Promesa

Moderator: Moderatorzy WBP

Piotrasun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: Piotrasun »

Do Szczecina bym musiał jechać a to 350 km od mojego miejsca zamieszkania więc średnio się na to zaopatruje.
Tak teraz nasunęło mi się kolejne pytanie. Taką zmianę tzn błędny numer dowodu osobistego na promesie mogą poprawić tylko tam gdzie została wystawiona promesa czy mogę iść do oddziału ŻW i tam mi poprawią pomyłkę (coś mi się nie wydaje żeby się mogło to udać)?
Sig Sauer P 226 LDC
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: MarcinD »

W moim przypadku (blad w adresie) sprzedawca w sklepie zadzwonil przy mnie do WPA, przedstawil sprawe, i sprzedal mi bron. Promesa i tak zdaje sie wraca do WPA, wiec tam sobie juz przeprawili, a reszte promes przeprawili mi od reki przy wizycie odobistej w WPA.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: Qbasj »

Mam pytanko odnośnie złożenia wniosku o promesę w ePUAP a mianowicie ; pod jakim katalogiem to jest i jeżeli ktoś składał czy nie ma z tym problemu i w jakim czasie jest to załatwione i czy w ogóle tak można zrobić. I pytanie dodatkowe czy istnieje wersja elektroniczna przesłanej promesy żeby wszystko załatwić zdalnie ??

PS. I prosiłbym o wpisy praktyków nie teoretyków ;)
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2018, 22:08 przez Qbasj, łącznie zmieniany 1 raz.
Adzyo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 11 lutego 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: Adzyo »

A jest taka opcja w ePUAP? Ja niektore pisma (w innym celu niż broń) wysyłałem elektronicznie ale czasem kazali przyjść po podpowiedź osobiście bo coś nie dzialalo itp.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: TeGies »

Ja załatwiam promesy w Katowicach przez epuap.
Wybieram Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i sporządzam wniosek korzystając z usługi "skargi, wnioski, zapytania do urzędu". Dołączam potwierdzenie przelewu i do tygodnia mam promesy w domu.
U nich to wygląda tak:
Mój wniosek odbiera kancelaria Komendy i po wydrukowaniu przekazuje do sekretariatu WPA, a sekretariat przekazuję pracownikowi który ma promese sporządzić.
Dla mnie liczy się data kiedy otrzymuję elektroniczne potwierdzenie przyjęcia wniosku, czyli kilka sekund po wysłaniu wniosku.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2018, 10:04 przez TeGies, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: Pabcio »

A orientujecie się jak jest z podpisywaniem innych wniosków przez ePUAP do WKP, np. wniosku o rozszerzenie ilości sztuk bronii albo, tak nieśmiało troszeczkę, wydanie pozwolenia? Znacznie usprawniłoby to przesyłanie papierologii.
maverick9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwietnia 2017, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolnośląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: maverick9 »

Z potwierdzonych:
- wydanie promes
- zniesienie podziału
- rozszerzenie pozwolenia
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: mxostry »

Ja z kolei mam inne pytanie , czy jeżeli było tak ze dzielnicowy był przed wydaniem pozwolenia na bron ale w tym czasie nie miałem sejfu , potem kupiłem sejf z certyfikatem , ale dzielnicowy go nie widział nawet nie wie ze mam a teraz jak dostanę pozwolenie to czy wydadzą promesę od razu czy ma dopiero policjant przyjść i sprawdzić czy mam sejf ? Bo mnie się wydaje , ze nie ale dziś kolega na strzelnicy mówił ze zanim dostaniesz promesę na zakup to policjant musi przyjść i zobaczyć czy masz sejf lub szafę , jak to w końcu jest?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: LARPAK »

Daj namiar na kolegę bo mi humor poprawił. Chętnie się jeszcze dzisiaj pośmieję przy niedzieli...

Na żadnym etapie postępowania o wydanie pozwolenia na broń jak i po jego wydaniu nie musisz mieć szafy dopóki nie kupisz/będziesz posiadał broni, a i tutaj też można ją dać w użyczenie. Jednakże moim zdaniem lepiej po zakupie własnej broni mieć możliwość jej przechowywania i móc to wykazać niż przy każdej kontroli ciągle się tłumaczyć przechowywaniem u kolegi z pozwoleniem.

Wydanie promesy nie jest obarczone koniecznością posiadania szafy na broń.
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: hubertg »

Kolega bzdury opowiadał, sejf masz posiadać w celu przechowywania w nim broni. Nie masz broni, sejf nie jest potrzebny. Masz promesy, dopiero wtedy idziesz na zakupy. Możesz nawet kupić broń, nie mając sejfu, dasz koledze w użyczenie i przechowa do czasu aż kupisz szafę.
Pojawiały się opinie, że jak nie masz sejfu to nie dostaniesz pozwolenia, czyli kupujesz sejf a jak nie dostaniesz pozwolenia to przynajmniej masz dużą pamiątkę.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: mxostry »

Dzięki za odpowiedzi koledZy tez myślałem ze coś bzdury gada
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: skwarko »

Ja miałem zakup na sport i chciałem zarejestrować jako kolekcja bo tak się naczytałem tu na forum, że można. Było miejsce to luz. Dzwoni Pani i mówi, że tak nie może ale mogę wniosek napisać o przerejestrowanie. Tylko w tym przypadku dwie książeczki w locie na poczcie. WPA Poznań XI.2017.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: LARPAK »

Kolega w Poznaniu tak robił bez problemów.
Coś robić się jej nie chciało i tyle.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: kuras999 »

W ostatnim czasie 2 razy rejestrowałem broń w Poznaniu do innego celu niż promesa. Na miejscu się nie dało - trzeba napisać wniosek i zastawić książeczkę. Ale nie ma potrzeby rerestracji i przepisywania zostawiasz/wysyłasz tylko docelową.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2018, 19:01 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa

Post autor: Maniusel »

Mi właśnie jeden kolega napisał że nawet zaskarżył odmowę rejestracji ale odpisali mu że odmowa była słuszna. :shock: Czyli nie zarejestrujesz inaczej niz była promesa. Oczywiscie w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony 19 marca 2018, 12:19 przez Maniusel, łącznie zmieniany 1 raz.
Compro...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”