WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań odmowa o rozszerzeniu.

Postautor: oscyp » 2017-11-10, 14:12

babangida pisze:Od dawna jest wiadome,że aby wystąpić skutecznie o rozszerzenie TRZEBA wykorzystać wszystkie promesy! To znana praktyka, nawet w kolekcjonerce.

dlaczego niby rozszerzenie RODZAJU broni jaki można posiadać uzależnia się od ILOŚCI sztuk posiadanej już broni, której wnioskowany nowy rodzaj nie dotyczy? Gdzie tu logika? Gdyby prawo jazdy było wydawane z jednoczesnym pozwoleniem na zakup max 3 samochodów to posiadając 1 i chcąc zdobyć uprawnienia uzależnione by to miało być od tego czy dokupię sobie kolejne 2 auta?

Myślę, że gdy z odwołaniami dobrnie się odpowiednio wysoko to już na takie farmazony nie ma miejsca. A niższe szczeble tak jak tu ktoś napisał już - mogą stwierdzić cokolwiek, bo nic im za to nie grozi. Już sam w różnych sprawach spotkałem się z uzasadnieniami w stylu "ponieważ ma pan rację to ODMAWIAMY" - w skrócie, ale decyzja to decyzja, odmawiają to odmawiają i jedyne co można zrobić - to się odwołać.

Carol1973

Postautor: Carol1973 » 2017-11-10, 20:47

babangida pisze:Od dawna jest wiadome,że aby wystąpić skutecznie o rozszerzenie TRZEBA wykorzystać wszystkie promesy! To znana praktyka, nawet w kolekcjonerce.

Na szczęscie nie dzieje się tak w każdym WPA (czy być może przypadku).

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2017-11-14, 18:01

Jest nadzieja dla tych wszystkich którzy w ostatnim roku (od zmiany komendanta) usłyszeli sławne "Pan Komendant nie wydaje i proszę dać sobie spokój". AT rozważa napisanie skargi na działanie WPA Poznań. Szczegóły tutaj: http://trybun.org.pl/2017/11/14/posiada ... a-na-bron/ . Jeśli ktoś chce podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami to zachęcam. Im bardziej kompleksowa skarga oparta na wielu przypadkach łamania prawa tym trafniejsza diagnoza choroby ustrojowej. Mam nadzieję że skończy się na faktycznych działaniach!
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
ninor

Postautor: ninor » 2017-11-14, 18:21

Haj
Wczoraj dostałem decyzje zwiększająca liczbę sztuk broni cz bez "miecia" wykorzystanych wszystkich promes.
Miałem do tej pory pozwolenie na 7 sztuk sport., zakupione mam 2 szt cz. poprosiłem o kolejne 2 szt cz (co prawda do innych konkurencji niż pisałem w uzasadnieniu w 1szym pozwoleniu.) i dostałem. Nie każde WPA jest skundlone aż do samej skóry.
pzdr.
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...

MOTOR-PIL

Postautor: MOTOR-PIL » 2017-11-15, 08:20

Da milicji z WPA Poznań prawo nie stanowi żadnej przeszkody w utrudnianiu życia i czynienia radosnej twórczości interpretacyjnej. Ulubioną formą argumentacji swoich wypocin jest powoływanie się na przegrane przez siebie wyroki sądów administracyjnych (logika godna pozamykanych gimnazjów). Dlatego nie specjalnie trzeba się nimi przejmować, i pisać odwołania. Niestety to musi potrwać. Moje rozszerzenie decyzji sportowej trwało 10 mies.
Wydanie nowych, kolekcjonerskiej i szkoleniowej (spełniam wszyściuteńkie warunki z UOBIA i wiele więcej) już trwa 3 miesiąc. Spodziewam się znacznego przedłużenia. Tworzenie nowych interpretacji, zaklinanie rzeczywistości, wręcz tworzenie fałszywych pretekstów do przedłużania musi potrwać. No i jeszcze odwołanie. A powód. 2 uchylenia swych decyzji przez KGP i brak przetarć na moich spodniach przy kolanach. Urażona duma pana urzędnika poprzestawiała klapki z "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej., na milicyjno - urzędnicze " my ci 'kulson' pokażemy kto tu rządzi".

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2017-11-15, 08:54

Amen.
Czarny proch i czarna kawa,

Opętani samotnością...

Wróć do „Prawo i broń - WBP”