Licencje zawodnicze 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Licencje zawodnicze 2018

Postautor: KG92RS » 2018-03-12, 03:17

krzH pisze:Jak tylko dostanę licencję to składam wniosek sportowo-kolekcjonerski i bye bye PZSS w następnym roku.

Tak jest! A potem się okaże, że w MSWiA, w nowej ustawie, wprowadzi zakaz zakupu amunicji przez kolekcjonerów (już kiedyś był)...

W obecnej, wyjątkowo niepewnej, sytuacji, kiedy NIE MAMY ŻADNYCH GWARANCJI, w która stronę (i jak daleko), pójdą zmiany związane z implementacją dyrektywy, dobrowolne rezygnowanie z jakichkolwiek, nabytych uprawnień (podobnie, jak dobrowolna rezygnacja ze "zrobienia" wszystkich papierów/pozwoleń, jakie się da), to - delikatnie mówiąc - niemądra decyzja.

Awatar użytkownika
oryks
Kontaktowanie:

Postautor: oryks » 2018-03-12, 10:27

PaRa09 pisze: Tak się zastanawiam o co ten krzyk,....

To poczekaj aż ktoś w twoim WPA wstanie lewą nogą.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA

PaRa09

Postautor: PaRa09 » 2018-03-12, 17:59

oryks pisze:

Może nawet na głowie stanąć, problem to byłby gdybym tylko ja nie miał licencji, ale takich jak ja jest wielu.
XDM 3,8
Smith & Wesson M&P15-22
Armalite Eagle Arms EAGLE-15 VSR

FIGA1

Postautor: FIGA1 » 2018-03-13, 06:30

Egzamin na Patent Strzelecki zdany 16.02.2018 w Jaworznie
Data na Orzeczeniu Komisji Licencyjno-Patentowej 26.02.2018
Patent dotarł do mnie fizycznie 08.03.2018
12.03.2018 złożony w klubie wniosek o nadanie pierwszej licencji ; w tym samym dniu wysłany do PZSS wniosek o plastikową kartę patentu.

Teraz pozostaje czekać - zobaczymy co będzie prędzej u mnie plastikowy patent czy licencja - sądząc jednak po szybkości działania Związku i Wielkanoc w perspektywie obstawiam, że w czerwcu powinienem dostać licencje :wink:

Przy okazji pytanie: Czy przy przedłużaniu licencji na następny rok jest możliwość wymiany zdjęcia, czy może zostaje to samo co na pierwszej licencji??
FIGA1

krzH

Postautor: krzH » 2018-03-13, 07:39

PaRa09 pisze:
oryks pisze:

Może nawet na głowie stanąć, problem to byłby gdybym tylko ja nie miał licencji, ale takich jak ja jest wielu.

Nikt w WPA nie przejmie się, że jest to ogólnopolski problem, tym lepiej, będzie można pognębić więcej obywateli.

Lisnerek

Postautor: Lisnerek » 2018-03-13, 07:55

FIGA1 pisze:Egzamin na Patent Strzelecki zdany 16.02.2018 w Jaworznie
12.03.2018 złożony w klubie wniosek o nadanie pierwszej licencji ; w tym samym dniu wysłany do PZSS wniosek o plastikową kartę patentu.

Teraz pozostaje czekać - zobaczymy co będzie prędzej u mnie plastikowy patent czy licencja - sądząc jednak po szybkości działania Związku i Wielkanoc w perspektywie obstawiam, że w czerwcu powinienem dostać licencje :wink:

Przy okazji pytanie: Czy przy przedłużaniu licencji na następny rok jest możliwość wymiany zdjęcia, czy może zostaje to samo co na pierwszej licencji??

Figa wez nie placz. Ja na patent czekalem ponad 2 miechy. Teraz to i tak pzss sie wyrabia. I nawet telefony zaczeli idbierac.

Lisnerek

Lisnerek

Postautor: Lisnerek » 2018-03-13, 07:56

FIGA1 pisze:Egzamin na Patent Strzelecki zdany 16.02.2018 w Jaworznie

Figa wez nie placz. Ja na patent czekalem ponad 2 miechy. Teraz to i tak pzss sie wyrabia. I nawet telefony zaczeli idbierac.

Lisnerek

zagladacz

Postautor: zagladacz » 2018-03-13, 11:05

Panowie,
rozumiem frustracje, żal i wk.... na PZSS ale z tego wątku zrobił się śmietnik gdzie wszyscy się wypłakują i wieszają psy na PZSS. Chyba nie taki był zamysł autora i nie taki kontekst tego wątku.
Dla wyjaśnienia - też czekam, też widze jak dziala PZSS.

Ale merytorycznie - jak co tydzień za chwilę podejdę do PZSS i zapytam jak tam nasze licencje - i dam znać na forum bo po to był zalożony ten wątek.

mxostry

Postautor: mxostry » 2018-03-13, 11:11

zagladacz pisze:Panowie,
rozumiem frustracje, żal i wk.... na PZSS ale z tego wątku zrobił się śmietnik gdzie wszyscy się wypłakują i wieszają psy na PZSS. Chyba nie taki był zamysł autora i nie taki kontekst tego wątku.
Dla wyjaśnienia - też czekam, też widze jak dziala PZSS.

Ale merytorycznie - jak co tydzień za chwilę podejdę do PZSS i zapytam jak tam nasze licencje - i dam znać na forum bo po to był zalożony ten wątek.

Racje masz i Porządny z Ciebie gość

krajes86
Status: Online

Postautor: krajes86 » 2018-03-13, 11:13

Że tak pozwolę sobie zapytać, bo nie chce mi się czytać 13 stron smętów.

Czy problem z tym, że nie ma licencji na 2018 mają znowu Ci, którzy wyrabiają sobie pozwolenie i nie grzesząc cierpliwością dostają tzw. sraczki, bo nie mają jeszcze plastiku w ręku?
Do nich mówię: czekajcie, ja też bardzo długo czekałem i jak widać jeszcze żyję.

Do tych, którzy czekają na kolejną licencję:
Jaki macie problem? Numer się nie zmienia, na zawodach wpisujecie numer starej licencji i wszystko gra. Jak w klubach robią Wam z tego tytułu problemy to zmieńcie kluby i startujcie gdzie indziej. Mi jeszcze nikt łaski z tym nie robił.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-03-13, 11:27

A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

krajes86
Status: Online

Postautor: krajes86 » 2018-03-13, 11:46

MarcinD pisze:A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.

Jaka logika? Logika jest taka, że wszyscy czekają, więc po co pieprzyć o tym 13 stron. Czeka się nie pierwszy rok. Jak masz z tym problem to nikt Ci nie każe sportu robić - możesz robić kolekcję i po bólu. A jak chcesz być sportowcem to cierp. W czasie tych 9 miesięcy zamiast pisać bzdury na forum to lepiej rób inne uprawnienia, kursy, startuj w zawodach co tydzień jako PK i łap obycie z bronią, uwierz mi że nie myśli się wtedy o tym, kiedy je wydadzą. Chyba, że jesteś jak dziecko i chcesz mieć już ten pistolecik w domu - mieć dla miecia. Innego powodu nie widzę.

Robisz pozwolenie 9 miesiąc? :D Ja 10 miesięcy czekałem na samo WPA. Zapalenia jajec nie dostałem, może i Ty nie dostaniesz.

A jak Ci się spieszy to jeszcze raz CI powtarzam - kolekcja i po bólu. Po co Ci sport?
Ostatnio zmieniony 2018-03-13, 11:48 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.

mxostry

Postautor: mxostry » 2018-03-13, 11:47

MarcinD pisze:A niee no kolego, ty dlugo czekales wiec inni tez niech czekaja. Zabila mnie ta logika. Jak taki VIP jak ty czeka to rszta plebsu tym bardziej powinna, szacuneczek. A mnie widzisz wpienia, ze robie to zafajdane pozwolenie juz 9-ty miesiac. I tak, chce miec plastik w lapie.

Plebs ma czekać ! 9 miesięcy to i tka mało ja czekam 11 ... gdyby nie KC PZSS to miałbym już bron pod koniec grudnia

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-03-13, 12:08

krajes86 pisze:A jak Ci się spieszy to jeszcze raz CI powtarzam - kolekcja i po bólu. Po co Ci sport?

Kolekcje juz mam. Broni tez mam sporo. Ale wyobraz sobie, ze jestem typem ktorego wkurza bylejakosc, urzednicze rozpasanie i marnotrawienie mojego czasu. Taka przywara. A poniewaz wyboru nie mam, i chca miec sportowe musze sie uzerac z PZSS-em i WPA to chcialbym, zeby dzialaly sensownie i wiedzialy, ze sa dla mnie a nie ja dla nich, bo inaczej to bareja tam zajezdza. To chyba nic dziwnego co?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

zagladacz

Postautor: zagladacz » 2018-03-13, 12:28

Info zdziś

1. Poszły już wnioski które wpłynęły do 11.01 włącznie (dziś rano kolejna partia 1000szt. licencji rozesłana do klubów). Mówimy o dacie WPŁYWU DO PZSS a nie złożenia w klubie, bo klub mógł wniosek przetrzymać ze względu np. na brak licencji klubowej lub z innej przyczyny. Do tego kiedy klub wysłał licencję do PZSS trzeba doliczyć czas dystrybucji korespondencji przez wspaniałą Pocztę PL.
2. Przed trafieniem do PZSS wnioski o NOWE licencje trafiają do WZSS i dopiero potem do PZSS co dodatkowo wydluża czas procesowania. Tak przynajmniej zrozumiałem. W przypadku Mazowieckiego ZSS to drzwi w drzwi z PZSS więc przepływ jest niezły ale w przypadku klubów pozostałych...wysyłka do WZSS (poczta) i wysyłka do PZSS (poczta)...a czas płynie.
3. System informatyczny - jest duża szansa, że wnioski licencyjne na rok 2019 generować będziemy elektronicznie :) Wspomniany system jest już na etapie "mocno zaawansowanym" - szczeg. nie znam.
Ostatnio zmieniony 2018-03-13, 12:36 przez zagladacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”