Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Moderator: Moderatorzy WBP

redav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 05 września 2016, 11:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: redav »

Poradnik super i chwała za pracę, ale czy nie łatwiej po prostu wysłać skan faktury, umowy kupna sprzedaży mailem na adres wpa i poprosić o rejestrację? W wpa waw robię tak regularnie i nie miałem problemów z dotrzymaniem terminu....

Wpis w książce jak już mam kiedy. Oczywiście nie rejestruje po pół roku ale tak 10 dni do tej pory nie było problemu.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Marin205 »

redav pisze:... ale czy nie łatwiej po prostu wysłać skan faktury, umowy kupna sprzedaży mailem na adres wpa i poprosić o rejestrację?.
Tak. Masz to szczęście i podlegasz pod Warszawę. W tak dobrej sytuacji są jeszcze koledzy z dwóch innych WPA.

W przypadku 3 innych WPA mam pisma (udostępnię niebawem) gdzie jasno napisali że bez legitymacji posiadacza nie zrobią rejestracji. Dlatego poradnik napisałem tak jak napisałem. Wspominam w nim, że jak WPA dopuszcza to Ok.

Polecam styczniowy Strzał - tam jest trochę więcej w tym temacie ode mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: oscyp »

to może rozesłać osobiście niepokornym WPA zalecenia z KGP, które sam uzyskałeś? To przecież paranoja, że przepisy są jedne a pół Polski działa inaczej...
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: ciamcia »

Marin205 pisze: Zeskanowany dowód nabycia nie jest oryginałem tylko kopią dokumentu.
jak to się ma do możliwości wysłania dokumentu zakupu faksem?
S400 MPR FT
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: oscyp »

Nie ma obowiązku przekazywania oryginału i nikt nie ma prawa tego żądać
A jak ktoś kupi np. na firmę to oryginał trzyma w księgowości swojej czy oddaje grzecznie do WPA? [pytanie retoryczne]
Nie dajcie się zwariować...
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Hubert »

Marin205 pisze:Polecam styczniowy Strzał - tam jest trochę więcej w tym temacie ode mnie.
Porządną robotę odwaliłeś z tym artykułem. Polecam czytać pisma z dobrymi tekstami a nie tylko misianie w internetach.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
mahonxx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 408
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31
Tematy: 36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: mahonxx »

Brawo, a jak wygląda wniosek o promesy, np. jak dostarczyć potwierdzenie przelewu?
Profil zaufany i konto mam, a jak mam jechać na Taborową, to nerwowej wysypki dostaję.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Maniusel »

Zapłać prze internet i wygeneruj sobie pdf z potwierdzeniem. Poznań akceptuje taki załącznik vi ePUAP (zdradzę Ci sekret: osoba która umie obsługiwać ePUAP wszystko co przyszło drukuje i przekazuje papierowe dokumenty odpowiednim osobom które zajmują się sprawą. Te osoby piszą odpowiedzi i drukują - a potem te papiery przekazują albo do wysyłki pocztą albo do "operatora ePUAP który je skanuje i odsyła przez platformę odp. w styl "szanowny panie, odpowiedź znajduje się w załączniku" - gdzie załącznikiem jest skan wydruku...) Takie mądre stworzenia!
Compro...
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Marin205 »

ciamcia pisze:
Marin205 pisze: Zeskanowany dowód nabycia nie jest oryginałem tylko kopią dokumentu.
jak to się ma do możliwości wysłania dokumentu zakupu faksem?
KSP Warszawa dopuszcza zgodnie z KPA, przynajmniej tak na stronie deklarują. :)

Tak jak napisałem w poradniku. Oryginał chyba, że WPA dopuszcza kopię a są tacy co dopuszczają.
Obrazek
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Hubert »

WPA przyjmie wszystko mailem. Napiszesz odręcznie na kartce papieru wniosek o promesę, zrobisz zdjęcie faktury, załączysz pdf wygenerowany z konta o dokonanym przelewie, podanie o zawieszenie lub odwieszenie postępowania, podpis na dole, zdjęcie komórką i wysyłasz takie dokumenty mailem. Przyjmują i rozpatrują co przećwiczyłem. Wpis do książeczki "bez zbędnej zwłoki". Jak mają wątpliwość lub czegoś im brakuje to często dzwonią zamiast generować kolejne pisma.
Zaświadczenia o członkostwie w klubie chcą oryginał.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
DosiaApriori
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2018, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

EPUAP KGP WPIS W LEGITYMACJI POSIADACZA BRONI w Komendzie Powiatowej

Post autor: DosiaApriori »

wysłałem do Komendy Głównej Policji poniższe pismo. Zachęcam wszystkich aby również wysłali podobną opinię do KGP. A może uda się dokonywać wpisów w legitymacji W Komendzie Powiatowej Policji

wysłać można:

listownie na adres:
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI
ul. Puławska 148/150
02-514 Warszawa
osobiście – w Biurze Przepustek KGP, przy ul. Puławskiej 148/150, w dni robocze, w godzinach 8.15 – 16.15

lub jak ja przez epuap

https://epuap.gov.pl/wps/myportal/stref ... PolicjaKGP

rodzaj Pisma – opinia

tytuł pisma „Wpis w Legitymacji Posiadacza Broni”

Dostępne metody rejestracji broni powodują że albo trzeba tracić dzień roboczy wykorzystując urlop, pokonać nawet kilkaset kilometrów aby osobiście dokonać rejestracji broni wraz wpisem w legitymacji posiadacza broni, w Wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji.
Inną możliwością jest wysłanie wszystkich dokumentów korespondencyjnie wraz z legitymacją do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji, z wnioskiem o odesłanie legitymacji. Lecz w takim przypadku pozbawiana jest możliwość przemieszczania się z bronią i/lub amunicją wpisaną wcześniej w legitymacji, przez okres 2-3 tygodni.

UWAŻAM że powinna być dodatkowa możliwość:
Wysyłka Wniosku o rejestrację/zmianę danych wraz w wymaganymi dokumentami lecz bez legitymacji posiadacza broni do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji.
Dodatkowo wniosek o dokonanie zmian w legitymacji posiadacza broni w danej Komendzie Powiatowej Policji, i prośbą o poinformowanie o gotowości dokonania wpisu na wskazany nr telefoniczny / adres e-mail.

Organem rejestrującym Broń nadal pozostał by Wydział Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji, po dokonanej rejestracji przesyłał by informację do wskazanej Komendy Powiatowej Policji aby dokonać wpisu/modyfikacji w legitymacji posiadacza broni.

Prezentowana przeze mnie możliwość spowodowała by mniejszą ilość petentów w Wydziałach Postępowań Administracyjnych Komend Wojewódzkich Policji. Zadowolenie obywateli z funkcjonowania Policji by wzrosło, umożliwiając im załatwienie sprawy w łatwiejszy sposób.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EPUAP KGP WPIS W LEGITYMACJI POSIADACZA BRONI w Komendzie Powiatowej

Post autor: kuras999 »

DosiaApriori pisze:Lecz w takim przypadku pozbawiana jest możliwość przemieszczania się z bronią i/lub amunicją wpisaną wcześniej w legitymacji, przez okres 2-3 tygodni.
To nie jest prawda, książeczka nie jest obowiązkowa. Wystarczy decyzja i kopia faktury. Może mniej wygodne ale coś za coś.
Można też zrobić sobie notarialną kopię książeczki za kilka złotych w kilka chwil, notariuszy wszędzie jest na pęczki ;)
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2018, 11:26 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: disguised »

Panowie, trochę odejdę od głównej myśli :-D .

Czy można wystąpić z wnioskiem do WPA (w moim przypadku W-wa) o przesyłanie wszelkich pism przez ePUAP? Ogarną?

Męczy mnie czekanie aż Poczta Polska prześle w kilka dni list z Warszawy do Warszawy ;laughing: , a następnie stanie w długich kolejkach po odbiór koperty.
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Marin205 »

Tak. Jednak muszą mieć Twoją skrzynkę. Dlatego najlepiej złożyć pismo poprzez ePUAP i zaznaczyć że odpowiedź sobie życzysz tą samą drogą. To jest dla nich mocno upierdliwe i wydłuży proces. Ale to normalna droga.
Obrazek
Robakkk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Robakkk »

oscyp pisze:to może rozesłać osobiście niepokornym WPA zalecenia z KGP, które sam uzyskałeś? To przecież paranoja, że przepisy są jedne a pół Polski działa inaczej...
Byłoby miło, gdyby tak działało, ale może się okazać, że będzie jak w urzędach skarbowych- co urząd, to interpretacja, mimo, że przepisy jedne.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2018, 10:20 przez Robakkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robakkk
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”