Promesa a legitymacja

Moderator: Moderatorzy WBP

szczelam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 października 2017, 21:06
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Promesa a legitymacja

Post autor: szczelam »

Witam.
Mam takie pytanie otrzymałem właśnie wszystkie stosowne papierki do posiadania broni.Dostałem 5 promes na których piszę że otrzymałem pozwolenie na broń palną sportową(bez wyszczególnienia kategorii) natomiast w legitymacji mam już przypisane litery odpowiadające konkretnym rodzajom broni. Moje pytanie brzmi: który papier ma pierwszeństwo w tej sytuacji?czy są promesy według których nie mam podziału na konkretne rodzaje broni czy legitymacja w której ten podział istnieje?
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: Rimski »

Najpierwszy papierek w tym temacie to decyzja komendanta. Tam masz napisane co i jak.
To Ty decydujesz jak wykorzystasz promesy - jak kupisz niezgodnie z decyzją to Ci nie zarejestrują.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 16:55 przez Rimski, łącznie zmieniany 2 razy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: KG92RS »

szczelam pisze:Witam.
Mam takie pytanie otrzymałem właśnie wszystkie stosowne papierki do posiadania broni.Dostałem 5 promes na których piszę że otrzymałem pozwolenie na broń palną sportową(bez wyszczególnienia kategorii) natomiast w legitymacji mam już przypisane litery odpowiadające konkretnym rodzajom broni. Moje pytanie brzmi: który papier ma pierwszeństwo w tej sytuacji?czy są promesy według których nie mam podziału na konkretne rodzaje broni czy legitymacja w której ten podział istnieje?
Pomyliłeś dwie legitymacje: posiadacza broni (której nie masz, dostaniesz przy pierwszej rejestracji) i osoby dopuszczonej do posiadania broni (na świadectwo) -> bo tylko w tej drugiej są literki odpowiadające rodzajom broni. W legitymacji posiadacza broni, przy rejestracji - każdej sztuki - wpisywana jest litera oznaczająca cel, do jakiego dana sztuka broni jest rejestrowana.
szczelam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 października 2017, 21:06
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: szczelam »

Rimski pisze:Najpierwszy papierek w tym temacie to decyzja komendanta. Tam masz napisane co i jak.
To Ty decydujesz jak wykorzystasz promesy - jak kupisz niezgodnie z decyzją to Ci nie zarejestrują.
Na decyzji mam chyba to co każdy kto dostał ją pozytywną tzn. że mam kwalifikacje do do karabinu,strzelby i gładkolufowej no i w moim wypadku dostaję pozwolenie na 5 szt.
KG92RS pisze: Pomyliłeś dwie legitymacje: posiadacza broni (której nie masz, dostaniesz przy pierwszej rejestracji) i osoby dopuszczonej do posiadania broni (na świadectwo) -> bo tylko w tej drugiej są literki odpowiadające rodzajom broni. W legitymacji posiadacza broni, przy rejestracji - każdej sztuki - wpisywana jest litera oznaczająca cel, do jakiego dana sztuka broni jest rejestrowana.
Czyli rozumować mam to tak że legitymacja osoby dopuszczonej mówi tylko o tym jakie mam możliwości zakupu wg. ustawy i posiadanych w aktualnej chwili pozwoleń,a skoro na promesach nic nie pisze oprócz "broni palnej sportowej" to mam wolną rękę w zakupie?
jeśli tak to bardzo fajnie :-D
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: Rimski »

Czekaj czekaj...

To co Ty w końcu masz?

1. Masz decyzję dotyczącą pozwolenia? Tak? W tej decyzji masz pozwolenie na zakup pięciu sztuk broni do celów sportowych. Czy masz rozpisane, że np. 1 PBZ, 1PCZ itd? Czy bez podziału?

2. Czy masz już legitymację posiadacza broni? Większość WPA ją wydaje dopiero po zakupie pierwszej sztuki...

3. Z tego co kolega o skomplikowanym nicku napisał, wygląda na to, że masz jeszcze legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. To co tam jest w tej legitymacji nie ma nic wspólnego z tym co możesz kupić bo na podstawie tej legitymacji nie możesz kupić NIC. Ona upoważnia Cię do posiadania broni np. z magazynu klubowego itp... (posiadającej świadectwo broni).

PS: Przebrnąłeś przepisy, egzaminy to warto by było abyś te kwestie rozróżniał. Wygląda to jak mała prowokacja...
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 17:34 przez Rimski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: Garfield »

szczelam pisze: Czyli rozumować mam to tak że legitymacja osoby dopuszczonej mówi tylko o tym jakie mam możliwości zakupu wg. ustawy i posiadanych w aktualnej chwili pozwoleń,a skoro na promesach nic nie pisze oprócz "broni palnej sportowej" to mam wolną rękę w zakupie?
jeśli tak to bardzo fajnie :-D
Legitymacja osoby dopuszczonej mówi o tym jakiej broni na świadectwo możesz używać. Na jej podstawie nic nie możesz mieć ani kupić. Promes do dopuszczenia nie mieszaj bo to inna bajka.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
szczelam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 października 2017, 21:06
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: szczelam »

:piwo:
Rimski pisze:Czekaj czekaj...

To co Ty w końcu masz?

1. Masz decyzję dotyczącą pozwolenia? Tak? W tej decyzji masz pozwolenie na zakup pięciu sztuk broni do celów sportowych. Czy masz rozpisane, że np. 1 PBZ, 1PCZ itd? Czy bez podziału?

2. Czy masz już legitymację posiadacza broni? Większość WPA ją wydaje dopiero po zakupie pierwszej sztuki...

3. Z tego co kolega o skomplikowanym nicku napisał, wygląda na to, że masz jeszcze legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. To co tam jest w tej legitymacji nie ma nic wspólnego z tym co możesz kupić bo na podstawie tej legitymacji nie możesz kupić NIC. Ona upoważnia Cię do posiadania broni np. z magazynu klubowego itp... (posiadającej świadectwo broni).

PS: Przebrnąłeś przepisy, egzaminy to warto by było abyś te kwestie rozróżniał. Wygląda to jak mała prowokacja...
Już wszystko kapuję,po prostu mój znajomy dostał też 5 promes tylko z podziałem a robił pozwolenie razem ze mną.A mnie po prostu zmyliła ta legitymacja.W każdym razie rozumiem już jej sens.Dziękuję za pomoc
PS. i nie doszukuj się prowokacji bo to nie telewizja.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: KG92RS »

szczelam pisze: Już wszystko kapuję,po prostu mój znajomy dostał też 5 promes tylko z podziałem a robił pozwolenie razem ze mną.A mnie po prostu zmyliła ta legitymacja.W każdym razie rozumiem już jej sens.Dziękuję za pomoc
Czyli - złożyłeś wniosek, nie bardzo wiedząc o co wnioskujesz. I dostałeś decyzje, nie bardzo wiedząc, czego dotyczą. Szczerze mówiąc - przy procedurach, jakie obecnie obowiązują - wydawało mi się, że takie coś możliwe nie jest...
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a legitymacja

Post autor: Rimski »

I to jest właśnie TO! :-)
Tu się wszyscy produkują, kto jaki podział, ile sztuk, że dopuszczenie można razem z pozwoleniem, a czy z podziałem czy bez, na jakie rodzaje i w ogóle... cele, rodzaje, literki, promesy... a gościu składa, dostaje kwity i się zastanawia co kupić i wychodzi mu, że wszystko może... bo pomylił promesy kolegi ze swoim dopuszczeniem :-)
Można na luzie? Można! :-)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 20:31 przez Rimski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”