Licencje zawodnicze 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

REDs pisze:
Calipsos pisze:Może czas obalić tego twora :621:

Po co obalać ? lepiej unowocześnić . Kluby wysyłają wnioski w formie elektronicznej a komputer w PZSS odbiera, weryfikuje i automatycznie przekazuje do drukowania. Cała operacja załatwiona w 1-2 dni.
Jak to po co bo to beton , głęboka komuna czy to PZSS czy PZPN czy spółdzielnie mieszkaniowe itp to wszystko to komuna tego się nie da naprawić
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: franek »

REDs pisze:Kluby wysyłają wnioski w formie elektronicznej a komputer w PZSS odbiera, weryfikuje i automatycznie przekazuje do drukowania. Cała operacja załatwiona w 1-2 dni.
Po co wysyłać do centrali.
Centrala trzyma listę tych co zostali ukarani karami ...
Wojewódzki związek zbiera od klubów wnioski,
wyrzuca z listy tych co zostali ukarani :-)
odpala korespondencję seryjną .. i są licencje.
15 małych paczek do obrobienia i Warszawsko-Mazowiecki ... który zostanie jak jest.

Drugie usprawnienie - wydawać licencję na 12 miesięcy od daty wydania.
Zamiast jednego dużego piku a potem nic, będzie spokojny przepływ przez cały rok. No, może z małymi górkami w rocznicę egzaminu na patent.
Z dowodami czy paszportami tak się dało.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Calipsos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 16 października 2017, 21:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Calipsos »

Kojarzycie czy w pzss bywają ruszamy kadrowe świeżej rwi? Czy zmiana następuje w kółku graniastym.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: s1k0r3k »

Pewnie gdy jest nabór, to nikt spoza zamkniętego kręgu nawet się o tym nie dowie. A takie osoby, nawet inteligentne i wykształcone, nie będą się wychylały i niszczyły wypracowywanych przez wiele lat modeli efektywnej pracy.
Calipsos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 16 października 2017, 21:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Calipsos »

Ku chwale kolektywu i sekretarza.
I niestety tak to u nas jest, przez lata przyzwyczailiśmy się do płacenia za nic i niskej jakości usługi, a środowisko jak się nie zgrywało w zwartą jednolitą materię tak dalej niczym kisiel stronie i narzeka.
feder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 06 września 2017, 15:49
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: feder »

System ponoć jest zrobiony i został zaprezentowany PZSS (zresztą nic dziwnego - jak patrzę ile osób z IT interesuje się tym strzelectwem, nie zdziwiłbym się, gdyby powstało równolegle kilka różnych systemów). Tylko związek ma mentalne problemy z wdrożeniem go. Chociaż, po nowej wyszukiwarce egzaminów na patent widać, że coś się zmienia (z prędkością rosnącego dębu).
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: carambas »

W PZSS nie brakuje osób obeznanych z tematem, które mają dobre pomysły i wizję jak to powinno wyglądać. I nie są to 30-latkowie.

Z drugiej strony, jest też sporo inercji i typowej dla instytucji (a PZSS jest instytucją) niechęci do ryzyka. Łącząc to z brakiem wiedzy odnośnie części nowych technologii, nietrudno w efekcie uzyskać bardzo powolne tempo zmian.

System w PZSS jest w fazie projektowo/wykonawczej od bardzo dawna. To nie jest pierwsza edycja systemu zresztą, próby informatyzacji były przeprowadzane w ostatnich latach wielokrotnie. Nawet obecnie część czynności jest wykonywanych na komputerze, tylko przesył danych jest papierowy i sporo czasu zajmuje weryfikacja i wprowadzanie do komputera. Poszczególne kawałki działalności nie są powiązane.

Dla wielu osób w PZSS potrzeba informatyzacji jest jasna. Ale z racji rozmiaru i awersji do ryzyka jest to przeprowadzane z mniejszą dozą skuteczności niż być powinno. Trochę szkoda, bo osobiście uważam, że PZSS mógłby się w ciągu 6 miesięcy stać najnowocześniejszym związkiem sportowym w Polsce.

Ogólnie, przyglądając się temu z perspektywy wewnętrzno-zewnętrznej, nie dostrzegam żadnej złej woli, czy "lenistwa". PZSS to po prostu zespół osób związanych ze sportem wyczynowym, które pracują w swojej branży od bardzo dawna. Nie wszyscy mieli styczność z nowymi technologiami i część decydentów nie jest nawet świadoma potrzeb administracyjnych: ktoś inny wykonuje prace biurowe, ktoś inny podejmuje decyzje.

Moim zdaniem ważna jest edukacja na każdym szczeblu: rozmawianie zarówno w wojewódzkich związkach, jak i życzliwa argumentacja wyżej. Czasem mi żal tych straconych miesięcy bez przesadnej poprawy, ale ciężko o przykład instytucji, która jest w stanie szybko i bez błędów przeprowadzić tak dużą zmianę, jaka stoi przed PZSS.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

Calipsos pisze:Kojarzycie czy w pzss bywają ruszamy kadrowe świeżej rwi? Czy zmiana następuje w kółku graniastym.

W betonowym kręgu...
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: nzpetter »

Gwoli informacji powiem że dzwoniłem dzisiaj do PZSSu. Obrobili wszystkie licencje z grudnia i robią licencje ze stycznia (czyli te które doszły po świętach).

Co do informatyzacji wiemy jak wyglądała informatyzacja ZUSu, ile kosztowała i jakie skutki przyniosła.

Także lepiej g****a nie ruszać ;)

Pzdr ;]
-----------------------------------------
Obrazek
krzy17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2007, 10:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: krzy17 »

Czy ktoś z KKS Arsenał z Krakowa otrzymał juz licencję na 2018?

Skladalem wniosek w klubie poczatkiem listopada.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Mariusz888 »

krzy17 pisze:Czy ktoś z KKS Arsenał z Krakowa otrzymał juz licencję na 2018?

Skladalem wniosek w klubie poczatkiem listopada.
Dzisiaj pytałem o licencje (składałem w pierwszych dniach stycznia) i ponoć mają być za mniej więcej dwa tygodnie - ma się pojawić info na klubowym profilu FB :-D
krzy17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2007, 10:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: krzy17 »

Mariusz888 pisze:
krzy17 pisze:Czy ktoś z KKS Arsenał z Krakowa otrzymał juz licencję na 2018?

Skladalem wniosek w klubie poczatkiem listopada.
Dzisiaj pytałem o licencje (składałem w pierwszych dniach stycznia) i ponoć mają być za mniej więcej dwa tygodnie - ma się pojawić info na klubowym profilu FB :-D
Dwa tygodnie temu też miały być za dwa tygodnie.
Wcześniej podobnie.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: Mariusz888 »

Tez pytałem wcześniej. Moje info jest z dzisiaj. Wynika że trzeba czekać na komunikat i wcześniej nie ma co się dopytywać.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: mxostry »

We wrześniu byłem we Lwowie i kupiłem wódkę baczewskiego (jedna z najlepszych u nich w sklepie firmowym) potem pojechałem tam pod koniec listopada i mówię ze chciałbym kupić ze 2 flaszki baczewskiego , na co sprzedawca mówi ze nie ma , a ja pytam a kiedy będzie - on na to za tydzień a wiec pytam czy będzie na pewno za tydzień , na co on mi odpowiada , ze miesiąc temu tez mówili , ze będzie za tydzień ... rozumiecie analogię ?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje zawodnicze 2018

Post autor: shapi »

Znajomy z Arsenału mówił że wnioski o licencje poszły do PZSS dopiero 1 lutego, bo klub dostał swoją licencję pod koniec stycznia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”