WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

Witam szanowne Grono,

W dniu wczorajszym otrzymałem z WPA Katowice decyzję w sprawie wniosku o wydanie pozwolenia na broń palną. Z decyzji wynika, że postępowanie zostało zawieszone, ponieważ Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, odwołał się od przedstawionego przeze mnie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego.

W związku z tym, że w decyzji nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia, zadzwoniłem do prowadzącego postępowanie i zapytałem, co jest powodem takiej decyzji. W trakcie rozmowy (z notabene bardzo uprzejmym policjantem) dowiedziałem się, że decyzja ta jest spowodowana obecnością wpisu w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji (KSIP), w związku z postępowaniem prowadzonym 19 lat temu w sprawie wypadku komunikacyjnego z udziałem pieszego, którego byłem sprawcą. Dla WPA nie ma znaczenia, że wyrok w zawieszeniu, który otrzymałem w tamtej sprawie uległ zatarciu i wg KRK jestem niekarany. Oni opierają się na KSIP, w którym sprawdzają każdego ubiegającego się o pozwolenie na broń. Prowadzący postępowanie poinformował mnie również, że niebawem otrzymam skierowanie na badania lekarskie i psychologiczne w trybie odwoławczym, do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Sosnowcu (WOMP).

Wobec powyższego, mam do Was kilka pytań:

1. Czy odwołanie od orzeczenia lekarskiego lub psychologicznego, którego uzasadnienie nie ma związku ze zdrowiem lub prawidłowym funkcjonowaniem psychologicznym, nie jest nadużyciem ze strony organu?

2. Co w przypadku, jeżeli nie przejdę badań w WOMP? Wiem, że osoba która nie zgadza się z treścią orzeczenia lekarskiego wydanego w trakcie badania osób ubiegających się o pozwolenie na broń, ma prawo w terminie 30 dni od otrzymania orzeczenia, wystąpić z wnioskiem o przeprowadzenie ponownego badania lekarskiego, ale czy dotyczy to również orzeczeń lekarskich wydanych w trybie odwoławczym? Wyczytałem w Art. 15h UoBioA, że orzeczenie lekarskie lub psychologiczne wydane w trybie odwołania jest ostateczne. Czy takie orzeczenie można zaskarżyć?

3. Czy na forum są osoby, które przeszły badanie w WOMP w Sosnowcu i chciałyby się podzielić informacją, jak wyglądają tam takie badania?

4. Czy jeżeli nie przejdę badań w WOMP i WPA wyda negatywną decyzję w sprawie wydania pozwolenia na broń, to mogę się ponownie ubiegać o wydanie pozwolenia? Gdybym ponownie złożył wniosek z pozytywnymi badaniami wykonanymi np. w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni lub Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, które są jednostkami nadrzędnymi w stosunku do WOMP, to WPA będzie mogło się od nich odwołać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

1. pisz skarge do kgp ale nie jedna, tylko na kazde postepowanie oddzielna - kolekcja, sport, dopuszczenie
2. badanie odwolawcze jest ostateczne, nie wiem czy ktos robil cos dalej po oblaniu
3. na ten punkt odpowiedzialem na pw
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 10:54 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: TeGies »

W razie niepowodzenia w Sosnowcu zostaje zmiana miejsca zamieszkania do innego województwa :-D
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: s1k0r3k »

@TeGies
I inne WPA nie będą miały info, że któremuś udało się "udu pić" strzelca?
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: Mareek1980 »

MicromaX pisze:1. pisz skarge do kgp ale nie jedna, tylko na kazde postepowanie oddzielna - kolekcja, sport, dopuszczenie
2. badanie odwolawcze jest ostateczne, nie wiem czy ktos robil cos dalej po oblaniu
3. na ten punkt odpowiedzialem na pw
@MicromaX Pisać skargę na brak uzasadnienia w przesłanej decyzji, czy na ustne uzasadnienie prowadzącego postępowanie, że decyzja KWP o odwołaniu się od przedstawionego przeze mnie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego, spowodowana jest obecnością wpisu w KSIP z przed 19 lat?

@TeGies Wydaje mi się, że sama zmiana miejsca zamieszkania, nic nie da. Nawet jeżeli zmienię miejsce zamieszkania, to inne WPA po sprawdzeniu w KSIP, tak samo jak WPA Katowice, odwoła się od moich badań i wyśle mnie do WOMP, tylko że w innym województwie. Zastanawia mnie, czy gdybym złożył wniosek z pozytywnymi badaniami wykonanymi w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, to WPA będzie mogło się od nich odwołać.

Wyczytałem też na jednym z forów, że da się usunąć wpisy z KSIP, składając wniosek do Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, tylko trzeba mieć konkretny numer sprawy, a w moim przypadku było to tak dawno, że nie mam już żadnych dokumentów.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

pisz skarge na jedno i drugie.

aparat lub telefon w reke i jedz do wpa, popros o wglad do akt i rob fotki tego co tam maja w tej sprawie. numerki sprawy w ksip tez tam beda.

nie boj sie badan odwolawczych, na pewno je przejdziesz o ile jestes normalny.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 16:47 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.
atryda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 listopada 2013, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: atryda »

Womp w Sosnowcu jest z góry negatywnie nastawiony do posiadaczy broni. Mają też w zwyczaju przekraczać ustawowy termin 30 dni na wydanie orzeczenia w trybie odwoławczym. Przetrzymuj poczte i odbieraj w ostatnim dniu to na pewno przekroczą termin to będzie argument przy odwołaniu i zapewne batalii w sądzie.
SIŁA i HONOR 7.62 x 39 ( Akms) , 9 x 19 ( Glock 19, P99), 7.62 x 54 R ( Mosin), 7.62 x 25 ( ppsz wz. 41)
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: MicromaX »

Nie moge sie z tym zgodzic ze sa zle nastawieni na posiadaczy broni, sam przechodzilem tam badania odwolawcze i jedyne co moge powiedziec to ze policja naklamala w pismie do wompu, celowo usuneli kilka waznych zdan, przez co lekarze mysleli co innego, po przedstawieniu przeze mnie calej sytuacji oraz dokumentow , lekarka stwiedzila, ze po tym co napisala policja myslala ze jestem strasznym przestepca a okazuje sie ze jestem normalny. zapomnieli w pismie dodac ze bylo to pomowienie i ze prokuratura umozyla sprawe.

caly syf robi policja katowicka w postaci ........ wiadomo kogo, nagina rzeczywistosc i bawi sie w szeryfa , wzmacniajac swoje ego i mszczac sie na nas za swoje niepowodzenia w zyciu osobistym czy w pracy.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: strzelnica »

Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: FranekDolas »

No i to jest super info dla Hanysów bo gorszego naczelnika niż poprzedni raczej im Pan Bóg nie da ;)
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: TeGies »

Mareek1980 pisze:...
@TeGies Wydaje mi się, że sama zmiana miejsca zamieszkania, nic nie da. Nawet jeżeli zmienię miejsce zamieszkania, to inne WPA po sprawdzeniu w KSIP, tak samo jak WPA Katowice, odwoła się od moich badań i wyśle mnie do WOMP, tylko że w innym województwie. Zastanawia mnie, czy gdybym złożył wniosek z pozytywnymi badaniami wykonanymi w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, to WPA będzie mogło się od nich odwołać.
...
Hmm, uznaniowość podyktowana interpretacją podczas fali nastroju!!
Po pierwsze. Nawet w samym WPA Katowice możliwe jest odmienne rozpatrzenie dwóch wniosków od strzelców z identyczną historią w KSIP.
Po drugie. Jest mi znana historia strzelca, który po kilku latach kopania się z Panią Naczelnik (z wizytą w Sosnowcu włącznie) wystąpił na drogę sądową przeciw niej. Jednocześnie zmienił miejsce zameldowania pod inne WPA i zrobił pozwolenie. Na jedną z rozpraw przeciw naczelniczce szedł z decyzją w kieszeni ale adwokat odradził okazywanie tegoż dokumentu.
Taki kraj :roll:
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 marca 2018, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: DRIZZLERE17 »

FranekDolas pisze:No i to jest super info dla Hanysów bo gorszego naczelnika niż poprzedni raczej im Pan Bóg nie da ;)
Skąd ten optymizm ? Przecież tak naprawdę to nikt tutaj nie na pojęcia, jakie będzie podejście tego pana do tematu, na pewno będzie to nowe podejście, ale to nie koniecznie oznacz uczciwe traktowanie. Jest takie powiedzenie: "...nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej..."
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: FranekDolas »

Eee tam, w końcu to chłop ;)
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: woytas »

Ja z mojej strony wizyty w WPA przewiduję jedynie w wyniku zakupienia nowej sztuki i związanej z tym rejestracji. Ale nie spodziewałbym się cudów in plus. Aczkolwiek śledząc kolegów w klubie, którzy bez problemu dostają 6+10 po miesiącu obrotu papierków to uważam, że teraz jest ok. Ja na same 6 sztuk czekałem 89 dni. Już po słynnej kontroli. Potem bezproblemowe a wręcz wzorowe rozszerzenie. Niech będzie tak jak jest.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice - Odwołanie od orzeczenia lekarskiego i psychologicznego

Post autor: woytas »

Bo mam robotę do wykonania a klient nie daje mi spokoju....
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”