Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Gdzie tam? Nowa wersja jest już na internecie, pod tym samym adresem. Jeśli Twoja przeglądarka trzyma się starej wersji (wchodzisz i nie widzisz żadnych zmian), to wciśnij na stronie ctrl + F5 i wtedy pobierze treść od nowa.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: Kraku »

Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Tam == w dokumencie :)
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: REDs »

Kiedy odbędzie się kolejny kurs prowadzącego strzelanie ?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Uprzejmie proszę nie pytać w tym wątku o takie rzeczy, jak terminy kursów. To jest wątek na temat materiałów szkoleniowych i tylko zawartość merytoryczną tych materiałóœ chcę omawiać.

Jeśli masz pytania odnośnie szkoleń Braterstwa, to najlepiej jest napisać do mnie maila (lub utworzyć konto w Braterstwie). Nie róbmy tutaj bałaganu. Proszę moderatora o usunięcie wypowiedzi poza tematycznych.

Jutro przedstawiam moje materiały dla prowadzących na kursie doszkalającym dla trenerów PZSS. Niech idą w świat. Przy okazji będzie możliwość przedstawienia PatentStrzelecki.eu wierchuszce PZSSu.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Materiały szkoleniowe są trochę zagrzebane na stronie Braterstwa. Aby ułatwić do nich dostęp wykupiłem prostą domenę:

ProwadzacyStrzelanie.eu

która prowadzi bezpośrednio do opracowania. Jeśli chcecie powiedzieć komuś o tych materiałach, teraz nakierowanie ich nie wymaga żadnego trudu.
Jutro mam kilka minut prezentacji przy okazji PZSSowskiego kursu doszkalającego trenerów i musiałem zrobić lepszy link. By czytało się lepiej, wszystkim.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2017, 22:18 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Już dziś nowe wydanie ProwadzacyStrzelanie.eu, a w nim modne dodatki na sezon świąteczny:
  • wersjonowanie dokumentu (na pierwszej stronie, drobnym drukiem; dzięki za sugestię)
  • OC dla prowadzącego
  • powiedz ludziom, że prowadzisz strzelanie dla ICH bezpieczeństwa, a zapewne pomogą
  • pieczątka z danymi do książki strzelnicy zamiast żmudnego wpisywania ręcznie (*nowość* z zawodów Braterstwa 17.12.2017!)
  • poprawki literówek i wiele więcej!
Najnowsza treść tylko za darmo w internecie (nie szukaj w dobrych księgarniach).

===================

Prezentowałem projekt ProwadzacyStrzelanie.eu na konferencji "Sokół. strzelnica w powiecie" 10.12.2017. Mam nadzieję, że chociaż część kierowników klubów i strzelców słuchała tego co starałem się powiedzieć i może nawet zapamięta, że jest taki projekt. Przydałoby się propagować wiedzę i współpracować w obrębie środowiska strzeleckiego w celu poprawy jakości prezentacji tej wiedzy.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2017, 21:46 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Na podstawie dziesiątek wskazówek i próśb, które spływają w tym wątku, przygotowałem lekką erratę do materiałów http://ProwadzacyStrzelanie.eu

Nowości w wersji "2018.02.17" to:
  • BLOS (dziwne, że tego nie było) w wersji dla zabieganych
  • Pierwsza pomoc przedlekarska
  • Poprawki stylistyczne i interpunkcyjne
Rozdział nt pierwszej pomocy jest sporządzony z perspektywy kilkukrotnego słuchacza szkoleń, nie ratownika medycznego. Omijałem trudną terminologię, a opis starałem się pozostawić w miarę naturalny i czytelny. Nie stanowi żadnego kompendium, bo nie mam do tego żadnych kompetencji, a kompendia zajmują 600 stron (i są już dostępne). Treść była konsultowana z osobami posiadającymi wiedzę i doświadczenie i "nie ma tam przesadnych błędów", jak skomplementował moją pracę jeden ekspert :)

Na temat ratownictwa bez wątpienia na forum znajdzie się niemało doświadczonych osób. Zapraszam Was do kontaktu, poprawiania, uściślania i weryfikowania wiedzy, którą spisałem. Chętnie wprowadzę dalsze poprawki.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs teoretyczny dla prowadzących strzelanie

Post autor: carambas »

Napisałem wypracowanie nt prowadzenia strzelań w innym wątku o podobnej tematyce i uświadomiłem sobie, że w materiałach nie było ani słowa o tym jak ćwiczyć prowadzenie jako osoba początkująca.

Zatem dopisałem do kursu załącznik "Instrukcja postępowania na stażu". To opis wprost z naszych szkoleń, którego celem jest ułatwienie orientacji dla każdego stażysty (czyli prowadzącego, który ćwiczy z nami nabyte na kursie informacje).
Dzięki temu jest mniej chaosu, kursant ma większe zrozumienie sensu i sposobu działania, a do tego łatwiej zachować odpowiednią formę staży.

Nad jakością ćwiczeń praktycznych wciąż pracujemy, nie jest ona jeszcze całkowicie zadowalająca. Przeszliśmy już trochę od "popatrzcie jak to robimy", do obecnych, strukturyzowanych zajęć, gdzie nacisk kładziemy na samodzielność i przejmowanie roli decyzyjnej na osi. Tego typu instrukcje znacząco pomagają w uporządkowaniu pracy.

Dodatkowo, każda zainteresowana osoba, która jest w stanie przeczytać, zrozumień i zastosować się do tych poleceń, jest w stanie nabrać sensownej praktyki w dowolnym miejscu, bez udziału organizatora szkolenia. Jako świeży prowadzący praktyka jest najważniejszym elementem rozwoju.

Poprawki są już online.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, 06:23 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”