Firearms United jako związek stowarzyszeń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: power997 »

geminix: no wiem pytam na grupach po xx tyś ludzi, iluś tam odpowie, staram się uzyskać jakąś średnią

Paweł Dyngosz: bardzo się zagalopowałeś. Musisz brać odpowiedzialność za swoje słowa. Numer z podszywaniem się pod znanego prawnika i publikowanie masowo negatywnych komentarzy o mnie to jedno, ale w tym co napisałeś jest tyle ordynarnych kłamstw i manipulacji, że każdy którego nazwiskiem wycierasz sobie twarz wnosiłby oskarżenie prywatne z 212 § 1 KK wraz z zarzutem naruszenia dóbr osobistych z tytułu art. 23 i 24 KC. Nie mam czasu bo .. robie realne rzeczy które maja szanse się ziścić w postaci bardzo ważnej promocji strzelectwa w Polsce. Jednak traktuj ten wpis jako wezwanie do usunięcia naruszenia moich dóbr osobistych i zaprzestania kolejnych wpisów zniesławiających inne stowarzyszenie, a ja wrócę do tego za jakiś czas.


ps. Na marginesie tej akcji którą kolega Montrala / Carrambas robią. Ja proponuję rozwiązać spór ideowy tak:


(uwaga konkurs) - "DZIAŁAM DLA STRZELECTWA CHALLENGE"
Każdy na forum w osobnym wątku napisze w październiku 2018 roku, co zrobił dla strzelectwa. Ile ludzi przeszkolił, ile zrobił pikników, ile eventów, pozytywnych przekazów, akcji medialnych wspierających strzelectwo, wywiadów, promocji, spotkań strzeleckich, artykułów, filmów, zawodów, konkurencji, haseł, wdrożonych koncepcji, ilu ludzi zaprosił do strzelectwa itp, itd.
Niech każdy z kolegów działajacych dla strzelectwa: Montrala (Andrzej) Carambas (Paweł) , Navigarre (Grzegorz) i moja skromna osoba podsumuje w pażdzierniku 2018 rok. Od teraz a w górę.

CZAS START :) PANOWIE POTWIERDZCIE Z PRZYJMUJECIE WYZWANIE


ps. jak mi ktoś powie że się nic nie dało bo zły szadkowski zrobił wywiad w dzienniku ;) to będę się bardzo szeroko uśmiechał.

pozdr!
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 21:21 przez power997, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: power997 »

RedSiedemosiem pisze:
power997 pisze:Paweł jest nieszczęśliwy bo NTS działający w całej Polsce to konkurencja dla Braterstwa które zwiększyło opłaty z 10 zł do 160 a NTS to zagrożenie dla przychodów Braterstwa.
ps. nie jestem zadna strona w tej dyskusji, po prostu az mnie trzepalo czytajac powyzsze bzdury... I no offence.
Dziekuje za wyliczenia. Musisz uwzględnić promocje które stały sie rzeczywistością w NTS - myśliwi, policjanci, wojskowi. W Poznaniu wejście jest za 50 zł i składka grosze. Zajrzyj na FB NTS Poznań pls nie pamiętam.

Pewnie nie uwierzysz ale na walnym zebraniu w tym roku, chciałem zejść ze składkami o połowę. Przez 15 minut argumentowałem dlaczego. Mam na to 100 świadków. Niestety członkowie chcą by nts działał mocniej, na wiekszą skalę i nie zgodzili sie na obniżenie składek. Przemycam wiec zmniejszenie składek promocjami na które żebrzę akceptację zarządu (bo w przeciwieństwie do braterstwa u nas jest nie jedna osoba, tylko po zmianie krs zarząd bedzie miał 15 ludzi pracujących za darmo dla strzelectwa). Stąd nie wszystko mogę.

Ale aspiruje by dorównać do kwot które podałeś. Gdy zaczynaliśmy NTS w Warszawie składki wynosiły np w głównym klubie - tysiaka. Inne 500-300 zł.

ps. masz racje że człowiek się zapędza w komunikacji, muszę przestać tu postować.
pozdr
MS
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: RedSiedemosiem »

Wierze Ci. Rozumiem i szanuje to co napisales. Co jeszcze lepsze - bardzo mi sie spodobalo Twoje 'sportowe rzucenie rekawicy' tj. 'podsumujmy sie za rok'.
Jak mowilem no offence - i dziekuje, ze nie przyjales tego jako ataku na siebie, tylko na fragment Twojej wypowiedzi.

Tymczasem uciekam juz Wam z watku.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: geminix »

power997 pisze:geminix: no wiem pytam na grupach po xx tyś ludzi, iluś tam odpowie, staram się uzyskać jakąś średnią
Ze średniej wynika, że jestem łysiejącym katolikiem mieszkającym w wynajętym albo komunalnym mieszkaniu, jeżdżącym 15 letnim niemieckim samochodem i mam 2 dzieci oraz 1 żonę.
Żaden z tych faktów się nie zgadza.
Zapewne facet który chce się bronić przed sąsiadem alkoholikiem też nie jest przedstawicielem średniej krajowej (bo iluż z nas ma sąsiada alkoholika - psychopatę)
Może zrób "badania" na temat podatków i ich wydawania na armię. Chociaż - nie musisz - podpowiem Ci bez badania: nikt nie chce płacić podatków, a większość uważa, że armia jest niepotrzebna.
power997 pisze: Paweł Dyngosz: bardzo się zagalopowałeś. Musisz brać odpowiedzialność za swoje słowa. Numer z podszywaniem się pod znanego prawnika i publikowanie masowo negatywnych komentarzy o mnie to jedno, ale w tym co napisałeś jest tyle ordynarnych kłamstw i manipulacji, że każdy którego nazwiskiem wycierasz sobie twarz wnosiłby oskarżenie prywatne z 212 § 1 KK wraz z zarzutem naruszenia dóbr osobistych z tytułu art. 23 i 24 KC. Nie mam czasu bo .. robie realne rzeczy które maja szanse się ziścić w postaci bardzo ważnej promocji strzelectwa w Polsce. Jednak traktuj ten wpis jako wezwanie do usunięcia naruszenia moich dóbr osobistych i zaprzestania kolejnych wpisów zniesławiających inne stowarzyszenie, a ja wrócę do tego za jakiś czas.
A pozwij ich, może w końcu coś ciekawego w telewizji pokażą. jestem dziwnie pewny wyniku tej hucpy.
power997 pisze: (uwaga konkurs) - "DZIAŁAM DLA STRZELECTWA CHALLENGE"
Każdy na forum w osobnym wątku napisze w październiku 2018 roku, co zrobił dla strzelectwa. Ile ludzi przeszkolił, ile zrobił pikników, ile eventów, pozytywnych przekazów, akcji medialnych wspierających strzelectwo, wywiadów, promocji, spotkań strzeleckich, artykułów, filmów, zawodów, konkurencji, haseł, wdrożonych koncepcji, ilu ludzi zaprosił do strzelectwa itp, itd.
Niech każdy z kolegów działajacych dla strzelectwa: Montrala (Andrzej) Carambas (Paweł) , Navigarre (Grzegorz) i moja skromna osoba podsumuje w pażdzierniku 2018 rok. Od teraz a w górę.

CZAS START :)
A ja mam inną propozycję:
(uwaga konkurs) - "DZIAŁAM DLA STRZELECTWA CHALLENGE"
Każdy na forum w osobnym wątku napisze w październiku 2018 roku, co zrobił dla strzelectwa. Ile ludzi przeszkolił, ile zrobił pikników, ile eventów, pozytywnych przekazów, akcji medialnych wspierających strzelectwo, wywiadów, promocji, spotkań strzeleckich, artykułów, filmów, zawodów, konkurencji, haseł, wdrożonych koncepcji, ilu ludzi zaprosił do strzelectwa itp, itd.
ZA DARMO albo NAJTANIEJ
Może być?
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: biper »

power997 pisze:dodam
Dodałeś Szanowny Kolego wystarczająco!

Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
carambas pisze:Skoro Szadkowski zaczął..
Każdy medal ma dwie strony. Dobrze Carambas, że przedstawiłeś nam tą drugą. Moim zdaniem jest ona zdecydowanie bardziej spójna, fakty
układają się w logiczny ciąg, a więc zdecydowanie bardziej wiarygodna.

Z analizy całości wyłania się dla mnie tylko pytanie, czy działania MSz to wynik tylko zaślepienia wizją mamony, czy jednak działanie "na zlecenie", aby uwalić ustawę i skłócić środowisko?

Zaczyna mi to wszystko pasować..
Od czasu, kiedy to media zainteresowały się nową UoBiA, zauważyliśmy wysyp informacji przedstawiających broń w świetle skrajnie negatywnym (nagły "wysyp" zdarzeń z bronią czarnoprochową, wałkowanie po wielokroć tych samych zdarzeń sprzed miesięcy).
Za stary jestem, aby wierzyć, że to tylko inicjatywa samych portali, gazetek.
Dam sobie łapę uciąć, że to cicha współpraca biura prasowego KGP z mediami. Obstawiam, że tych zdarzeń z bronią CP było zawsze tyle samo (czyli ułamek promila w statystykach policji), ale obecnie - przy oddolnej próbie liberalizacji dostępu, w KGP uznano, zgodnie z zasadami dobrej propagandy, że warto społeczeństwo troszkę "postraszyć". I biuro prasowe ochoczo śle do co większych mediów notki o każdym takim zdarzeniu.
Nieco sarkastycznie.. Ciekawe czy nick "power997" wynika z jakichś związków z głównym wrogiem liberalizacji (KGP)? ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: carambas »

Środowisko strzeleckie trzeba zjednoczyć. Bez tego się nic nie uda. Ale nie możemy się zjednoczyć wokół postulatu, że prezesi stowarzyszeń muszą mieć przywileje ustawowe, bo to jest nieżyciowy, nieetyczny i nieakceptowalny postulat.

Musimy się zjednoczyć dookoła prostego hasła: "Pozwolenie na broń powinno być dostępne dla każdego dorosłego,z drowego psychicznie i praworządnego Polaka". Żeby to się udało, najpierw trzeba wykreślić ze środowiska osoby, które nie są zainteresowane propagowaniem pozwoleń na broń, tylko istnieniem szemranych układów i przymusów ustawowych, bo widzą w tym korzyści wizerunkowe i finansowe.

Rozmawiałem bardzo długo z Firearms United, Fundacją Rozwoju Strzelectwa w Polsce, ROMBem. Mamy pełną zgodę co do kierunku działania, ale nie jesteśmy w stanie nic zrobić, jeśli co chwilę jakiś "działacz" wyskakuje do mediów z tekstem, który uzbraja po zęby oponentów po drugiej stronie stołu negocjacyjnego.

Z Szadkowskim poważne rozmowy przeprowadzało wiele osób. Sam to robiłem minimum 3 razy, w tym 2 razy telefonicznie. Do niego nic nie trafia. Nie przekonasz go, bo on nie jest zainteresowany wspólnymi celami, ma swój prywatny. Jak możesz spróbować budować jakąś organizację, czy ruch jeśli od samego początku wchodzą do niej osoby, które mają kompletnie przeciwstawne cele? Nie da się tego zrobić.

Nie możesz próbować budować domu w momencie, gdy idzie fala powodziowa, która go zaleje. Argumenty typu "nie kłóćmy się o powódź, buduj, buduj!" są bezsensowne, bo niezależnie od tego co zrobisz i ile wysiłku włożymy przyjdzie jakiś dziwny pan i wrzuci do mediów parę haseł jak to środowisko strzeleckie "nei zgadza się z projektem ustawy" lub "ustawa nie spełnia wymagań środowiska strzeleckiego". Bez sensu, tak się nie da nic zrobić.
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Firearms United jako związek stowarzyszeń

Post autor: Navigare »

Aktualnie dostaliśmy informację, że stanowisko reprezentowane przez Prezesa NTS nie jest zbieżne że stanowiskiem zarządu NTS, wyjaśniamy ta sprawę i jutro będzie więcej informacji. Na ten czas zamykam dyskusję w tym wątku, bo jest ona bezcelowa.
Incoming fire has the right-of-way.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”