Broń PCU (deko) i zmiana miejsca pobytu a pozwolenie sportowe

Moderator: Moderatorzy WBP

Mekon82
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2017, 19:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Broń PCU (deko) i zmiana miejsca pobytu a pozwolenie sportowe

Post autor: Mekon82 »

Witam Kolegów,

potrzebuję porady - otóż po ponad 1,5 roku w klubie strzeleckim, wkrótce chciałem złożyć dokumenty do WPA na pozwolenie sportowe. Niestety po wnikliwym kompletowaniu wszystkich dokumentów uświadomiłem sobie, że nie poinformowałem WPA o zmianie miejsca stałego pobytu broni deko którą posiadam. O zgrozo, niestety minęło 2 lata... tzn. deko jest zarejestrowane na miejsce zameldowania (to w dowodzie), a mieszkam już 2 lata w miejscu stałego pobytu (to samo województwo).

W tym miejscu pojawia się problem, ponieważ wszystkie dokumenty na pozwolenie tj. decyzja o patencie, licencji, lekarz i zaświadczenie mam na adres stałego pobytu i tam też chciałbym przechowywać broń. Obawiam się, że w trakcie postępowania sprawa z pewnością wyjdzie na jaw i moje starania o pozwolenie zakończą się na dobre.

Zdaję sobie sprawę że nie dopełniłem ustawowego obowiązku i deko to nie tylko kawał metalu itp. jednakże czasu już nie cofnę i dlatego piszę do znawców tematu. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, albo co by było najrozsądniejsze? Może ktoś miał podobną sytuację? Sprzedać koledze tą "broń" (nie chciałbym kombinować) czy może pisać do WPA i upaść na kolana?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Ostatnio zmieniony 14 października 2017, 20:52 przez Mekon82, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”