Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Moderator: Moderatorzy WBP

Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Zephyr »

Witam,
Za zgodą Moderatora, chciałbym poinformować, że zbieram grupę na kurs prowadzącego strzelanie. Dogadałem się z firmą Faro, że jak zbierze się 10 - 15 osób to zrobią nam szkolenie w wyżej wymienionym terminie.
Kurs będzie pod egidą LOK-u - więc również dla kolekcjonerów (sam nim jestem). Kurs mogą również zrobić osoby jeszcze nie posiadające pozwolenia (umiejętność strzelania jest chyba konieczna).
Cena za kurs podstawowy to 450 zł, rozszerzenie 350 zł. (jak się zbierze więcej osób może się uda jeszcze coś z ceny urwać :) )

Opis kursu prowadzonego przez Faro:

KURS PROWADZĄCEGO STRZELANIE
odbędzie się Sobota - Niedziela (w tym kurs pierwszej pomocy)
Sobota od godz. 8 do 21 ul.Pomorska 2 w KRAKOWIE
Niedziela od godz. 8 do 21 Pasternik 128 w KRAKOWIE
W Programie takie atrakcje jak:
Przepisy prawa - czyli ustawy i kodeksy, prowadzone przez biegłego w kruczkach i meandrach prawa mecenasa.
Przepisy PZSS, ISSF, MLAIC, HFTP.. i jeszcze kilku organizacji Z Dużymi literkami, prowadzone przez Sędziego Klasy Państwowej i Range Master`a IPSC
Pierwsza Pomoc Przed medyczna - czyli co zrobić gdy trzeba działać za nim przyjedzie specjalistyczna pomoc Medyczna- wieloletnia Ratowniczka i pedagog.
Metodyka zajęć i wszystkie pozostałe nie wymienione zagadnienia.. - czyli jak prowadzić zajęcia na strzelnicy , by przeżyć i aby klient bądź kursant wyszedł żywy i zadowolony prowadzi kierownik Imprezy czyli Michał Kulikowski Sędzia, Instruktor,Trener, Rusznikarz, magazynier itd :)
Zapraszamy.
kategoria uprawnień do prowadzania strzelania z broni:

A- (pneumatyczna)
B- (palna bocznego zapłonu)
C- (palna centralnego zapłonu)
H- (czarnoprochowa)
G- (gładkolufowa)
Koszt : 450 zł (brutto z VAT 23%)

Rozszerzenie:
D- (maszynowa- pistolet)
E- (samoczynna)
F- (gładkolufowa powtarzalna)
Koszt : 350 zł (brutto z VAT 23%)
Kurs organizowany przez Ligę Obrony Kraju w Krakowie
ZGŁOSZENIA ..jak najszybciej

Jeśli ktoś jest chętny, możecie się odzywać w wątku, ale dane personalne prześlijcie na priv.
pozdrawiam serdecznie i zapraszam
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: RedSiedemosiem »

na priv
Ostatnio zmieniony 08 października 2017, 23:32 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Rimski »

Wysłałem priv.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Tecum Seh »

priw
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: PRESTON »

Ze swojej strony dodam tylko, że ten kurs z pewnością warto zrobić. Michał Kulikowski (Faro) robi dobrą robotę. Papierek ważny, ale bardziej liczy się wiedza i umiejętność jej przekazania.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Zephyr »

Panie i Panowie,
Zaczynam finalizować sprawę, więc jeżeli ktoś jest jeszcze chętny, proszę o jak najszybsze zgłoszenie...
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: radekgo »

bezpieczeństwo ok
pilnowanie porzadku na strzelnicy ok
pierwsza pomoc ok

Metodyka prowadzenia zajęć to dla trenera bardziej prowadzący strzelanie nie jest od treningu lecz od pilnowania porządku i wpisu do książki i tyle.
Od nauki jest instruktor a to osobne uprawnienia ,których nie ma w przepisach i nie ma jak kroić frajerów za szkolenia z bezsesownym podziałem na rodzaje broni. W jakim celu podział na szkolenie i typy broni a już wiem wciągnięcie kasy od frajerów. Może warto dopisać broń alarmową, sygnałową,myśliwską,gazową, dodatkowo na pistolety i rewolwery ,karabiny powtarzalne i samopowtarzalne.

Dla niewolników systemu dodam że są kraje na świecie gdzie nie ma czegoś takiego jak prowadzacy strzelanie i to działa. Jest instruktor i to działa po co powielać byty i wchodzić w kompetencje instruktora.
Oczywiście odezwą się głosy że to dla naszego dobra dajemy sie kroić przez LOK i bezsęsowny podział jest potrzebny bo dałem się skroić i trzeba jakoś zachować twarz przed znajomymi.

LOK was ewidentnie naciąga wymysląjąć sztuczny podział i korzysta uprzywilejowanej pozycji bo taka jest zapisana w ustawie.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Rimski »

Też uważam, że ten podział jest mocno sztuczny no ale...
Może jakby była kwota ustalona za całość to nie byłoby dyskusji o krojeniu frajerów tylko o tym czy cena duża czy mała.

Fakt, za granicą jest często normalniej bo jakby nie patrzeć ta funkcja prowadzącego jest dosyć kuriozalna.
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Zephyr »

Radekgo,
Zgadzam się z Tobą, że "prowadzący strzelanie" to głupi wymysł i pewnie wolałbym sobie jakiś inny kurs zrobić za te pieniądze - tylko że chciałbym też móc spokojnie wziąść rodzinę, znajomych i kogo mi tam przyjdzie do głowy na strzelnice i tyle. Jeśli nasi wspaniali "reprezentanci" ustali takie zasady jakie są i nie jestem ich w tym momencie w stanie zmienić - mogę się dostosować, albo siedzieć na kanapie przed telewizorem :(
Podstawy metodyki mogą się przydać, jak weźmiesz ze sobą kogoś kto nigdy broni wcześniej nie trzymał w ręce - nie musisz być instruktorem żeby zarażać strzelectwem (dalsza nauka to co innego).
Osobiście chyba już wolę LOK niż PZSS.

Ad rem. Radekgo, masz jakiś pomysł jak wyzwolić się z niewoli?
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: radekgo »

To proste prowadzacy strzelanie ok ale bez żadnych nadawanych uprawnień od szkolenia jest instruktor.Tak jest na całym cywilizowanym świecie.
Nieszczesny przepis rodem ze służb gdzie nikt nie ma własnej broni stworzył patologie do zarabiania kasy i wydawania uprawnień tam gdzie nie są potrzebne.
Firmy i organizacje szkolące mylą prowadzącego z instruktorem nie twierdzę że wiedza nie jest potrzebna ale typowo Polskie dojenie bliźniego jest ewidentne wymyśla się uprawnienia i podziały na rodzaje broni.

Zadania prowadzacego wynikajace z przepisów to pilnowanie wpisu do książki ,wyznaczenie stanowiska, i wydanie komendy do rozpoczęcia strzelania i tu koniec.

Zdałeś egzamin na broń co oznacza że ogarniasz temat idziesz strzelać na własnej strzelnicy i co nie dasz sobie rady.

Natomiast kiedy zabierasz kogoś kto nie ma pozwolenia oddaj go w rece instruktora od tego on jest.

tak wiec Zawarte tematy w szkoleniach na prowadzącego sa nieadekwatne do zadań wynikających z ustawy i dlatego uważam że jest to krojenie frajera
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Tecum Seh »

Zanim zaczniemy dyskusje polityczne i światopoglądowe jak obalić opresyjny system i czy zrobienie kursu nie oznacza przypadkiem zdradzieckiej kolaboracji z tymże - może najpierw konkrety. Ile nam brakuje? Michał z Faro wie ilu nas jest? Może sam dobierze resztę?
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Bardzozly »

Czyżby zmieniono rozporządzenie w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic dopisując prywatne firmy szkoleniowe do listy? Bo w znanej mi wersji po "w jednostkach organizacyjnych (...)" nie ma firm a i ciężko obronić tezę, że prywatna firma jest jednostką organizacyjną np. PZSSu, PZŁu, LOKu, Policji czy kogo tam jeszcze.
Rimski pisze:jakby nie patrzeć ta funkcja prowadzącego jest dosyć kuriozalna.
A funkcja Range Safety Officer też, czy już nie?
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Zephyr »

Wczoraj rozmawiałem z Faro - na liście mamy 8 osób. Kurs się odbędzie. By dokończyć zgłoszenie wasze dane (imię, nazwisko i numer pesel) muszę wysłać do Faro, do poniedziałku.
Jeśli są jeszcze jacyś chętni, zapraszam.
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
Awatar użytkownika
prokot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2017, 19:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: prokot »

Wysłałem priv.
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs prowadzacego strzelanie Kraków (LOK) 11-12 Listopada 2017

Post autor: Zephyr »

Witam ponownie,
Chciałbym temat któtko podsumować :
- kurs się odbył
- większość osób, które potwierdziły udział w kursie, rzeczywiście się na kursie pojawiły :)
- według mojej wiedzy, wszyscy uczestnicy kursu, byli zadowoleni z udziału
- dla mnie, jako kolekcjonera, najciekawsze były zajęcia z szeroko rozumianego prawa około strzeleckiego, z informacjami nie tylko o przepisach, ale również o ich stosowaniu w życiu; zajęcia z pierwszej pomocy; informacje praktyczne jak postępować z ludźmi na strzelnicy. Działy dotyczące sportu były mniej istotne - ale dały mi trochę lepsze rozeznanie również w tej dziedzinie. Praktyka na strzelnicy to była wisienka na torcie.
- fajna atmosfera, fajni współkursanci...

Chciałbym oficjalnie wszystkim podziękować (również prowadzącym kurs) i do następnego spotkania, gdzieś kiedyś...

Temat można chyba zamknąć.

Ps. Nie jest intencją powyższego teksu reklama firmy a jedynie recenzja Ich kursu.
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”