Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Lobo.
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: Lobo. »

Witam.
Zwracam się do Was z pytaniem(bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji) odnośnie takiej sytuacji:
mam pozwolenie na broń do celów łowieckich i chcę dostać pozwolenie na broń do celów sportowych.
Czy powinienem pisać wniosek o wydanie pozwolenia czy o rozszerzenie? Jeśli o pozwolenie to
czy muszę składać zaświadczenie o niekaralności skoro mam już pozwolenie ?

Pozdrawiam.
Lobo.
flim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 302
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 20:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: flim »

Robisz wszystko do początku. Tak jak byś dopiero starał się o pozwolenie.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 13:27 przez flim, łącznie zmieniany 1 raz.
.44 Remington New Model Army IMPROVED 8"
.45 Hawken Woodsman
Awatar użytkownika
Lobo.
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: Lobo. »

Dziękuję za odpowiedź .

Ale czyli zaświadczenie o niekaralności też jest niezbędne?
Logiczne wydawało by się, że gdybym był karany to odebrano by mi pozwolenie.
I czy zdjęcia też są potrzebne? Bo w aktach mają i czerwoną legitymacje też mam.
Lobo.
flim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 302
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 20:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: flim »

Ty składasz tylko:

1. Wniosek na wydanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich

2. Oryginał zaświadczenia o przynależności do stowarzyszenia i oryginał poświadczonego za zgodność statutu stowarzyszenia

3. Oryginał zaświadczenia lekarskiego

4. Oryginał zaświadczenia psychologicznego

5. Oryginał potwierdzenia wniesienia opłaty skarbowej 242 zł na konto Urzędu Miasta.

6. Dwa zdjęcia w formacie 3cm x 4cm.

Oni robią resztę sami
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 13:39 przez flim, łącznie zmieniany 3 razy.
.44 Remington New Model Army IMPROVED 8"
.45 Hawken Woodsman
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: woytas »

Kolega chce sportowe nie kół kolekcjonerskie. Wniosek, patent, licencja, opłata, badania, pisemko z klubu.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: tribal »

a zdany egzamin na kolekcjonerkę?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: KG92RS »

tribal pisze:a zdany egzamin na kolekcjonerkę?
GDYBY autor wątku chciał pozwolenie kolekcjonerskie, to egzamin zdałby w trakcie postępowania, a nie przed -> składając wniosek, nie ma możliwości załączenia poświadczenia zdanego egzaminu.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: FIGA1 »

@Lobo

Jeśli chcesz uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych czy np. kolekcjonerskich w pełnym zakresie czy też w zakresie tylko broni sportowej + do celów łowieckich to przede wszystkim przechodzisz pełną procedurę uzyskania pozwolenia od początku. Fakt, że teraz masz pozwolenie do celów łowieckich nie zwalnia cię z procedury pozwoleniowej - ale daje inny profit o czym za chwilę.

Oto co powinieneś zrobić:

1. Znajdź w Twojej okolicy najbliższy klub strzelecki zrzeszony w PZSS

2. Zapisz się do wybranego klubu strzeleckiego PZSS - ważne aby licencja klubu na rok 2018 zawierała wszystkie dyscypliny, czyli pistolet, karabin i strzelbę. Niektóre kluby mają licencję tylko na pistolet i karabin a strzelby nie mają i potem trzeba się nieźle gimnastykować.

3. Od dnia wpisania Ciebie przez klub do bazy PZSS masz trzy miesiące czasu na to aby trenować strzelanie do egzaminu praktycznego i uczyć się teorii do egzaminu pisemnego. Twoim celem w tym momęcie jest uzyskanie dokumentu o nazwie ,,Patent Strzelecki". Zakres teoretyczny egzaminu opanujesz ucząc się pytań ze strony Patent Strzelecki.EU. Wiele pytań jest podobnych jak na egzaminie łowieckim (UOBiA).
Praktyka natomiast to:
a.) strzelanie z pistoletu .22lr na 25m - 5 strzałów (nie ważne punkty tylko skupienie na tarczy) lub strzelanie z pistoletu-wiatrówki na 10m też 5 strzałów i też ważne jest skupienie a nie punkty
b.) strzelanie z karabinu .22lr na 50m - 5 strzałów lub strzelanie z karabinu pneumatycznego na 10m - 5 strzałów
c.) TRAP odchodzący na wprost z 15m lub strzelanie 12/70 do celów reaktywnych. Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że z uwagi na fakt, że jesteś członkiem PZŁ, jesteś z automatu uprawniony do zwolnienia z praktycznej części egzaminu na patent w zakresie strzelby. Wystarczy, że w dniu egzaminu przedstawisz komisji zaświadczenie z Okręgowej Rady Łowieckiej poświadczające zdanie egzaminu na uprawnienia podstawowe w zakresie strzelby

4. Po zdanym egzaminie na patent poczekasz minimum miesiąc.

5. Mając już w ręku patent powinieneś wystąpić o wydanie Ci tzw. ,,licencji zawodniczej na uprawianie sportu strzeleckiego w dyscyplinach Pistolet, Karabin i Strzelba Gładkolufowa. Na wydanie licencji poczekasz tak ze 3 miesiące

6. Mając licencję możesz występować o pozwolenie jak też zrobić kurs Prowadzącego Strzelanie PZSS oraz Instruktora Strzelectwa Sportowego. Prowadzący i instruktor to uprawnienia dożywotnie, natomiast licencja zawodnicza jest ważna do końca roku i aby ją wymienić należy wziąć udział w minimum 8 zawodach w konfiguracji 4+2+2 konkurencje.

7. Dobrą przyszłościową opcją jest także uzyskanie pozwolenia do celów kolekcjonerskich(zawsze to dodatkowe promesy):
a.) pełne wymaga zdania egzaminu przed organem policji i koszt tego egzaminu to 1150 PLN
b.) można uzyskać kolekcjonerkę bez egzaminu w zakresie broni do celów sportowych i broni do celów łowieckich przedstawiając w WPA: patent strzelecki, licencjie zawodniczą, zaświadczenie o nabyciu podstawowych uprawnień do polowania i ważnej legitymacji PZŁ i zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu kolekcjonerskim

8. Czekając na licencje warto wstąpić do stowarzyszenia kolekcjonerskiego aby móc wystąpić o takież pozwolenie w WPA. Jest takie coś jak Braterstwo , gdzie roczne członkostwo to tylko 10 PLN

9. Mając już patent, licencje oraz będąc członkiem stowarzyszenia kolekcjonerskiego idziesz na badania lekarskie i psychologiczne tak jak wtedy, kiedy występowałeś o broń myśliwską

10. Do WPA składasz:

- wypisany wniosek o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz do celów kolekcjonerskich w zakresie broni sportowej i broni odpowiadającej celom łowieckim + prośba o wydanie tzw. ,,dopuszczenia do posiadania broni"
- uwierzytelnioną kopię orzeczenia patentowego
- Uwierzytelnioną kopię orzeczenia nadającego licencje PZSS
- Zaświadczenie o członkostwie w klubie PZSS
- Zaświadczenie o posiadaniu uprawnień do polowania
- zaświadczenie o członkostwie w PZŁ
- zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu kolekcjonerskim
- poświadczoną kopię statutu stowarzyszenia kolekcjonerskiego, któego jesteś/będziesz członkiem (Braterstwo przysyła to pocztą razem z zaświadczeniem o członkostwie)
- oryginał lub notarialnie uwierzytelnioną kopię zaświadczenia lekarskiego
- oryginał lub notarialnie uwierzytelnioną kopię zaświadczenia psychologicznego
- 2 zdjęcia jak do dokumentów
- potwierdzenie wniesienia opłaty 494 PLN, w tym:
a.) 242 PLN za wniosek o pozwolenie do celów sportowych
b.) 242 PLN za wniosek o pozwolenie do celów kolekcjonerskich w zakresie broni sportowej i broni do celów łowieckich
c.) 10 PLN za wydanie tzw. ,,dopuszczenia do posiadania broni"

11. Rusza machina i przychodzi dzielnicowy na wywiad i tak dalej - jak zwykle
FIGA1
Awatar użytkownika
Lobo.
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: Lobo. »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Lobo.
Wojstan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: Wojstan »

Witam kolegów.
Nie chcę otwierać nowego wątku więc pozwalam sobie podczepić się pod ten istniejący o podobnej tematyce.
Mam pozwolenie z 2004 r. (stara ustawa) do celów sportowych na dwie sztuki broni krótkiej: pistolet centralnego i bocznego zapłonu. Ponieważ używam rewolweru c. z. chciałem dokupić pistolet c. z.
Na mój wniosek o rozszerzenie starego pozwolenie w trybie art. 155 oczywiście policja nie wyraziła zgody i kazała mi się starać o nowe pozwolenie.
Jestem czynnym strzelcem, mam oczywiście patent, aktualną licencję a w tym roku brałem udział w zawodach kilkanaście razy.
Czy któryś z Szanownych Kolegów był w podobnej sytuacji i przechodził całą procedurę od początku ? Według mojego rozeznania muszę dorobić tylko badania psychologiczne i lekarskie. Byłbym wdzięczny za szczegółową informację. Pozdrawiam.
Weźmiem majzel wraz z ferszlusem, na bagnety ruszym kłusem.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: KG92RS »

Wojstan pisze: Według mojego rozeznania muszę dorobić tylko badania psychologiczne i lekarskie.
Nie byłem w podobnej sytuacji, ale oczywistym jest, że Kolega ma rację. Badania i wniosek.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie czy nowe pozwolenie? (do celów łowieckich + sportowych)

Post autor: FIGA1 »

@Wojstan musisz starać się ponownie o pozwolenie. Warto wnioskować o jaknajwięcej sztuk i nie tylko o pistolety a też o karabin i strzelbę - bylebyś miał na to licencje. Jak nie masz licencji na karabin i strzelbe, to warto te konkurencje dorobić.

Pamiętaj też, żeby zapisać się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego i wystąpić także o pozwolenie kolekcjonerskie w zakresie broni sportowej oraz o tzw. ,,Dopuszczenie do Posiadania broni". Z resztą całą procedure masz opisaną powyżej.
FIGA1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”