WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: oscyp »

babangida pisze:Od dawna jest wiadome,że aby wystąpić skutecznie o rozszerzenie TRZEBA wykorzystać wszystkie promesy! To znana praktyka, nawet w kolekcjonerce.
dlaczego niby rozszerzenie RODZAJU broni jaki można posiadać uzależnia się od ILOŚCI sztuk posiadanej już broni, której wnioskowany nowy rodzaj nie dotyczy? Gdzie tu logika? Gdyby prawo jazdy było wydawane z jednoczesnym pozwoleniem na zakup max 3 samochodów to posiadając 1 i chcąc zdobyć uprawnienia uzależnione by to miało być od tego czy dokupię sobie kolejne 2 auta?

Myślę, że gdy z odwołaniami dobrnie się odpowiednio wysoko to już na takie farmazony nie ma miejsca. A niższe szczeble tak jak tu ktoś napisał już - mogą stwierdzić cokolwiek, bo nic im za to nie grozi. Już sam w różnych sprawach spotkałem się z uzasadnieniami w stylu "ponieważ ma pan rację to ODMAWIAMY" - w skrócie, ale decyzja to decyzja, odmawiają to odmawiają i jedyne co można zrobić - to się odwołać.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: Carol1973 »

babangida pisze:Od dawna jest wiadome,że aby wystąpić skutecznie o rozszerzenie TRZEBA wykorzystać wszystkie promesy! To znana praktyka, nawet w kolekcjonerce.

Na szczęscie nie dzieje się tak w każdym WPA (czy być może przypadku).
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: Maniusel »

Jest nadzieja dla tych wszystkich którzy w ostatnim roku (od zmiany komendanta) usłyszeli sławne "Pan Komendant nie wydaje i proszę dać sobie spokój". AT rozważa napisanie skargi na działanie WPA Poznań. Szczegóły tutaj: http://trybun.org.pl/2017/11/14/posiada ... a-na-bron/ . Jeśli ktoś chce podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami to zachęcam. Im bardziej kompleksowa skarga oparta na wielu przypadkach łamania prawa tym trafniejsza diagnoza choroby ustrojowej. Mam nadzieję że skończy się na faktycznych działaniach!
Compro...
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: ninor »

Haj
Wczoraj dostałem decyzje zwiększająca liczbę sztuk broni cz bez "miecia" wykorzystanych wszystkich promes.
Miałem do tej pory pozwolenie na 7 sztuk sport., zakupione mam 2 szt cz. poprosiłem o kolejne 2 szt cz (co prawda do innych konkurencji niż pisałem w uzasadnieniu w 1szym pozwoleniu.) i dostałem. Nie każde WPA jest skundlone aż do samej skóry.
pzdr.
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 14
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: MOTOR-PIL »

Da milicji z WPA Poznań prawo nie stanowi żadnej przeszkody w utrudnianiu życia i czynienia radosnej twórczości interpretacyjnej. Ulubioną formą argumentacji swoich wypocin jest powoływanie się na przegrane przez siebie wyroki sądów administracyjnych (logika godna pozamykanych gimnazjów). Dlatego nie specjalnie trzeba się nimi przejmować, i pisać odwołania. Niestety to musi potrwać. Moje rozszerzenie decyzji sportowej trwało 10 mies.
Wydanie nowych, kolekcjonerskiej i szkoleniowej (spełniam wszyściuteńkie warunki z UOBIA i wiele więcej) już trwa 3 miesiąc. Spodziewam się znacznego przedłużenia. Tworzenie nowych interpretacji, zaklinanie rzeczywistości, wręcz tworzenie fałszywych pretekstów do przedłużania musi potrwać. No i jeszcze odwołanie. A powód. 2 uchylenia swych decyzji przez KGP i brak przetarć na moich spodniach przy kolanach. Urażona duma pana urzędnika poprzestawiała klapki z "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej., na milicyjno - urzędnicze " my ci 'kulson' pokażemy kto tu rządzi".
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: Maniusel »

Amen.
Compro...
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: sebamed4 »

Witam
Panowie by nie zakładąć dodatkowego tematu mam pytania:
1.Chcę napisać o pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich -pisać o 15 czy 10 promes? Muszę tam zawrzeć wpis o likwidację podziału? jeśli tak to czy w osobnym piśmie?
2.Mam jeszcze jedną wolną promesę na boczny zapłon i muszę ją wymienić z racji zmiany dowodu osobistego-chciałbym od razu dostać nową ale ze zniesieniem na boczny zapłon-zawrzeć to w jednym piśmie j/w czy osobne pismo i jakieś opłaty.Czy mając tą wolną promesę -do celów sportowych będę miał trudności w uzyskaniu promes na kolekcjonerską sportową?
3.Od razu muszę przedłożyć zapłatę za promesy czy dopiero po ich decyzji co do ilości.?
Zaznaczam ze mam licencje,zaświadczenie w z klubu,zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu rekonstrukcyjnym i pare osobo-startów z tego roku no i badania lekarskie.
4.Czy pisać jeszcze o czymś czego nie uwzględniłem.
Postów jest o tym pareę,przeczytałem je ale chcę mieć jasność.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: epaa »

sebamed4 pisze: 2.Mam jeszcze jedną wolną promesę na boczny zapłon i muszę ją wymienić z racji zmiany dowodu osobistego-
nr dowodu zmienią ci od ręki
sebamed4 pisze: zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu rekonstrukcyjnym
to ty chcesz broń na ślepaki?
darbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: darbik »

Od października ub. roku, w wypadku zmiany dowodu osobistego WPA na starej promesie robi adnotację urzędową z nowym nr dowodu - czynność bezkosztowa.
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: sebamed4 »

Tylko że chciałbym ta promesę mieć bez wpisu na boczny zapłon .
A stowarzyszenie jest kolekcjonerskie więc nie na ślepaki.
Czy ktoś się wypowie odnośnie pisania ilości promes? Pisać 10 czy bezpieczniej 15 bo zetną?
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: woytas »

Kochany najpierw załatw pozwolenie a potem pisz o promesy.
Z Twojej wypowiedzi widzę, że ty chyba nie do końca orientujesz się co jak i dlaczego.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: sebamed4 »

woytas pisze:Kochany najpierw załatw pozwolenie a potem pisz o promesy.
Z Twojej wypowiedzi widzę, że ty chyba nie do końca orientujesz się co jak i dlaczego.
Za takie rady dziękuję-czytaj ze zrozumieniem -napisalem ze mam licencje i pozwolenie od 2016
I nie mów do mnie kochany.
Jak nie masz nic do napisania to nie nabijak postów
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: Kozic »

Nie napisałeś że masz pozwolenie od 2016. A bez takiej informacji trudno udzielić właściwej porady.
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: sebamed4 »

Jeśli napisałem że mam niewykorzystaną promesę i licencje to raczej wskazuje że pozwolenie na broń mam,ale nie chodzi o szczegóły.
Potrzebuje odpowiedzi na pytanie czy w wpa Poznań mam szanse na dostanie 10? 15 ? Promes na sportową kolekcjonerska skoro mam wolną sportową i to na boczny zapłon a to mnie na razie nie interesuje.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Post autor: LARPAK »

Dobra zanim dojdzie do wyjaśniania niedomówień itp. to może jednak nieco rozjaśnić koledze coś co może mu się miesza lub inaczej to rozumie.
sebamed4 pisze:1.Chcę napisać o pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich -pisać o 15 czy 10 promes?
Pisz na 15 - zawsze będą mieli z czego zejść.
Z tego co pamiętam to 10 w WPA Poznań takie startowe jest, ale jak już masz pozwolenie sportowe to nie powinni robić problemów.
sebamed4 pisze:Muszę tam zawrzeć wpis o likwidację podziału? jeśli tak to czy w osobnym piśmie?
Nie musisz go zawierać wcale w takiej formie o jakiej myślisz czyli o likwidację bo nie masz jeszcze podziału w pozwoleniu kolekcjonerskim bo nie masz takiego pozwolenia.
Występujesz o 15 szt. broni palnej sportowej do celów kolekcjonerskich (możesz dopisać, że bez podziału na rodzaj i typ tak na wszelki wypadek, aby zrozumieli i było to we wniosku).

Jeżeli chcesz znieść podział w posiadanym już pozwoleniu sportowym to jest to odrębne postępowanie, które dotyczy już posiadanej decyzji.
sebamed4 pisze:2.Mam jeszcze jedną wolną promesę na boczny zapłon i muszę ją wymienić z racji zmiany dowodu osobistego-chciałbym od razu dostać nową ale ze zniesieniem na boczny zapłon-zawrzeć to w jednym piśmie j/w czy osobne pismo i jakieś opłaty.Czy mając tą wolną promesę -do celów sportowych będę miał trudności w uzyskaniu promes na kolekcjonerską sportową?
Pozwolenie sportowe nie ma związku z pozwoleniem kolekcjonerskim - wolne promesy nie mają tutaj znaczenia.
Tak jak pisałem wyżej - zniesienie podziału w pozwoleniu sportowym to odrębne postępowanie, które nie ma nic wspólnego z pozwoleniem kolekcjonerskim.
Jak już napisano wcześniej numer dowodu zmienią Ci od ręki.
Możesz sobie też wysłać pismo o zniesienie podziału i wtedy o wydanie promesy bez podziału - starą będziesz musiał zwrócić i mogą, ale nie muszą domagać się opłaty w wysokości 17 zł.
sebamed4 pisze:3.Od razu muszę przedłożyć zapłatę za promesy czy dopiero po ich decyzji co do ilości.?
Zaznaczam ze mam licencje,zaświadczenie w z klubu,zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu rekonstrukcyjnym i pare osobo-startów z tego roku no i badania lekarskie.
Osobostarty w pozwoleniu kolekcjonerskim nie mają znaczenia, podobnie licencja - chociaż jedni twierdzą, że musi ona być przy pozwoleniu kolekcjonerskim na broń sportową, ale podstawą zdania egzaminu jest patent strzelecki, a nie licencja. Tak czy inaczej jest to dodatkowy kwit do teczki.
Jak dla mnie zapłatę za promesy lepiej wysłać jak już otrzymasz decyzję - raz, że nie wnerwiasz ich tym, że już zapłaciłeś jakby Ci się to należała taka ilość - zrobią po złości i obetną.
Dwa to nie będziesz musiał pisać o zwrot tej kasy.
sebamed4 pisze:4.Czy pisać jeszcze o czymś czego nie uwzględniłem.
Postów jest o tym pareę,przeczytałem je ale chcę mieć jasność.
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć - zawsze możesz dosłać jakieś "dowody" w trakcie postępowania.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”