Pozwolenie na broń a miejsce zameldowania oraz stałego pobytu.

Moderator: Moderatorzy WBP

ZnawcaSmaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie na broń a miejsce zameldowania oraz stałego pobytu.

Post autor: ZnawcaSmaku »

Witam wszystkich, założyłem nowy wątek bo szukam pomocy.
W zeszłym tygodniu dzwonił do mnie pan z wPA z mojego miejsca zameldowania że wg. przeprowadzonego wywiadu moim miejscem stałego pobytu nie jest miejsce zameldowania. Otóż wyjaśniłem że od kilku lat mieszkam i pracuję gdzie indziej, a do miejsca zameldowania wracam na weekendy, i że mam napisać do wpa wniosek że moim miejscem stałego pobytu jest miejsce gdzie przebywam powiedzmy 5 dni w tygodniu. Wynajmuję nie całe mieszkanie, lecz tzw. pokój zamykany na klucz, czy może być to powód do nie wydania pozwolenia i co w tej sytuacji robić?
KryptorurekRobaczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń a miejsce zameldowania oraz stałego pobytu.

Post autor: KryptorurekRobaczny »

Nie jest to przesłanka która miała by Ci skomplikować życie. Zwyczajnie zadeklaruj miejsce stałego pobytu tam gdzie więcej przebywasz i tyle. Potem broń możesz przechowywać praktycznie gdzie chcesz byle by w S1 i bez ekstremów typu ogólnodostępne i ciężkie do upilnowania klatka, piwnica, strych etc. W wynajętym mieszkaniu bez problemu możesz trzymać. Zresztą tak naprawdę nie musisz nigdzie deklarować gdzie będziesz trzymał. Ba, na etapie uzyskiwania pozwolenia ta informacja jest całkowicie nieistotna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”