Noszenie broni w miejscu pracy

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

Jedrula pisze:Powiem tak, trza było nie pytać i nie robić wycieczki po firmie. Powiedział byś że w regulaminie nic nie ma i reszta cię nie obchodzi.
Co teraz to zależy od twojej "silnej pozycji", w skrócie czy całemu koordynatorowi możesz powiedzieć "całuj się w południową stronę"
Przekornie powiem że jak Ci przyszło do głowy robić wycieczkę to ta pozycja chyba taka silna nie jest
Silna pozycja w firmie nie oznacza, że robisz co chcesz.
Moja wycieczka po firmie miała na celu tylko i wyłącznie zweryfikowanie czy nosząc broń w pracy nie łamię regulaminu pracy lub regulaminu bezpieczeństwa.
Jeżeli złamiesz któryś z regulaminów nawet będąc prezesem spółki wylecisz i to jeszcze dyscyplinarnie.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Fokat »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Dostałeś ZAKAZ, za zlamanie czeka Cię wylot.
Nie rozumiem, dlaczego pytasz o inne scenariusze.
Gdybyś nie pytał i nosił, to zawsze mógłbyś powiedzieć, że nie znalazleś zakazu w regulaminach.
A tak, temat został spalony.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2019, 17:01 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

Fokat pisze:Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Dostałeś ZAKAZ, za zlamanie czeka Cię wylot.
Nie rozumiem, dlaczego pytasz o inne scenariusze.
Pracowałeś kiedyś w wielkim korpo?
Nie mówię o firmie Janusz Sp. Jawna czy Janusz Sp. z o.o. zatrudniająca 100 osób tylko korpo zatrudniające 10k+ osób w Polsce i jeszcze raz tyle za granicą.

Po wypowiedzi wnioskuję, że nie.
W takim korpo nawet srasz zgodnie z procedurą lub regulaminem.

Jeżeli coś nie jest zabronione w procedurze lub regulaminie to jest to dozwolone. Jedyna obiekcja w czasie mojej weryfikacji pojawiła w jednej osobie, która nawet nie potrafiła swojego sprzeciwu umotywować czymkolwiek poza swoim przekonaniem, że na pewno ktoś mi zabierze broń.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Fokat »

Pracowałem w firmie, która zatrudnia 400 tys ludzi na calym swiecie. Jezeli to za mało dla Ciebie, to już nie wiem.
Oprocz regulaminów, SŁOWO szefa, nawet niezapisane jest ŚWIETE, i to powinieneś wiedzieć. Zachodnie korpo, bardzo sobie cenią, i celebrują szacunek do słowa niezapisanego. Jeżeli pocwaniaczysz w Januszowym stylu, czeka Cię los Janusza, czyli szybkie spotkanie z HR.
Paru z moich kolegów pzretestowało na wlasnej skórze, lekceważenie "prosby" szefa o pewne zadania lub zachowania. Kara była szybka i blyskawiczna. Z reguly na bramkach w biurowcu, na porannej zmianie, czekal na delikwenta ochroniarz i HR.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2019, 17:16 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

No i widzisz po tej wypowiedzi wnioskuję, że bajki piszesz.
W Korpo nie ma czegoś takiego jak dane słowo. Na wszystko trzeba mieć papier, mail albo zgodę w odpowiednim systemie.
Słowo kogolwiek w Korpo jest warte 0.
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Marek303 »

Nie doceniłeś twardości biurowego betonu :)
Ale z drugiej strony: postaw się w miejscu tych wszystkich osób, które odsyłały Cię dalej. To nie jest tak, że one chciały Ci czegokolwiek zabronić. Oni bali się POZWOLIĆ i pozbywali się problemu, odsyłając Cię wyżej aż w końcu dotarłeś do człowieka, który nikogo nad sobą nie miał.
Zgaduję, że wprost nikt by Ci nie zabronił niczego. Niestety, oczekiwałeś oficjalnego pozwolenia na noszenie broni w miejscu, gdzie pewnie w łazienkach macie instrukcje mycia rąk, dumnie zatwierdzoną przez jakiegoś senior managera.
Trzeba było na walizkę nakleić zdjęcia kilku ryb a na biurku trzymać np. dwumiesięcznik "KARPMAX" - 140 stron tylko o karpiu :shock:
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Fokat »

Wybacz, nie jest moim zadaniem, udowadnianie Ci, ze jest inaczej.
Skoro jesteś przekonany, że firma moze Ci "skoczyć", jak bedziesz nosił klamkę w biurowcu. To po co pytasz nas o zdanie???
Po prostu noś i tyle, nie ma w regulaminie, czyli co nie jest zabronione, jest dozwolone.
Mam 46 lat i wtedy, kiedy Ty na stojaco robiłeś pod stołem, klocka w pampersa, ja już pracowałem w korpo.
Tak więc, nie zarzucaj mi proszę, kłamstwa, w tematach, o ktorych nie masz pojęcia.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: shapi »

Podobnie jak koledzy-skoro dostałeś info że przynosić nie można, to nie można. Wewnętrzne regulacje, chcesz pracowac-musizz się dostosować.
Możesz raz przynieść broń, argumentując że slownego zakazu nie ma-to dostaniesz zakaz mailem, czy w dowolny inny sposób 'na papierze'.

W korpo nie liczą się słowne ustalenia? Widocznie zależy od korpo, bywa i tak i siak-a twierdzenie że w każdej korporacji jest tak 'bo u mnie tak dziala' to raczej nadużycie.

I tak, też pracuje w korporacji, i to nie pierwszym w życiu ;)
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: kulfon »

Spytaj o to oficjalnie na papierze lub mailem, poczekaj na odpowiedź i wtedy będzie wszystko jasne
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

@Marek303
Odziwo koordynator jest najniższym trybikiem w pionie bezpieczeństwa.
To taki "ziomek" co chodzi i identyfikatory wymienia albo daje przepustki na samochód. Po prostu trafiłem na hoplofoba dla którego broń to źródło zła i zniszczenia.
Z resztą Twojej wypowiedzi się zgadzam - każdy dział w którym weryfikowałem mój temat otwarcie komunikował, że pierwszy raz się spotykają z taką prośbą i nie wiedzą co z nią zrobić, ale z uwagi na brak formalnych przeciwwskazań dawali warunkowe TAK.

@Fokat
Dobra Panie - kończę z Tobą dyskusję bo jest ona jałowa - nie wniosła nic do tematu, a jedynie bajek się naczytałem.
Uwielbiam ludzi, którzy stawiają swój wiek jako argument w dyskusji.
Powodzenia w życiu :516:

@shapi
Ja mam inne doświadczenia. Każdy działa tak żeby spać spokojnie.
Nie wiem w jakiej branży pracujesz, ale wszelkie branże związane z finansami, telko czy IT nie działają w oparciu o "słowo". Słowo fajnie brzmi, ale łatwo jest się z niego wycofać, a jeżeli praca polega też na intereakcjach z wieloma osobami z różnych działów to sorry ale nie wyobrażam sobie pracy na zasadzie "zrób to bo Marek z kontrolingu powiedział, że jest OK".

@Kulfon
W końcu człowiek, który radzi mi to o czym też myślałem.
Mam jeszcze jeden sposób na rozwiązanie tej sytuacji, ale to już jutro dam znać czy się udało bo dla korpo-ludków może to być też jakieś rozwiązanie tematu.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2019, 17:39 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: KudrigY »

Rozumiem, ze regulamin bezpieczeństwa to inna nazwa na regulamin biurowca/budynku? Czy jakaś osobna instrukcja wewn, bo np. macie do czynienia z gotówką, informacjami niejawnymi, wrażliwymi, etc.? Bo np. biurowiec w centrum Wawy gdzie pracuję ma zapis o zakazie noszenia i przenoszenia broni w jego obrębie. I ten regulamin zaakceptował najemca, czyli mój obecny pracodawca, i nikt temu nie podskoczy.

U mnie praktycznie wszyscy wiedzą, że strzelam, ale broni do pracy nie noszę, bo po kiego podpadać komukolwiek - potencjalna kara od zarządcy budynku czy ew. cyrk z wyłapaniem klamki na bramce wejściowej jest mi niepotrzebny.

Z drugiej strony, po tym jak mój podwładny wrzucił filmik (coś tam kręcił, ale to ignorowałem, a finalnie powstał fajnie zmontowany materiał) na forum firmowe jak jego i druga osobę zabrałem na strzelnicę, to ustawiła się kolejka osób, żebym je też wziął. Mina osoby wysoko w strukturze, której powiedziałem, że jej nie wezmę, bo myśli "po włosku", czyli machając rękoma wykonując zupełnie nieskoordynowane ruchy, więc za nią odpowiedzialności jako prowadzący nie wezmę - BEZCENNA 8-)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

@KudrigY

Jest to osobna instrukcja wewnętrzna.

Reguluje ona dotyczące mnie aspekty takie jak dostęp do informacji niejawnych, wrażliwych, a także posiadających klauzulę tajne/stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. Regulamin bezpieczeństwa porusza wszystkie kwestie z tym związane dość szczegółowo, ale także różne inne kwestie pokrewne np. BHP, sytuacje kryzysowe itp. itd. Z uwagi na wielkość regulaminu + załączniki weryfikowałem interesujący mnie temat bezpośrednio w odpowiedzialnych komórkach (w HRach: regulaminy pracy, prawo pracy + załączniki, a wspomniane wyżej kwestie w dziale bezpieczeństwa). To też tak wyjaśniając po co weryfikowałem to "biegając" po firmie - bo sorry, ale nie mam ochoty ani czasu na przechodzenie przez dziesiątki dokumentów regulujących każdy aspekt życia w korpo :P Nie jestem od tego - do tego powołane są odpowiednie komórki i pracownicy.

Poruszyłeś też kwestię którą będę musiał dodatkowo zweryfikować - czy istnieje jakiś osobny regulamin dla samego budynku.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2019, 18:37 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Krzysztof66 »

Kolega ma pozwolenie od 3 miesięcy, widać że chciał się popisać bronią w miejscu pracy, i się popisał. Ma taki problem z dojazdem do strzelnicy? A ile razy strzela w tygodniu - pięć, raz czy raz na miesiąc? Ponoć ma też broń długą, jakiegoś AR-a, i co, jego też nosi na plecach w pracy, jak ma zamiar skorzystać ze strzelnicy? :shock:
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Fokat »

Tu akurat uprawiasz czepilastwo, nic nam do tego, czy ma tydzień, czy 10 lat pozwolenie. Nic nam do tego, czy chce nosić w korpo, czy nie.
Jak dla mnie może dżwigać do biura rusznicę przeciwpancerną, o ile ma ochotę.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2019, 18:45 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Hoz85 »

Krzysztofie niestety pudło.
Nie obnoszę się z tym. Nawet specjalnie poblokowałem różne "pierduty" na facebooku żeby nie wzbudzać zbędnych pytań czy też sensacji u znajomych gdy zapisuje się na szkolenia czy wymieniam jakieś zdjęcia / komentarze z innymi znajomymi-strzelcami.
Z tematem broni się nie chowam po kątach, ale też nie mam potrzeby budowania tym swojego ego.

Wyrobiłeś sobie błyskawicznie strasznie negatywne zdanie skoro myślisz, że do biura będę jeździł z ARem. Chodzi oczywiście o broń krótką.

Strzelać jeżdżę tyle ile mogę - cały pomysł z noszeniem broni do pracy nie wynika z mojej wewnętrznej potrzeby noszenia broni na co dzień. Nie noszę jej i nie widzę takiej potrzeby, a jeżeli tak dokładnie weryfikujesz mój profil zauważysz, że wypowiadałem się w tym temacie i raczej nie widzę ogólnie potrzeby noszenia broni w Polsce. Oczywiście to moje zdanie - innym którzy chcą - niech noszą nawet ARa pod płaszczem.

Nosić do pracy chcę właśnie tylko i wyłącznie z chęci częstszego spędzania czasu na strzelnicy. Czy widzisz w tym jakiś problem?

Nie wiem też jaki sens ma wytykanie jak długo mam pozwolenie na broń. Czy Twoje podejście do poruszonego przeze mnie tematu zmieniłoby się gdybym miał je np. od 2 lat? Jakie to ma znaczenie?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”