Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Moderator: Moderatorzy WBP

C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: C3PO »

kulfon pisze:A czy można sobie sprawdzić co jest w KSIP ?
Znaleźć zaprzyjaźnionego policjanta, który sprawdzi hasłem "do sprawy", ale tu on ryzykuje swoją pracą.
Wytyczne KGP:
"z baz można korzystać tylko w celu zapobieżenia lub wykrycia przestępstw oraz identyfikacji osób. Niedopuszczalne jest przetwarzanie informacji z tych zbiorów, w szczególności w celach prywatnych"
Inna metoda opisana na forum prawniczym:
Czy można sprawdzic czy dana osoba jest w KSIP ?

Każdy ma prawo dowiedzieć się informacji o sobie, w tym z KSIP. Czyli idziemy do jednostki, dajemy dowód i prosimy o sprawdzenie czy figurujemy w KSIP.

Rozporządzenie ministra w sprawie KSIP:
§ 3. 1. Administratorem zbiorów danych, w których są przetwarzane informacje, o których mowa w § 1 pkt 1, jest Komendant Główny Policji.
2. Komendant Główny Policji jest również administratorem danych w rozumieniu art. 7 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych w odniesieniu do danych osobowych dotyczących osób, o których mowa w § 1 pkt 1, przetwarzanych przez Policję w zbiorach danych.
Ustawa o ochronie danych osobowych:
Art. 32.
1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
1) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna – jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska,
...itd
oraz warto przeczytać kolejne art. w tej ustawie.

Natomiast decyzja KGP nie może być stosowane wobec obywatela, bo decyzje wewnetrzne obywatela nie obowiązują. Może byc stosowane jedynie do wewnętrznych celów w Policji i dotyczyć tylko Policji.
Minister pozwolił na:
§ 6. 1. Zbiory danych oraz zestawy zbiorów danych tworzy w drodze decyzji Komendant Główny Policji, który ustala ich zakres informacyjny, rzeczowy i terytorialny, odpowiada za ich wewnętrzną strukturę, przeznaczenie oraz funkcjonowanie w Policji, a także dostosowuje właściwości tych zbiorów oraz procedury przetwarzania w nich informacji do rodzaju zadań wykonywanych przez Policję, zakresu informacji niezbędnych do wykonania określonego zadania, a także do osiągnięcia celów przetwarzania informacji w tych zbiorach.
Jak widać zakres uprawnień KGP nie obejmuje komu może udostępniać dane a komu nie, bo oczywiście wykraczłoby to poza ramy konstytuacyjne. Jak widać decyzja 125 KGP wykracza poza ramy swoich uprawnień, zesztą żadna nowość że akty policyjne są źle tworzone z naruszeniem prawa. A tak wogóle to w par.72 tej decyzji jest:
10. Informacje przetwarzane w KSIP udostępnia się podmiotom pozapolicyjnym lub osobom, których dane dotyczą, w formie pisemnej odpowiedzi na wniosek, sporządzonej na podstawie informacji zawartych w wydruku lub w systemie KSIP, zawierającej wyłącznie dane określone w odrębnych przepisach jako podlegające udostępnieniu, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.
W razie co mozna napisać pisemko - wniosek o udostępnienie danych i z tym wnioskiem i dowodem osobistym iść do jednostki Policji. Zgodnie z art.33 ustawy o ochronie danych osobowych administrator ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2017, 01:06 przez C3PO, łącznie zmieniany 2 razy.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jamor »

darek858 pisze: Po wyjściu z Ośrodka badań szybki telefon do naczelnika że badania są pozytywne i komunikat adwokata , że za 15 min będziemy u pana w biurze.
Krótka odpowiedz ze strony naczelnika - tak czekam i po ponad godzinie miłej rozmowy wychodzisz z pozwoleniem.(tak to wygląda z grubsza.)
Pochwal się z jakiej komendy jest ten naczelnik co obsługuje petentów
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: ubejane »

jamor pisze:
darek858 pisze: Po wyjściu z Ośrodka badań szybki telefon do naczelnika że badania są pozytywne i komunikat adwokata , że za 15 min będziemy u pana w biurze.
Krótka odpowiedz ze strony naczelnika - tak czekam i po ponad godzinie miłej rozmowy wychodzisz z pozwoleniem.(tak to wygląda z grubsza.)
Pochwal się z jakiej komendy jest ten naczelnik co obsługuje petentów
Wystarczy przeczytać wątek od początku....
SP7MM
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jamor »

Racja. Jest - WPA Olsztyn
TomekJan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2017, 20:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: TomekJan »

darek858 pisze:Można tak powiedzieć , że to fikcja bo nie czyszczą swoich systemów, a w nich jest wszystko nawet 30 lat do tyłu.
Teraz zaczynam walkę o wyczyszczenie ksipu.
Żadna fikcja - fakt, jestem tego najlepszym przykładem.
Moje niechciane wpisy zostały wymazane. Było ich kilka ;-)

Posiadam pozwolenie. Naście lat temu podpadłem.
Podczas wywiadu dzielnicowy mi oświadczył, że "coś tam" na mnie mają i musi to opisać do WPA.
Po otrzymaniu pozwolenia postanowiłem coś z tym zrobić. Efekt poniżej :-)
Dostałem miły prezent na te święta ;-)

https://photos.app.goo.gl/aWvsMPNR7yow6mtv1

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2017, 19:34 przez TomekJan, łącznie zmieniany 1 raz.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: ubejane »

TomekJan pisze:
darek858 pisze:Można tak powiedzieć , że to fikcja bo nie czyszczą swoich systemów, a w nich jest wszystko nawet 30 lat do tyłu.
Teraz zaczynam walkę o wyczyszczenie ksipu.
Żadna fikcja - fakt, jestem tego najlepszym przykładem.
Moje niechciane wpisy zostały wymazane. Było ich kilka ;-)

Posiadam pozwolenie. Naście lat temu podpadłem.
Podczas wywiadu dzielnicowy mi oświadczył, że "coś tam" na mnie mają i musi to opisać do WPA.
Po otrzymaniu pozwolenia postanowiłem coś z tym zrobić. Efekt poniżej :-)
Dostałem miły prezent na te święta ;-)

https://photos.app.goo.gl/aWvsMPNR7yow6mtv1

Pozdrawiam.
Kolego ależ owszem czasem się udaje "wymazać" wpisy z KSIP ale to Policja decyduje według sobie tylko znanego "algorytmu" komu wymażą, a komu nie.
Pismo, które wkleiłeś ja już jako przykład wkleiłem na 6 stronie tego wątku jako jedno z dwóch pism, które można otrzymać z Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... 3&start=45
SP7MM
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: iiyama »

TomekJan pisze:
Żadna fikcja - fakt, jestem tego najlepszym przykładem.
Moje niechciane wpisy zostały wymazane. Było ich kilka .
To może kolega się podzieli co i jak zrobić. Bo za mną się ciągnie głupota z przed 20 lat
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: mxostry »

Jak to co i jak zrobić - napisz podanie zwracam się z prośba o usunięcie moich danych z KSIP , gdyż nastąpiło zatarcie skazania itp , nic więcej nie dopisuj - jak nie usuną ci za pierwszym razem to możesz do usranej śmierci pisać i nie usuną dalej uwierz mi kolego
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: iiyama »

mxostry pisze:Jak to co i jak zrobić - napisz podanie zwracam się z prośba o usunięcie moich danych z KSIP , gdyż nastąpiło zatarcie skazania itp , nic więcej nie dopisuj - jak nie usuną ci za pierwszym razem to możesz do usranej śmierci pisać i nie usuną dalej uwierz mi kolego
A pisałeś co konkretnie mają usunąć czy wystarczy napisać aby usunęli wszystko ?
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: mxostry »

Wystarczy ze napiszesz zwracam się z prośba o usunięcie moich danych z KSIP i podpiszesz się na dole- jeżeli któryś z kolegów ma wyrok uniewinniający to pobrac z sądu odpis, zrobić xero i wysłać w załączniku - wtedy usuną bo musza usunąć , ale tylko w uniewinnieniu , pozostałe tematy rzadko naprawdę bardzo rzadko usuwają i szanse sa znikome ale zależy ile lat minęło od skazania - jeśli poniżej 10 lat to nawet nie ma co pisać , szkoda kasy ja znaczki
TomekJan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2017, 20:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: TomekJan »

mxostry pisze:Wystarczy ze napiszesz zwracam się z prośba o usunięcie moich danych z KSIP i podpiszesz się na dole- jeżeli któryś z kolegów ma wyrok uniewinniający to pobrac z sądu odpis, zrobić xero i wysłać w załączniku - wtedy usuną bo musza usunąć , ale tylko w uniewinnieniu , pozostałe tematy rzadko naprawdę bardzo rzadko usuwają i szanse sa znikome ale zależy ile lat minęło od skazania - jeśli poniżej 10 lat to nawet nie ma co pisać , szkoda kasy ja znaczki
Dokładnie.
Ja napisałem chyba ze dwa zdania.
Tylko u mnie rzeczywiście było ponad 10 lat temu.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: mxostry »

TomekJan pisze:
mxostry pisze:Wystarczy ze napiszesz zwracam się z prośba o usunięcie moich danych z KSIP i podpiszesz się na dole- jeżeli któryś z kolegów ma wyrok uniewinniający to pobrac z sądu odpis, zrobić xero i wysłać w załączniku - wtedy usuną bo musza usunąć , ale tylko w uniewinnieniu , pozostałe tematy rzadko naprawdę bardzo rzadko usuwają i szanse sa znikome ale zależy ile lat minęło od skazania - jeśli poniżej 10 lat to nawet nie ma co pisać , szkoda kasy ja znaczki
Dokładnie.
Ja napisałem chyba ze dwa zdania.
Tylko u mnie rzeczywiście było ponad 10 lat temu.

Tomek czytaj priv
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jamor »

Przepraszam za podnoszenie starego wątku, ale zapytam kol. Darka, czy osobiście Łukasz Urbański był pełnomocnikiem w Twojej sprawie ?
Bbone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2017, 11:24
Tematy: 3
Lokalizacja: LW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: Bbone »

jamor pisze:Przepraszam za podnoszenie starego wątku, ale zapytam kol. Darka, czy osobiście Łukasz Urbański był pełnomocnikiem w Twojej sprawie ?
Podepne się do pytania ...
carl0s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: carl0s »

Odpowiadając na pytanie jamor i Bbone, odbyłem rozmowę z mecenasem Urbańskim (końcówka 2017 roku) i przed WPA Warszawa w mojej konkretnej sprawie. nie chciał być bezpośrednim pełnomocnikiem, tylko na zasadzie sporządzania pism i doradztwa.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”