Firearms United jako związek stowarzyszeń

Moderator: Moderatorzy WBP

C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: C3PO »

Mam wrażenie, że na forum zupełnie nie zwrócono uwagi na fakt, że Firearms United przekształcił się w związek stowarzyszeń i zrzesza już 5000 osób.

Taki wpis opublikował Tomasz Stępień na swoim profilu facebook:
Mili,

Mam do zakomunikowania kilka istotnych rzeczy.

Po pierwsze, przekształcamy Firearms United, w Związek Stowarzyszeń. Ma to na celu umożliwienie wszelkim organizacjom, które walczą o nasze wspólne prawo do posiadania broni, do współpracy z nami, i zjednoczenie pod wspólnym sztandarem. Było nam to potrzebne, z uwagi na dużą ilość organizacji, zarówno polskich, jak i zagranicznych, które pracują z nami od dawna, ale chcą tą współpracę sformalizować.

Po drugie, jesteśmy w takim momencie wdrażania Dyrektywy do prawodawstwa, że my, praworządni posiadacze broni, musimy zacząć mówić wspólnym głosem. Musimy pokazać rządzącym, że jesteśmy zjednoczeni w obronie naszych praw i jednocześnie jesteśmy odpowiedzialną stroną społeczną, która taki dialog może i chce prowadzić.

Projekt uzyskał już akceptację kilku dużych i mniejszych klubów i organizacji związanych z bronią m.in.:
- Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
- Klub Strzelających Inaczej
- Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego
- KS Cover
- Vis et Honor
-
Z tymi organizacjami podpisaliśmy wczoraj wieczorem stosowne dokumenty o współpracy. Kamieniem węgielnym leżącym u jej podstaw jest upoważnienie Firearms United do rozmów z rządem i parlamentarzystami nad dostosowaniem przepisów polskich do wymogów Dyrektywy. Jednocześnie organizacje zrzeszone zachowują pełną autonomię działania.

Oznacza to, że już dziś Firearms United reprezentuje formalnie ponad 5,000 polskich posiadaczy broni, a to dopiero początek.

Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje, duże, małe, średnie, lokalne, kolekcjonerskie, strzeleckie, sportowe et cetera do współpracy. Razem możemy więcej.

W ciągu ostatnich kilku dni zadawaliście mi pytanie, co przeciętny posiadacz broni może zrobić, żeby pomóc Firearms United? Możecie pójść do swojej organizacji, swojego klubu, związku i przekonać władze, aby przystąpiły do naszej inicjatywy. Zróbcie to. Proszę Was o to.

Pozdrawiam
Tomasz W. Stępień
W końcu ktoś zrobił realny krok w stronę zjednoczenia środowiska w "polskie NRA" :)
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: MarcinD »

Najwyzsza, murwa kadz, pora!
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: KrisKK »

Miło słyszeć choć obawiam się, że na naszym polu jest co najmniej kilku zawodników co uważają się za jedynych słusznych przedstawicieli środowisk strzeleckich. Obawiam się, że zamiast jednego wspólnego stanowiska w stronę rządu znów będzie pyskówka wewnątrz kto jest ważniejszy, ma większe ego, wie lepiej i ma większe stowarzyszenie, czy tam stowarzyszenie stowarzyszeń, itd. Po co zakopać topór i współdziałać - cel jest wspólny.
Ostatnio zmieniony 29 września 2017, 12:19 przez KrisKK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: montrala »

C3PO pisze:Mam wrażenie, że na forum zupełnie nie zwrócono uwagi na fakt, że Firearms United przekształcił się w związek stowarzyszeń i zrzesza już 5000 osób.
Bo się ani nie przekształcił (bo stowarzyszenie zwykłe w związek się przekształcić nie może), ani związku stowarzyszeń nie założono (bo bez statutu się nie da, a kol. Stępień nawet projektu nie pokazał), ani 5000 członków nie mają, a co najwyżej 4 czy 5 (bo członkami związku stowarzyszeń są... stowarzyszenia, a nie członkowie tych stowarzyszeń).

Nie oznacza to że źle życzę FU. Wprost przeciwnie. Ale odróżniajmy zagrywki propagandowe od rzeczywistości.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: coper »

no i temat do zamknięcia - witamy w Polsce :516:
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: power997 »

Słuchajcie powoli. Tu nie ma żadnego "najsłuszniejszego związku" każdy kto zna Tomka Stępnia wie że to niezwykle skromny człowiek. Tomek Stepień podobnie jak Darek Dura to działacze o których nie słychać, słychać o ich efektach. A Efektem Firearms United jest zjednoczenie pod tą marką kilkunastu klubów i stowarzyszeń w EU oraz to że Dyrektywa EU nie jest tak tragiczna jak mogła być. Wierzymy w tą platformę więc chcemy by Firearms United było mocne i podobnie jak to się dzieje teraz w innych krajach, zrzeszała w Polsce kluby strzeleckie.

Musicie wiedzieć że Romb z powodu konfliktów wewnętrznych nie jest w stanie skupiać klubów i stowarzyszeń, i ma teraz tylko 53 członków. Wiec nie ma faktycznej reprezentacji strzelców. Chcemy deregulacji PZSS, zmniejszenia kosztów uzyskania, chcemy szkoleń dla każdego kto ma mieć broń w rękach i w 97% jesteśmy zgodni z obecnym projektem ustawy i popieramy go. Dobrze by Fundacja Rozwoju Strzelectwa w Polsce miała kogoś jeszcze do pomocy poza wirtualnym Rombem. Dlatego to robimy.

Już teraz FU inwestuje i np kilka dni temu przeprowadziło panel z politykami - możecie posłuchać naszych wypowiedzi http://www.rp.pl/TVRPPL/170929006-Debat ... .html#ap-1 - długie - 1.43 ale warto rozpowszechniać bo zadzwiająco Posłowie mieli merytoryczne wypowiedzi, w sensie nie było hoplofobii.

Tomasz i Firearms United ma nasze zaufanie dlatego zebraliśmy się w kilka klubów i daliśmy Firearms United mandat zaufania i upoważnienie do reprezentacji. Porozumienia podpisały:

Klub Strzelecki Cover, http://kscover.pl/
Stowarzyszenie PSKBPISS, http://www.pskbpiss.pl/
Stowarzyszenie NTS, http://www.towarzystwostrzeleckie.org/
Stowarzyszenie KIS http://www.strzelamyinaczej.pl/
Stowarzyszenie VEH http://www.veh.pl/

dołączają sie kolejni vide: http://sigma-shooting.pl/konsolidacja-s ... dolaczamy/ i do końca tygodnia przyszłego będziemy mieli poparcie przynajmniej kolejnych 10 klubów i stowarzyszeń. Tak trzeba bo nas zjedzą. Sami zobaczcie co od 3 dni uprawia Policyjna Agencja Prasowa - codziennie 3 newsy o strzelaninie w usa czy w Polsce.

NAPISZCIE O TYM SWOIM KLUBOM Jestesmy pod telefonem i emailem do rozmowy.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: WRL »

FU - good job !!!

I nie patrzcie na krzykaczy ... :502:
:piwo:
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: KrisKK »

I ja trzymam kciuki za FU od samego poczatku, poprostu tak sobie przypominam jak to organizacja X w czasie zadymy EU publikowała różne stare wersje robocze dokumentów z Brukseli domagając się kasy na dalsze działania i filmy z jutube jak to oni wywalczyli, że zadnych ograniczeń nie będzie.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: montrala »

power997 pisze:Musicie wiedzieć że Romb z powodu konfliktów wewnętrznych nie jest w stanie skupiać klubów i stowarzyszeń,
Piszesz nieprawdę. ROMB nie może skupiać klubów i stowarzyszeń, bo też nigdy nie miał tego robić. ROMB jest stowarzyszeniem osób fizycznych. Nie ma prawnej możliwości żeby stowarzyszenie jednocześnie skupiało osoby i inne stowarzyszenia. Dlatego wewnętrzna sytuacja ROMB, jak trudna by nie była (a jest bardzo trudna, to fakt), nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. ROMB nigdy i tak nie mógłby być podmiotem takiej formy konsolidacji, którą sobie wymyśliliście

Ja po prostu nie jestem wielbicielem "faktów fejsowych". Pokażcie podpisany przez kluby założycielskie statut. To będzie konkret. Ja już jeden związek klubów zakładałem i wiem ile to zabawy, żeby pogodzić interesy wielu klubów w jednym statucie. I potem go zarejestrować w sądzie. Prawdziwa robota dopiero przed wami. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 29 września 2017, 14:50 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: power997 »

Ja słyszałem o tym że były planowane zmiany w statucie by móc dołączać osoby prawne, no i był ten pomysł struktur regionalnych. Pewnie masz racje Andrzej, ja tak głęboko w zarządy się nie wgryzałem w rombie chciałem po prostu działać.

Na spotkaniu pierwszym potwierdziliśmy plan działania oraz postulaty, podpisaliśmy listy intencyjne, w tym dniu nie było planu by podpisywać dokumenty stowarzyszeniowe czy powołać stowarzyszenie. Zrobimy to w najbliższym czasie gdy uzyskamy akceptację kilkudziesięciu klubów i stowarzyszeń w Polsce.

Ten statut FU jest ogólny, na chwilę obecną uzyskał akceptacje stowarzyszeń za granicą więc chyba w Polsce też nie będzie problemu. Co do celów opisanych w statucie, strona FU wygląda jak wygląda, ale tam sa opisane założenia / cele ze statutu: https://firearms-united.com/pl/konsolid ... eleckiego/ W chwili obecnej zgłaszają się kolejne kluby i stowarzyszenia i mamy nadzieje że nasze uwagi zostaną uwzględnione zarówno przez autora ustawy jak i posłów.

Dzięki Bogu są strony https://carrynow.eu/?lang=pl i http://www.iamthegunlobby.eu/ a wkrótce odpalimy lepszą stronę FU.
Ostatnio zmieniony 29 września 2017, 18:44 przez Jka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: WRL »

montrala pisze: Dlatego wewnętrzna sytuacja ROMB, jak trudna by nie była (a jest bardzo trudna, to fakt)
Może w końcu pora wyeliminować "problem", aby Wasza praca nie poszła na marne ...
Mradu77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 września 2013, 11:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: Mradu77 »

Czy dobrze rozumiem, że FU wraz z NTS zamierza lobbować za obowiązkowymi szkoleniami i obowiązkiem zrzeszania? Pytałem już na NTSowym facebooku, ale stwierdziłem, że może większą szansę na uzyskanie odpowiedzi mam tutaj.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: GreenHeart »

Fajna idea ale należąc do kilku organizacji zrzeszających, mianowicie należę do PZŁ, PZW, PFRN, PZŻ, PIGR, stwierdzam że głównym celem tych organizacji jest zapewnienie bytu tym organizacjom co oznacza że organizacje te starają się doprowadzić do sytuacji w której wszyscy z danego środowiska są w niej zrzeszeni, potem następuje obowiązek szkoleń, kursów, dokształcania itp itd. Fajny pomysł dla kogoś kto chce zapewnić sobie fuchę do końca życia. Nie obraźcie się ale jak widzę co dzieje się naokoło to nie ma już takiego kierunku w którym nie trzeba by należeć do jakiejś organizacji i płacić składek, szkolić się i tego typu obowiązkowe rzeczy. Najlepszym przykładem dla nas jest PZSS. Przyznajcie się ilu z was ma sport daleko w d... i po prostu chce mieć pozwolenie żeby móc rekreacyjnie postrzelać w czasie i miejscu oraz na zasadach jakie wam pasują? FU może i idee ma dobre ale widzę aspiracje do stworzenia kolejnego molocha na kształt PZSS i wtedy będzie albo jesteś z nami albo przeciw nam. A nie można być po prostu po swojej własnej stronie?
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: Alfik »

Dopóki istnieją siły pragnące nam broń odebrać dopóty istnieje potrzeba naszego jak naliczniejszego zrzeszania sie. Potrzebne jest nasze europejskie albo chociaż polskie NRA, bo inaczej może ktoś nie będzie mieć "fuchy do końca życia" (choć to akurat mocno obaźliwe wobec Panów z FU... i ich dzialalności w ich wolnym czasie i za darmo), ale za to my napewno nie będziemy mieć z czego strzelać...
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: power997 »

Hej, odpowiem na 2 pytania.

a) czy obowiązek zrzeszania się i szkolenia. Ustalimy to w gronie klubów. Warto zrozumieć o co chodzi z tym "obowiązkiem". Na razie jesteśmy w sytuacji że mamy obowiązek przynależnosci do PZSS jesli nie chce sie zdawać egzaminu przed Policją za tysiąc zł. PZSS ma 20 tyś "sportowców" a przygotowuje się na 100 tyś. To co chcemy to utrzymać przywileje dla sportowców określone w dyrektywie, bez konieczności przynalezności do PZSS. Zderegulować, przenieść to na dowolny klub czy stowarzyszenie. Czy bedziesz musiał należeć? Nie nie będziesz musiał. Czy chcemy by każdy klub i każde stowarzyszenie było gwarantem przywilejów dla "członków organizacji sportowej uznanej przez państwo" tak chcemy.

Szkolenia - no ja osobiście jestem zdania, że szkolenie dla osób posiadających broń jest niezbędne. I przyznam że mam taki wpływ na to co powie NTS jak każdy inny członek zarządu (rozszerzonego teraz na 10 osób z oddziałów) a na FU takie samo jak każdy inny klub. Dziwnym trafem każdy kto ma do czynienia z ludźmi na strzelnicy jest zdania że przed wręczeniem broni do swobodnego dysponowania powinien być krótki kurs który moze zrobic dowolny sklep, klub, strzelnica, stowarzyszenie.

Chciałem powiedzieć że nie walczymy o wprowadzenie czegokolwiek chcemy, tylko minimalizacje obecnych warunków. Praca na komisji oznacza że to my prosimy i przekonujemy decydentów a mswia będzie miało jeden z decydujących głosów.


b) że stowarzyszenie to złe. No nie ma innego wyjścia. Zobacz co wyprawia KGP w mediach. Od 5 dni codziennie 10 newsów o zabójstwie, wypadku, zdarzeniu z użyciem straszaka. Jak się nie zorganizujemy i nie wystawimy reprezentanta to nas zjedzą. Jak pewnie przypuszczasz nikt nie ma z tego nic. NIC poza siedzeniem po nocach i zawalaniu swojej roboty. Zapraszam do pomocy. Jest dużo pracy z walką w mediach i polemice z artykułami, pracy z argumentami ,zbieraniu reprezentacji z klubów.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”