Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Moderator: Moderatorzy WBP

Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: Jachet1 »

Witam, dzisiaj złożyłem wniosek o licencję więc czas się przygotować na robienie pozwolenia sportowego. I zastanawia mnie czy niektóre z cech mojej osoby nie utrudnią lub nie przedłużą postępowania, otóż:

-w momencie składania wniosku będę miał około 20 lat i 9 miesięcy.
-jestem studentem mieszkającym z rodzicami
-moje miejsce zamieszkania nie jest miejscem zameldowania
-z racji studiów nie mam jako-tako pracy, (pracuję dorywczo na zleceniówkach)

jeśli jednak zdecyduję się na złożenie wniosku po 21 urodzinach czyli w połowie listopada a wpa nie wyrobi się z postępowaniem do końca roku a więc licencja straci ważność. To czy w takim przypadku postępowanie jest zakańczanie nie wydaniem pozwolenia?
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: Szaddam »

1. A Patent już masz?
2. Gdzie jest napisane, że starty musisz zrobić z własną bronią?
Pozwolenie jest zależne od licencji sportowej, natomiast licencja nie jest zależna od pozwolenia.
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: Jachet1 »

Szaddam pisze:1. A Patent już masz?
2. Gdzie jest napisane, że starty musisz zrobić z własną bronią?
Pozwolenie jest zależne od licencji sportowej, natomiast licencja nie jest zależna od pozwolenia.
1. Skoro złożyłem wniosek o licencję to oczywiste jest że mam patent
2. Co?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: m2c »

Czy dostaniesz pozwolenie czy nie, starty i tak musisz zaliczyć do przedłużenia licencji. Jeżeli dostaniesz pozwolenie i stracisz licencję to będzie to oczywiście podstawa do cofnięcia pozwolenia. Do startowania w zawodach oczywiście nie potrzebujesz własnej broni, możesz strzelać z klubowej więc nie widzę problemu.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: KG92RS »

Jachet1 pisze: jeśli jednak zdecyduję się na złożenie wniosku po 21 urodzinach czyli w połowie listopada a wpa nie wyrobi się z postępowaniem do końca roku a więc licencja straci ważność. To czy w takim przypadku postępowanie jest zakańczanie nie wydaniem pozwolenia?
Niezależnie od wszystkiego, "robisz" starty do przedłużenie licencji na kolejny rok. Wniosek o przedłużenie licencji składasz w pierwszy możliwym terminie, na początku listopada. Licencję na przyszły rok dostajesz pod koniec grudnia lub na początku stycznia. Jeśli postępowanie WPA przeciągnie się na przyszły rok (prawdopodobnie tak będzie), to - w trakcie trwania tego postępowania - WPA poprosi o dostarczenie nowej licencji. Jeżeli PZSS nie wyrobi się z wydaniem nowej licencji, to - w ostateczności - będziesz mógł zawiesić postępowanie i poczekać.

Składaj wnioski do WPA w tym roku, najwcześniej, jak możesz -> żeby załapać się jeszcze na aktualną ustawę, bo nikt nie wie, co będzie w nowej...
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 19:42 przez KG92RS, łącznie zmieniany 2 razy.
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia?

Post autor: Hyouka »

Koledzy mnie uprzedzili, to ja dodam tylko o byciu studentem:
Nie jest to żadną przeszkodą, adres zameldowania tak samo. Też jestem studentem, mojego adresu zameldowania nie odwiedziłem od grubo ponad 10 lat, nawet nie wiem kto tam teraz mieszka. Studiuje kilkaset kilometrów od domu.

Na wywiadzie środowiskowym, oprócz standardowych pytań czy ćpasz, ile pijesz itd., dzielnicowy prawdopodobnie też zapyta co studiujesz, gdzie, kiedy planujesz skończyć, na którym roku jesteś i tym podobne.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 20:01 przez Hyouka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”