Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: modoc »

Witam pojawił się taki wątek.

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304351
artykuł

Moja żona pracuje w powszechnym i będziemy musieli składać oświadczenia majątkowe. Jak to ma się do posiadanej broni. Czy też w tym oświadczeniu będę musiał zawrzeć posiadane egzemplarze wraz z wartością jako część majątku ruchomego ??. Czy nie powinna przynajmniej ta część podlegać utajnieniu.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: mkw »

Nie wiem czy oświadczenia się tez zmieniają, jeśli nie to w oświadczeniu były tylko elementy majątku ruchomego o wartości pow. 10000PLN Z tym że oceniasz wartość samodzielnie ;laughing:
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
LukBla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 14:23
Tematy: 3
Lokalizacja: Złocieniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: LukBla »

mkw pisze:Z tym że oceniasz wartość samodzielnie ;laughing:
A nie jest tak, że podaję się kwotę zakupu wpisaną na umowie/fakturze itp.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: lemuchr »

ciekawe to może być.
Jestem szeregowym pracownikiem budżetówki i co jakiś czas biore udział w przetargach jako członek. Czyli co z pensją niemal minimalną krajową będę musiał składać oświadczenie majątkowe?
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: mkw »

LukBla pisze: A nie jest tak, że podaję się kwotę zakupu wpisaną na umowie/fakturze itp.
Wpisujesz aktualna wartość. Jak kupisz bron za 12000 i wyniesiesz ją ze sklepu to zanim nawet oddasz jakiś strzał to jest ona warta jakieś 20% mniej. Jak kupiłeś dwa lata temu samochód to dziś on jest pewnie wart polowe tego co zapłaciłeś. Parę lat temu przez jakiś czas pracowałem w instytucji publicznej i byłem zmuszony składać oświadczenie w związku z pełniona funkcją. Wtedy przynajmniej obowiązywały takie reguły. Czy się to zmieniło od ostatnich 4 lat to nie jestem pewien bo nasi prawodawcy maja takie rozwolnienie ustawodawcze że się to może zmienić wszystko z miesiąca na miesiąc ....
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
LukBla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 14:23
Tematy: 3
Lokalizacja: Złocieniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: LukBla »

Sprawdzę dokładnie w weekend, pamiętam, że jak wpisywałem ruchomości, to np. przy samochodzie musiałem wpisać kwotę i datę zakupu.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: Kraku »

mkw pisze:wyniesiesz ją ze sklepu to zanim nawet oddasz jakiś strzał to jest ona warta jakieś 20% mniej.
Powiedz to ludziom w dziale giełda ;laughing: :)
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: antjacek »

Oglądając te giełdy broni to można ze śmiechu pęknąć albo przynajmniej wykazać pełnie zdziwienie nad logiką wystawiających. Ceny broni zaczynają się od cen jakie są w sklepach a niekiedy przewyższają aktualną cenę sklepową i to bez żadnych dodatków ze strony sprzedającego. Cena np Cz Shadow 1 u mnie w sklepie 2750 zł a na portalach internetowych powyżej 2900 za używaną broń.
Powiem szczerze że nie rozumiem tej logiki. Wiem zaraz ktoś napisze że coś jest warte tyle ile ktoś zapłaci ale to już szukanie jelenia a nie sprzedaż.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: Aligatius »

lemuchr pisze:ciekawe to może być.
Jestem szeregowym pracownikiem budżetówki i co jakiś czas biore udział w przetargach jako członek. Czyli co z pensją niemal minimalną krajową będę musiał składać oświadczenie majątkowe?
Nie wiem jak u Was ale u mnie w UM zwykły członek komisji przetargowej nie składa ośw. majątkowego. Nie składają nawet naczelnicy, tylko osoby wydające decyzje administracyjne.
Co do broni to chyba tak (ale głowy nie dam) jeśli jest warta powyżej 10 tyś. w chwili składania oświadczenia.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: VIS »

Nie tylko broń powinna być w oświadczeniu majątkowym. Jakiś poseł nie wpisał w oświadczenie zegarka i miał problemy. Oczywiście wartość zegarka była wyższa niż 10 kzł.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o jawności życia publicznego a broń.

Post autor: Aligatius »

VIS pisze:Nie tylko broń powinna być w oświadczeniu majątkowym. Jakiś poseł nie wpisał w oświadczenie zegarka i miał problemy. Oczywiście wartość zegarka była wyższa niż 10 kzł.
Tak pamiętam.. Minister "tik-tak" nie wpisał, bo miał w zwyczaju "zamieniać się z kolegą zegarkami" ;laughing:
AT44 10 LW; Beretta 92FS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”