Zbrojownia - niekorzystne zmiany w regulaminie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zbrojownia - niekorzystne zmiany w regulaminie

Post autor: jasi3k »

Zapoznaj się z przepisami (które powinieneś był znać wcześniej, bo przecież uczciwie zdałeś rzetelny egzamin, prawda?).
Zapewne jak zdawałem to je znałem. Obecnie mam w głowie tą ich część, która mi jest potrzebna. I założę się że Ty też pamiętasz tę część z której korzystasz. Zresztą tak jak i z prawem jazdy - jak zdajesz musisz znać wszystko, jak maż już je parę lat to wiesz tyle żeby nie naruszać tych podstawowych przepisów.
Nie próbuj więc dyskredytować mojej opinii ze względu na tą niedokładność, bo nie ona była istotą.
Klub nie decyduje, kto ma szansę zrobić pozwolenie.
Jak decyduje w jaki sposób można się do niego zapisać i z czasem jako członek przystąpić do egzaminu, to decyduje. Niektórzy nie mają czasu jeździć do innego klubu 30 klocków. Ja nie słyszałem nigdy aby ktoś zamówił sobie egzamin prywatnie poza klubem. Co nie zmienia faktu że mógł trafić się jakiś fanatyk. A bez członkowstwa w klubie lub stowarzyszeniu nikt Ci pozwolenia nie wyda (art 10. par.3 p3).
Przyjmowanie każdego do nich nie należy, niezależnie od użytych porównań czy analogii.
Innymi słowy:"My robimy bo nam wolno, a ty nas nie oceniaj"... to podejście typu "jak coś nie jest zakazane to mogę to robić" np. śmierdzieć w windzie :) Ten sam poziom
Analogii używam po to aby pokazać relatywizm pojmowania praw i obowiązków w sytuacjach zbieżnych. Bo to tak samo "wyjątkowa" sytuacja jak i "wyjątkowy" klub...
Ostatnio zmieniony 12 października 2017, 19:42 przez jasi3k, łącznie zmieniany 2 razy.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zbrojownia - niekorzystne zmiany w regulaminie

Post autor: Bardzozly »

jasi3k pisze:Jak decyduje w jaki sposób można się do niego zapisać i z czasem jako członek przystąpić do egzaminu, to decyduje. (...) A bez członkowstwa w klubie lub stowarzyszeniu nikt Ci pozwolenia nie wyda (art 10. par.3 p3).
Kłamiesz. Żaden pojedynczy klub nie jest w stanie zamknąć komukolwiek drogi do pozwolenia sportowego (gdyż... są też inne kluby!). Ba, jest możliwe uzyskanie pozwolenia na broń bez członkostwa w jakimkolwiek klubie bądź stowarzyszeniu (choć jeśli koniecznie chcesz iść drogą stowarzyszenia, możesz założyć nowe) - pozwolenie można uzyskać na wiele sposobów, do różnych celów - co zauważysz czytając resztę art. 10 ust. 3.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”