Cofnięcie pozwolenia na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń.

Postautor: Fokat » 2018-01-09, 19:10

Prowadzę firmę, w 2014 prosiłem o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS, do przetargu. Moja zaległość wynosiła słownie 1 GROSZ, zaświadczenia nie dostałem od ręki, przetarg poszedł w piach. Starając się o pozwolenie na broń, zastanawiam się nad likwidacją działalności i przejście na etat....

iiyama

Postautor: iiyama » 2018-01-09, 21:06

Fokat pisze:Prowadzę firmę, w 2014 prosiłem o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS, do przetargu. Moja zaległość wynosiła słownie 1 GROSZ, zaświadczenia nie dostałem od ręki, przetarg poszedł w piach. Starając się o pozwolenie na broń, zastanawiam się nad likwidacją działalności i przejście na etat....

To może kolega powie od jakiej kwoty ma być ?

KG92RS pisze:Firma (tzw. działalność gospodarcza) zbankrutowała, bo kontrahent nie zapłacił. Z tego samego powodu, właściciel firmy nie opłacił wszystkich składek ZUS za swoich pracowników i został za to skazany przez sąd, na karę grzywny.

Jeden kontrahent nie zapłacił i już bankructwo?
Znam gościa i dopiero po ponad 2 latach ZUS podał do sądu, A gość bankrut ale nowe s klasa w garażu.
Inny w.skarbowce dług i żadnej sprawy sądowej nie miał , poszedł jak człowiek, że nie ma , pokazał że sprzedał dom i kupił mieszkanie aby spłacić us i co?pełna kultura

Reyesik

Postautor: Reyesik » 2018-01-09, 21:15

Uważasz, że zaleganie w ZUSie z kwotą rzędu 1/120000 miesięcznej składki, to coś nagannego/niedopuszczalnego? ;laughing:
Jeden kontrahent nie zapłacił i już bankructwo?

Jak kontrakt opiewa na dużą sumę i jest jedynym albo jednym z 2/3 to może się tak stać.

Znam gościa i dopiero po ponad 2 latach ZUS podał do sądu, A gość bankrut ale nowe s klasa w garażu.

Od tego są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością np. Jakby ów człowiek maluchem jeździł, to by było sprawiedliwiej?

Pewne osoby nie zdają sobie sprawy za jakie pierdoły można być karanym.
Ostatnio zmieniony 2018-01-09, 22:08 przez Reyesik, łącznie zmieniany 2 razy.

iiyama

Postautor: iiyama » 2018-01-09, 21:34

Reyesik pisze:Uważasz, że zaleganie w ZUSie z kwotą rzędu 1/120000 miesięcznej składki, to coś nagannego/niedopuszczalnego? ;laughing:

NIE NIE UWAZAM Dlatego pytałem jaka to kwota ma być, no bo sam się
zgodzisz że jakaś kreska musi być

Reyesik pisze:Jak kontrakt opiewa na dużą sumę i jest jedynym albo jednym z 2/3 to może się tak stać.

Zycie a poza tym są sp zoo

Reyesik pisze:np. Jakby maluchem jeździł, to by Ci ulżyło?

No to teraz kolega mnie obraził! I to bardzo !nigdy nikomu nic nie zazdroscilem chodziło mi o coś innego ale nie zrozumiałeś
Reyesik pisze:Pewne osoby nie zdają sobie sprawy za jakie pierdoły można być karanym.

Ja akurat sobie zdaję i te pierdoly często są stucznie pierdolami

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-01-09, 22:05

W ZUS nie ma limitów, zadłużenie jest zadłużeniem, a Twoja firma zależy od Pani z Okienka, która WSZYSTKO może, a Ty jesteś robaczkiem, który ma z pokorą i skruchą przyjmować decyzje wszechwładnego urzędu. Zadłużenie na 1 grosz musiałem UZASADNIĆ pismem do naczelnika, spłacić zadłużenie z karnymi odetkami i czekałem 7 dni na decyzję. W tym czasie przetarg poszedł w las.....
Ostatnio zmieniony 2018-01-09, 22:06 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.

iiyama

Postautor: iiyama » 2018-01-09, 22:09

Fokat pisze:W ZUS nie ma limitów, zadłużenie jest zadłużeniem, a Twoja firma zależy od Pani z Okienka, która WSZYSTKO może, a Ty jesteś robaczkiem, który ma z pokorą i skruchą przyjmować decyzje wszechwładnego urzędu. Zadłużenie na 1 grosz musiałem UZASADNIĆ pismem do naczelnika, spłacić zadłużenie z karnymi odetkami i czekałem 7 dni na decyzję. W tym czasie przetarg poszedł w las.....

Dlatego kolego pytałem od jakiej kwoty ma być "limit"

franek

Postautor: franek » 2018-01-09, 23:49

iiyama pisze:Dlatego kolego pytałem od jakiej kwoty ma być "limit"

Od takiej, jakiej ZUS ani US nie przeleje Ci nadwyżki ... bo mu sie nie opłaca.
Przy wypełnianiu PIT zaokraglamy do złotych
nawet waga ma swoją działkę elementarną ...
a to, że ZUSnica liczy na kalkulatorze albo na IBMowym db2 w płatniku ...
a ktoś inny używa microsoft/VB rounding na przyklad w xls ... to jest błąd pomiaru a nie wykroczenie ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Hermes

Postautor: Hermes » 2018-01-10, 10:54

Awatar użytkownika
gregor40

Postautor: gregor40 » 2018-01-10, 11:04

W moim otoczeniu bliskiej rodziny i przyjaciół nie znam nikogo skazanego (po 1989) za przestępstwo. Osobiście nie mam nic przeciwko odbieraniu prawa posiadania broni po skazaniu prawomocnym wyrokiem. Posiadanie broni to pewne szczególne prawo, które tym bardziej powinno motywować do praworządnego zachowania.

s1k0r3k

Postautor: s1k0r3k » 2018-01-10, 11:12

A ja znam. Osoba się pomyliła i wycięła drzewo sąsiada, przy samej granicy. Sąsiad nie miał nic przeciwko, rozumiał, że można się pomylić, ale trzeci (nie związany ze sprawą) doniósł na policję. I nic nie pomogła obrona właściciela, że się dogadali, pierwszy oddał drzewo itp., ważne były statystyki i pierwszy dostał wyrok za kradzież, w zawieszeniu, ale zawsze. To, że nie znasz to raczej bajki w kraju gdzie za batona ludzie idą siedzieć, a urząd skarbowy ma miliony potencjalnych złodziei do złapania.

shooter3

Postautor: shooter3 » 2018-01-10, 11:32

Czy to jest temat o cofnięciu pozwolenia na broń czy o jakichś pierdołach, długach, alkomatach i innych bredniach? Proszę moda o zrobienie czystki i rozdanie banów.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-01-10, 12:08

Rozmawiamy o pierdołach, które mogą kosztować Cię pozwolenie na broń. Tzn. dla Ciebie są to pierdoły, do momentu (czego Ci nie życzę), kiedy tzw. "sprawiedliwość" zapuka do Twojego Sejfu S1 :621:

Awatar użytkownika
VIS

Postautor: VIS » 2018-01-11, 12:44

Akt sprawy dotyczący wyżej wymienionego drzewa nie znam. Jeżeli to było tylko zniszczenie mienia to jest scigane z oskarżenia prywatnego i trzeci sąsiad nie ma nic do tego. Ale jeżeli drzewo było grube i ścinający nie miał uprawnień pilarza-drwala to wchodzi w rachubę jeszcze sprowadzenie zagrożenia zdrowia i życia. A jeżeli trzeci sąsiad był w zasięgu strefy zagrożenia (odległość równa podwójnej wysokości drzewa) to mógł się o swoje bezpieczeństwo obawiać i stosowne zawiadomienie złożyć.

Więc koledzy posiadacze pozwoleń. Jak ktoś ma drzewo do wycięcia to albo trzeba się dogadać z sąsiadami, albo zlecić taką robotę uprawnionymi drwalowi (w skrajnie niekorzystnych warunkach terenowych dendrochirurgowi).

Oczywiście zlecić należy jedynie obalenie drzewa. Obróbkę i pocięcie leżącego drzewa można już wykonać we własnym zakresie. Podobnie jak ze świniobiciem. Sprawić i obrobić kabana można we własnym zakresie. Ale zabić może tylko rzeźnik.
HW-57 ; Twinnmaster Combat; 9x19 CZ 75B; 22 LR (TAJGA 2 , TOZ 18, Margolin, TOZ-35); kbk AK 7,62x39; Alfa Stell 38 Sp, Taurus PT-51 6,35 Br. Augusto Francotte 12/70, Carl Gustafs 6,5x55 SE
Nie pomoże strzelba Kruppa kiedy strzelec d...do niczego.

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2018-01-11, 13:17

a mysliwy?;)

tribal