Zmiana WPA

Moderator: Moderatorzy WBP

Szyku77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 05 marca 2016, 07:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Południe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zmiana WPA

Post autor: Szyku77 »

Witam, czy jest możliwość przeniesienia akt pomiędzy WPA ? Oba w jednym województwie ( jedno to wydział zamiejscowy ). Z doświadczenia mojego jak i kolegów wiem, iż w różnych WPA różnie traktuje się petentów. Motywowałbym to np. łatwiejszym dojazdem do WPA. Nadmieniam , że oba są w podobnej odległości od mojego miejsca zamieszkania. Tylko nie wiem czy istnieje w ogóle taka możliwość prawnie ?
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana WPA

Post autor: Thrud »

Co do zasady to, które WPA rozpatruje Twoją sprawę wynika z deklarowanego miejsca zamieszkania - nie możesz swobodnie wybrać organu, tak samo jak nie możesz wybrać urzędnika rozpatrującego sprawę. Możesz natomiast "przenieść" sprawę do innego WPA jeżeli zmienisz miejsce zamieszkania na podlegające właściwości miejscowej nowego WPA. W takim przypadku w "starym" miejscu sprawa zostanie umorzona, a sprawa przekazana do rozpatrzenia w "nowym" miejscu. "Stary" organ powinien także przekazać wszystkie dotychczas ustalone fakty do "nowego". Pamiętaj, że zmiana deklarowanego miejsca zamieszkania oznacza zmianę adresu doręczenia korespondencji a także nowy wywiad środowiskowy. Nie jestem także pewien, czy umorzenie sprawy nie '"resetuje" terminów ważności dokumentów dołączonych do wniosku (orzeczenia lekarskie).
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana WPA

Post autor: Samael »

Podepnę się pod istniejący temat. Otóż zmieniam województwo zamieszkania i zabieram ze sobą graty, tym samym zmieni się WPA pod które będę podlegał. Czy taka zmiana przechodzi bezproblemowo? Mam wystawione zaświadczenia na zakup broni, będę musiał znowu płacić za wystawienie nowych czy zostaną przepisane nieodpłatnie przez nowe WPA? Czy legitymacja posiadacza broni wystawiona przez WPA X będzie musiała być wystawiona od nowa przez WPA Y?
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana WPA

Post autor: dect »

Załóż sobie epuap i do nowego WPA wyślij "informuję XXX WPA że mój nowy adres stałego pobytu to XXX". I tyle. Dokumenty prześlą sobie sami, jako strona procedury będziesz dostawał listy - a jakże, papierowe - "do wiadomości" z informacją co się dzieje.

Po jakimś czasie w wolnej chwili podjedź i niech Ci od ręki zmienią adresy w książeczce/kach: wykreślą stare i wpiszą nowe. Co do zaświadczeń to zatrzymałem się na informacji z (pomorskiego) WPA że jak są zgodne z danymi w dowodzie to nie muszą być zmieniane.

Pzdr
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2019, 15:49 przez dect, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana WPA

Post autor: Samael »

Dzięki :). ePUAP mam, nie wiedziałem tylko czy się tak da. Piszesz, że jak dane są zgodne z danymi w dowodzie to są ważne. Teraz w nowym dowodzie nie ma adresu zamieszkania więc chyba dowodu wymieniać nie trzeba i seria numer zostaną zgodne z zaświadczeniami?
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana WPA

Post autor: dect »

Zajrzyj tu http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=178543 Właśnie się toczy podobna rozmowa.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”