Promesa

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: KG92RS »

Maniusel pisze:Czyli nie zarejestrujesz inaczej niz była promesa. Oczywiscie w Poznaniu.
Ich opór w takich sytuacjach wynika z faktu, iż muszą sprawdzić, czy rejestrujący faktycznie ma wolne miejsce "w celu", w jakim chce zarejestrować.
Rejestrowałem tak kilka razy w WPA KSP -> oczywiście, musi być "pisemko przewodnie", żeby ciągłość w papierach zachować.
Zawsze udawało się od ręki.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Promesa

Post autor: sql »

Ja to robiłem wiele razy w KSP bez żadnego pisemka.
Promesy kolekcjonerskie są najlepsze, bo w sporcie mam podział, więc musiałbym 3 nosić przy sobie.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: kuras999 »

sql pisze: Promesy kolekcjonerskie są najlepsze, bo w sporcie mam podział, więc musiałbym 3 nosić przy sobie.
Faktycznie jak się idzie do biedronki to nigdy nie wiadomo na co będzie akurat promocja 4 pak harnasia, wiertarka udarowa i shotgun za pół ceny ;) nigdy nie wiadomo kiedy promesa się przyda :)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Promesa

Post autor: sql »

Nie rozumiem tej ironii. Noszę zawsze w książeczce ratunkową promesę i kilka razy mi się już przydała. Nie mnie jednemu zresztą. Mam 34 "sloty", więc na oparach slotów nie jadę. Jedna włożona do środka różnicy nie robi, trzy już tak. Wiadomo, że karabinów snajperskich się przypadkowo nie kupuje, ale jakąś drobnicę, to jak najbardziej.
Nawiasem mówiąc nigdy mnie przy okienku nie zapytali jaka była promesa. Pytają jedynie na jaki cel rejestrować. Na samym początku pisałem "podania" o zarejestrowanie, ale po dwóch czy trzech sama pani w okienku powiedziała, żebym ich makulaturą nie zasypywał i do rejestracji przychodził bez zbędnych podań.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 07:37 przez sql, łącznie zmieniany 1 raz.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: coolik »

Zgadzam się, że zależy które WPA i na kogo się trafi. Mnie się Pan zapytał wprost na jaki cel rejestrujemy i przy nim 3 razy zdanie zmieniałem :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: KG92RS »

sql pisze:Na samym początku pisałem "podania" o zarejestrowanie, ale po dwóch czy trzech sama pani w okienku powiedziała, żebym ich makulaturą nie zasypywał i do rejestracji przychodził bez zbędnych podań.
Życie mnie nauczyło, że w przypadku kontaktów z biurokracją wszelaką, trzeba mieć poświadczone kopie wszystkiego -> dla własnego bezpieczeństwa. Legitymację noszę często ze sobą, więc istnieje niezerowe prawdopodobieństwo jej utraty -> w takim przypadku przestaję mieć dowód, że broń została zarejestrowana (w szczególności - w ustawowym terminie). Jeśli, dodatkowo, wystąpi bałagan w papierach w WPA -> może być problem. Po tym, co widziałem niedawno (dostałem legitymację z wpisem "karabin", bez nazwy, typu, numeru, kalibru itp. - ale fakt, data była), wnioskuję, że wszystko jest możliwe...

Dlatego, nie tylko rejestruję wszystko ze stosownym podaniem, ale jeszcze proszę o poświadczenie - na kopii - przyjęcia tego podania.
dudala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 12 października 2016, 16:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: dudala »

Czy któryś z kolegów orientuje się w takiej hipotetycznej sytuacji. Wykorzystałem już wszystkie 10 promes ilościowo odpowiadających temu na ile wystawiona jest decyzja w pozwoleniu. Następnie sprzedaję wszystko co mam. Czy ubiegając się ponownie o wystawienie 10 promes, ponownie wnoszę opłatę za ich wystawienie, czy to opłata jednorazowa ?
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: LongTom »

Opłata jest za każdą promesę.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: PP-67 »

dudala pisze:Czy ubiegając się ponownie o wystawienie 10 promes, ponownie wnoszę opłatę za ich wystawienie, czy to opłata jednorazowa ?
Za każdym razem,jeden dokument 17 zł.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: VIS »

Nawet jak promesę jest jedną na kilka sztuk to kosztuje 17 PLN-ów.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”