wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Moderator: Moderatorzy WBP

krayevsky
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: krayevsky »

TL;DR;
Kraków. Policja pozostawia mój wniosek o pozwolenie bez rozpoznania z powodu braku licencji PZSS. Nie mogę zawiesić postępowania, bo postępowanie nie rozpocznie się dopóki nie złożę kompletu dokumentów. niedługo przeterminują mi się badania - pomocy!

cześć,
to mój pierwszy post na forum - proszę o wyrozumiałość.

w zeszłym roku postanowiłem zdobyć pozwolenie na broń palną sportową do celów kolekcjonerskich. zapisałem się do klubu, zdałem egzamin PZSS, złożyłem w klubie wniosek o licencję (21 sierpnia 2017), w międzyczasie zrobiłem badania lekarskie i psychologiczne (24 października 2017), wciąż oczekując na licencję..

na licencję PZSS czekam do tej pory. mój wniosek gdzieś zaginął - do PZSSu nawet nie dotarł. Klub zainkasował kasę, a potem się wyparł, zero pomocy. w grudniu postanowilem zmienic klub i zlozyc wniosek o licencję od nowa. Niestety, ta procedura trwa i licencja do mnie nie dotrze do czasu, gdy badania się przeterminują (termin upływa 24 stycznia).

idąc za radą prezesa mojego nowego klubu, w grudniu złożyłem wniosek o pozwolenie na broń na policję (komplet dokumentów wraz z opłatami i oświadczeniem, że doniosę licencję jak tylko ją otrzymam). Następnie, chciałem zawiesić postępowanie aby uniknąć przeterminowania się badań. Dostałem jednak telefon z komendy, że postępowania zawiesić nie mogę, gdyż postępowanie się nie rozpoczęło. I nie rozpocznie się, dopóki nie uzupełnię braków (dali mi na to 2 tygodnie). poprosiłem o odpowiedź pisemną, powołali się w niej na art. 64 KPA:

> - DZIAŁ II POSTĘPOWANIE
> - Rozdział 1 Wszczęcie postępowania

> *§ 2. Jeżeli podanie nie czyni zadość innym wymaganiom ustalonym przepisach prawa, należy wezwać wnoszącego do usunięcia braków w terminie siedmiu dni z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania.*

jestem w kropce. z tego co wiem, w innych województwach nie ma problemu z tym aby zawiesić postępowanie, jeśli wniosek i opłaty są uregulowane. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? czy istnieje jakiś punkt zaczepenia w KPA, który dałby mi możliwość rozpoczęcia i zawieszenia postępowania? nie uśmiecha mi się powtarzać wszystkich badań, te do najtańszych nie należą.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: norbik »

Napisz takie pismo:
Na podstawie art. 98 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego /Dz.U. z 2013r. poz. 267 z późn. zm.
wnoszę o zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na broń do celów Sportowych .
Nie zapomnij zapłacić opłaty skarbowej.
Możesz im przypomnieć że licencja w myśl ustawy to jedena z ważnych przyczyn a nie jedyna aby posiadać broń do celów sportowych.
W razie czego przysługuje Ci zażalenie do Warszawy.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2018, 23:06 przez norbik, łącznie zmieniany 1 raz.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: mxostry »

Jaka opłata skarbowa , nie ma żadnej opłaty skarbowej to po pierwsze, nie mogą odmówić ci zawieszenia postępowania , ja miałem taka sytuacje ze w grudniu 12.12.2017 złożyłem wniosek do WPA olsztyn ale bez licencji a 12.01.2018 zawiesiłem postępowanie , odwiedzę jak przyniosę licencje , nie motywowałem nic w piśmie itp, No ale jeśli chodzi o WPA olsztyn to naprawdę jestem pod wrażeń obsługi petenta , naprawdę świetny kontakt z nimi jest i porządnie podchodzą do czlowieka
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: mxostry »

A i nie zapomnij zawiesić tez postępowania o dopuszczsnie
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: Lisnerek »

mxostry pisze:A i nie zapomnij zawiesić tez postępowania o dopuszczsnie
Pochwal sie co to za klub tak robi ludzi w wala. Co by nastepni nie poszli Twoja droga.

Pozdrawiam.
Lisnerek.

Ja patent odebralem pod koniec sierpnoa. Od razu wniosek o licencje i w polowie pazdziernika juz mialem licencje.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: mxostry »

Lisnerek pisze:
mxostry pisze:A i nie zapomnij zawiesić tez postępowania o dopuszczsnie
Pochwal sie co to za klub tak robi ludzi w wala. Co by nastepni nie poszli Twoja droga.

Pozdrawiam.
Lisnerek.

Ja patent odebralem pod koniec sierpnoa. Od razu wniosek o licencje i w polowie pazdziernika juz mialem licencje.

DlacZego mowisz ze klub robi wała ? Ja złożyłem bez licencji bo myślałem ze może leniwy PZSS szybciej da mi licencje na 2018 a w tym czasie chciałem mieć dzielnicowego itp a od początku wiedziałem ze mogę zawiesić w każdej chwili postępowanie , rozumiesz o co chodzi ?
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: denver »

U mnie prezes radził robić taką kolejność, czekam na licencję jak już przyszła to umawiam się na badania 2-3 dni załatwiania i jak mam kwity od lekarza to od razu z wnioskiem do WPA.
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: zagladacz »

mxostry pisze: DlacZego mowisz ze klub robi wała ? Ja złożyłem bez licencji bo myślałem ze może leniwy PZSS szybciej da mi licencje na 2018 a w tym czasie chciałem mieć dzielnicowego itp a od początku wiedziałem ze mogę zawiesić w każdej chwili postępowanie , rozumiesz o co chodzi ?
Może dlatego?
krayevsky pisze:... złożyłem w klubie wniosek o licencję (21 sierpnia 2017), w międzyczasie zrobiłem badania lekarskie i psychologiczne (24 października 2017), wciąż oczekując na licencję..
na licencję PZSS czekam do tej pory. mój wniosek gdzieś zaginął - do PZSSu nawet nie dotarł. Klub zainkasował kasę, a potem się wyparł, zero pomocy.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: mxostry »

zagladacz pisze:
mxostry pisze: DlacZego mowisz ze klub robi wała ? Ja złożyłem bez licencji bo myślałem ze może leniwy PZSS szybciej da mi licencje na 2018 a w tym czasie chciałem mieć dzielnicowego itp a od początku wiedziałem ze mogę zawiesić w każdej chwili postępowanie , rozumiesz o co chodzi ?
Może dlatego?
krayevsky pisze:... złożyłem w klubie wniosek o licencję (21 sierpnia 2017), w międzyczasie zrobiłem badania lekarskie i psychologiczne (24 października 2017), wciąż oczekując na licencję..
na licencję PZSS czekam do tej pory. mój wniosek gdzieś zaginął - do PZSSu nawet nie dotarł. Klub zainkasował kasę, a potem się wyparł, zero pomocy.


Poczytaj trochę co mówią specjaliści śp np 9x19 i wypowiadaj się to nie moja wina ze w Krakowie nie znają prawa
krayevsky
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: krayevsky »

nie chcialbym robic antyreklamy klubu, bo treningi sa ok, ale dokumentacja lezy. kilkukrotnie odwiedzalem prezesa, za kazdym razem bylem zbywany, a to ze pewnie jeszcze wniosek nie przeszedl przez MZSS, a to ze pewnie dostane licencje na nowy rok. niestety sie zawiodlem - dla dociekliwych - jest to najwiekszy krakowski klub, zaczynajacy sie na litere 'A', a konczacy na 'rsenal'.

dzieki koledzy za pomoc, ale podobne pismo o zawieszeniu postepowania wyslalem juz wczesniej. w odpowiedzi na nie dostalem pismo o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania, ze wzgledu na braki formalne wniosku o pozwolenie. o pismie o zawieszeniu nie wspomniano ani slowem. niestety nie mam jak teraz dodac kopii tych pism, pisze z telefonu.

ponowne wyslanie tego samego wniosku o zawieszenie nic nie wniesie do sprawy, potrzebowalbym jakos podeprzec się KPA, ze postepowanie musi sie rozpoczac bez licencji pzss.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: rzufik1 »

Klub znam:) sam w nim jestem . Może i z biurokracją są kłopoty ale na 100 % prezes nie doradził ci składania papierów bez licencji. Więc skoro wyrwałeś się przed czasem a masz braki w dokumentacji to TYLKO ZAWIESZENIE postępowania Cię uratuje.

Pewnie jeszcze twoją sprawę prowadzi nieomylna Pani :) ...pamiętaj na drzwiach ma znaczącą tabliczkę " Tu Rządzi .... "

Zapukaj do najwyższego pokoju , zawieś postępowanie i czekaj na licencje.

btw.... z racji ilości członków klub nowych bardzo nie chce , wprowadził wpisowe którego wcześniej nie było.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: KG92RS »

rzufik1 pisze: Zapukaj do najwyższego pokoju , zawieś postępowanie i czekaj na licencje.
Problem autora wątku polega na tym, iż WPA odmówiło mu wszczęcia postępowania. Czyli nie ma czego zawieszać... Może się odwoływać od decyzji o odmowie wszczęcia postępowania, ale to już nic nie zmieni -> badania ma ważne do jutra (24 stycznia), więc nawet skuteczne odwołanie nie uchroni go przed powtórzeniem ich.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: antjacek »

To ja może w tym wątku zapytam.
Jaki jest okres oczekiwania na pierwszą licencje (papiery wysłane 6 stycznia) kiedy można zacząć działać dalej z lekarzem itp. ?
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: shapi »

@antjacek - nie wiadomo. W zeszłym roku była tragedia z licencjami, zwłaszcza na początku roku. W tym roku PZSSowi idzie to sprawniej, ale tak czy siak najbezpieczniej poczekać aż sie papiery dostanie - co pokazuje przykład autora wątku. Zrobienie badań to nie jest wielomiesięczny proces, na upartego - można zrobić je z dnia na dzień jeśli człowiek nie wyszukuje najtańszej opcji w województwie - więc nie ma sensu za bardzo sie napalać i robić zbyt wcześnie. Pozwolenie - nie zając.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wniosek o pozwolenie nie rozpatrzony z powodu braku licencji PZSS

Post autor: plewy38 »

Wytłumaczcie mi jedno bo nie wiem po co tak kasą ryzykujecie?. Badania to 1 dzień. Rozpoczynacie postepowanie nie mając wszystkich dokumentów, później dosylacie braki tracąc znowu kasę i czas na poczcie.....
Ile urwiecie na decyzji?, 2-3dni?. O ile mogę zrozumieć zawieszenie postępowania na kompletowanie dokumentacji zadanej przez WPA, na tak, w tym przypadku nie cholery :/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”