Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Moderator: Moderatorzy WBP

KKKapitan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 26 lutego 2017, 10:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: KKKapitan »

@KudrigY dziękuję aczkolwiek pozostałe opcje to zakup ceramicznego chińczyka którego deklarowana klasa zaczyna się od 5-7 centrymetrów od krawędzi lub kombinowanie z przewozem na terenie "e"uropy co przy obecnej atmosferze na granicach (kto jeździł to widział dzisiejszą wersję "schengen") jest ryzykowne.

@adnikauto z całym szacunkiem nie pójdę za Twoją złośliwą sugestią ponieważ należę do tego ułamka ludzi którzy chcą być traktowani jak wolni ludzie i nie jestem pokorny wobec nadużywania przepisów i sugerowania przez pośrednika (któremu przecież płacę) że mogę być przestepcą. Nie życzę sobie PRL w podejściu do klienta/obywatela.

Kombinowałem? Tak. Pokaż mi jak się nie kombinuje kupując w Polsce współczesne środki ochrony balistycznej jako szary obywatel a zwrócę honor. Dla mnie to nie jest fanaberia bo mam dość pożyczania płyt na CQB.

Reasumując polecam Ci cytat Andrzeja Majewskiego (platyna, srebro, złoto).

@Barca wrażenia ekstra. Jakość wykonania perfekt, o niebo lepiej niż zalegający sprzęt na allegro/olx (zwłaszcza płyt z KLV/OLV które nie są pokryte niczym co złapie odłamki). Dodatkowe info poszło na priv.
Ostatnio zmieniony 19 marca 2018, 15:41 przez KKKapitan, łącznie zmieniany 1 raz.
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: C3PO »

KKKapitan pisze:zwłaszcza płyt z KLV/OLV które nie są pokryte niczym co złapie odłamki)
Kilkumilimetrowa warstwa środka do konserwacji podwozi LINE-X wystarczy do zatrzymania odłamków płaszczy pocisku. Sprawdzane i testowane.

Obrazek
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: TomaszMk »

Tylko ze cena tej powloki to prawie cena plyt z ar500.
KKKapitan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 26 lutego 2017, 10:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: KKKapitan »

TomaszMk ma rację. Kolega zrobił sobie 4x4 całą w Line-X począwszy od ramy. Jeżeli się przyjżysz ile kosztują te beczki (bo tak jest sprzedawany) to wersja wojskowa faktycznie jest super droga. Dla wszystkich zainteresowanych pokryciem HY100 polecam zainteresować się hiszpańską podróbą (ma certy) której używa tamtejsze wojsko. Jest dostępny w Polsce, ci co projektowali strzelnice znają temat.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 09:31 przez KKKapitan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: adnikauto »

KKKapitan pisze:
@adnikauto z całym szacunkiem nie pójdę za Twoją złośliwą sugestią ponieważ należę do tego ułamka ludzi którzy chcą być traktowani jak wolni ludzie i nie jestem pokorny wobec nadużywania przepisów i sugerowania przez pośrednika (któremu przecież płacę) że mogę być przestepcą. Nie życzę sobie PRL w podejściu do klienta/obywatela.

Kombinowałem? Tak. Pokaż mi jak się nie kombinuje kupując w Polsce współczesne środki ochrony balistycznej jako szary obywatel a zwrócę honor. Dla mnie to nie jest fanaberia bo mam dość pożyczania płyt na CQB.

Reasumując polecam Ci cytat Andrzeja Majewskiego (platyna, srebro, złoto).

Nie zrozumiales tego co napisalem- zakombinowales?- udalo sie Tobie sprowadzic plyty pomimo ograniczen wysylkowych firmy?- to Twoja sprawa i nie to bylo przedmiotem komentarza... tylko Twoj lament, ze napotkales problem...

Jesli wdepnales w goowno to nie pisz do tych- ktorych wydymales, zeby Cie z tego goowna wyciagnali- ot, proste stwierdzenie - mowiac jeszcze prosciej miej swoj honor do samego konca i tyle.

Jest takie powiedzenie wsrod Amerykanow ..."if you are already bad- be bad all the way to the end"...

Pytanie w sprawie nabycia srodkow ochrony balistycznej w Polsce kieruj do odpowiednich organow nie do mnie.
:516:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: kwaki »

W Polsce da się kupić płyty "z przeznaczeniem na rynek cywilny", tylko że puki co jest to rozwiązanie ZNACZNIE droższe, niż te oferowane przez AR500.

I kolega Adnikauto ma rację - AR500, czy w zasadzie wszystkie firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą sprzętu, powiedzmy, militarnego (czy to będą płyty, kabury, nieistotne części broni itd.) nie bez przyczyny nie chcą wysyłać za granicę. Wszelki import "prywatny", czy to przez pośrednika, czy znajomego, bez wymaganej licencji, jest mocno szarą strefą, o ile nie wprost - działaniem nielegalnym, więc nie ma co się dziwić i mieć pretensji, że customer service w tym przypadku nie zadziałał.
Lack of confidence comes from lack of competence.
KKKapitan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 26 lutego 2017, 10:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: KKKapitan »

@kwaki Pisanie do producenta było wymysłem pracowniko-urzędnika w PolAmer który zarządał takiego papieru (tudzież czegokolwiek co sugeruje że to nie jest czysto wojskowy sprzęt).

Zgadzam się że można dostać po bardzo wygórowanych cenach płyty także w Polsce jednak ich wybór jest mocno ograniczony.

Oryginalny problem z tematu rozwiązany. Temat do zamknięcia.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: mkw »

Gratulacje ;-)
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 20:43 przez mkw, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem płyty AR500 + urząd celny = problem

Post autor: Barca »

Dotarło. Amerykanos mogę tylko pochwalić, zero kłopotów.
Sam sprzęt od ar500armor.com świetny. Testudo 2 klasa sama w sobie, wszystko wykonane tip top. Grube szelki itd.
W sumie wady całego rozwiązania były tylko 2:
1) długi czas oczekiwania (ponad 3 miesiące, z czego prawie 3 miesiące to było czekanie aż producent łaskawie wykona zamówienie).
2) waga - 4 płyty AR500 III+ lightweight (10x12 i 11x14 ALSC i dwa cummerbandy te większe) to ponad 10kg. Jak się dołoży pistolet i załadowane magi do pistoletu i karabinu i parę pierdół to masz 20kg na sobie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”