myśl art. 106 k.k. po 10 latach następuje zatarcie skazania, to organ może się wprost odwoływać do zdarzenia sprzed 19 lat, które widnieje w ich bazie KSIP? Jak to wygląda z punktu widzenia prawa? Jeżeli nie może, to czy ma ktoś jakiś wzór skargi do KGP z podaniem § na które należy się powołać?

Wniosek do KGP o usunięcie danych z KSIP już wysłałem. Napisałem, że zwracam się z wnioskiem o usunięcie ze zbiorów Krajowego Systemu Informacyjnego Policji, wszelkich danych dotyczących postępowania o popełnienie czynu określonego w artykule …. k.k. sygnatura akt policyjnych ……, które zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia w dniu …………. r. sygnatura ………… i za które zostałem skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w …… na karę pozbawienia wolności z jej warunkowym zawieszeniem.

Jako uzasadnienie napisałem, że wniosek motywuję tym, że zatarcie skazania nastąpiło ponad 10 lat temu i w myśl art. 106 k.k. pragnę korzystać z prawnych skutków tej instytucji, pozostając w świetle prawa osobą nigdy nie karaną. Ponadto w związku z zatarciem skazania, ustały przesłanki oraz niezbędność dalszego przechowywania danych w zbiorach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji i ich dalsze przechowywanie jest działaniem zbędnym i niezgodnym z instytucją zatarcia.

Teraz pozostało mi czekanie na odpowiedź (mam nadzieję, że pozytywną).

Co ciekawe, dowiedziałem się od prowadzącego postępowanie, że WPA nie prowadzi żadnego rejestru, w którym znajdowałyby się informacje o negatywnie rozpatrzonych wnioskach o wydanie pozwolenia na broń, i nic nie stoi na przeszkodzie żeby po negatywnej decyzji, ponownie złożyć wniosek o wydanie pozwolenia (oczywiście po wyczyszczeniu danych w KSIP i ponownym przejściu badań).

Korzystał ktoś może z usług Kancelarii Radcy Prawnego dr Łukasza Urbańskiego z Warszawy? Podobno świadczy pomoc prawną przy reprezentacji w postępowaniach administracyjnych o wydanie pozwoleń na broń oraz reprezentacji w postępowaniach skargowych przed Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

trzymam kciuki, nie poddawaj się !
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: woytas »

Jaka korzyść wynika z pobrania krwi?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

wykonywana jest próba wątrobowa, potrafią wykryć alkohol wypity parę dni wcześniej, a jak ktoś faktycznie nadużywa to od razu wyjdzie. bo wątroba się miesiącami regeneruje.
jakie są plusy ? nie wiem. ale jest za darmo :-)
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 23:40 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Pabcio »

A jak ktoś ma zespół Gilberta i próbę wątrobową ciągle podwyższoną na zmianę z ALAT? No pewnie to już pijak.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

To pouczony przez kolegów na forum o robionych próbach zabiera ze sobą dokumentację medycyna aby lekarz orzecznik nie miał żadnych wątpliwości.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: LaChupacabra »

Mareek1980 pisze:W owym uzasadnieniu organ Policji stwierdza iż ustalił, że w roku 1999, toczyło się wobec mnie postępowanie o popełnienie czynu określonego w art. …. k.k., i że sprawa została skierowana z aktem oskarżenia do prokuratury.
A tak zapytam - za co?

Uważam, że mimo zatarcia skazania za niektóre przestęstępstwa popełnione w przeszłości nie powinno się dostawać pozwolenia na broń palną.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 10:56 przez LaChupacabra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

@LaChupacabra zostałem skazany prawomocnym wyrokiem Sądu na karę pozbawienia wolności z jej warunkowym zawieszeniem, za spowodowanie wypadku drogowego z udziałem pieszego (art. 177 § 2 k.k.).
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: LaChupacabra »

Rozumiem. Może się zdażyć każdemu, kto prowadzi samochód.
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

Napisałem dzisiaj do Radcy Prawnego dr Łukasza Urbańskiego zapytanie, czy skoro w myśl art. 106 k.k. po 10 latach następuje zatarcie skazania, to Komendant Wojewódzki Policji może odwołać się od badań lekarskich i psychologicznych, podając w uzasadnieniu wystąpienie zdarzeń sprzed 19 lat, które widnieją w ich bazie KSIP. Jeżeli okaże się, że jest to nadużycie, to poproszę aby napisał w moim imieniu skargę do KGP i reprezentował mnie w walce z WPA.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 12:02 przez Mareek1980, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”