Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Moderator: Moderatorzy WBP

gamblerpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-28, 18:00
Lokalizacja: Konin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: gamblerpl » 2017-11-11, 14:44

Witam
Prosba o wyjasnienie pytania do WPA
Która odpowiedz jest poprawna - dlaczego:) ?

Kod: Zaznacz cały

Kto nosi broń, naruszając ograniczenie lub wykluczenie możliwości jej noszenia określone przez właściwy organ Policji w pozwoleniu na broń, albo nosi broń, naruszając zakaz jej noszenia wprowadzony przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, [b][u]podlega karze[/u][/b]
Odpowiedzi:
1: aresztu lub grzywny. ?< < Wg. egzaminu na patentstrzelecki.eu
2: cofnięcia pozwolenia na broń.?
3: ograniczenia wolności do lat trzech.


Podstawa prawna:
UoBiA - Art. 51, ust. 2, pkt 10 -
Kto zbywa osobie nieuprawnionej albo bez wymaganego pozwolenia posiada albo wyrabia broń pneumatyczną, miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu lub grzywny
2. Tej samej karze podlega, kto:
pkt.10: nosi broń, naruszając ograniczenie lub wykluczenie możliwości jej noszenia określone przez właściwy organ Policji w pozwoleniu na broń, albo nosi broń, naruszając zakaz jej noszenia wprowadzony przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych)

UoBiA - Art.18, ust. 1, pkt 4 - Właściwy organ Policji cofa pozwolenie na broń, jeżeli osoba, której pozwolenie takie wydano (tj nie przestrzega warunków określonych w pozwoleniu na broń, o których mowa w art. 10 ust. 4, -"Organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możwlisość jej noszenia")
Ostatnio zmieniony 2017-11-11, 15:03 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 2 razy.


wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2016-08-02, 08:58
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: wrc69 » 2017-11-11, 14:53

Przecież odpowiedziałeś sobie na pytanie.
Odp. 1 bo "UoBiA - Art. 51, ust. 2, pkt 10"
O co ci chodzi?
9x19


gamblerpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-28, 18:00
Lokalizacja: Konin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: gamblerpl » 2017-11-11, 14:58

W Art.18, ust. 1, pkt 4 również jest mowa o nie przestrzega warunków określonych w pozwoleniu na broń .. min.ograniczenie noszenia


PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2016-03-01, 20:56
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: PRESTON » 2017-11-11, 14:58

Karą jest grzywa lub areszt. Cofnięcie pozwolenia nie jest karą, jest decyzją administracyjną.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.


gamblerpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-28, 18:00
Lokalizacja: Konin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: gamblerpl » 2017-11-11, 15:01

Czyli słowo kluczowe w pytaniu "...podlega karze" :)
Dziękuje :)


wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2016-08-02, 08:58
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: wrc69 » 2017-11-11, 15:55

Nie. To nie tak.
Zauważ że całe twoje pytanie to jest Art. 51, ust. 2, pkt 10. Nie skupiaj się tylko na fragmencie "podlega karze".
9x19


sirtopp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2016-04-18, 15:48
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Prośba o wyjaśnienie -Pytania WPA: Noszenie broni naruszając ograniczenie

Postautor: sirtopp » 2017-11-13, 08:04

Zgodnie z brzmieniem Art.18, ust. 1, pkt 4 cofnięcie pozwolenie jest sankcją tylko za naruszenie warunków noszenia broni określonych przez policję, a nie MSWiA.



Wróć do „Prawo i broń - WBP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Garfield, kewalsPL, lemuchr, lukemx, Margolin, Novilius, Obcy74 i 14 gości