Zbrojownia - niekorzystne zmiany w regulaminie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Zbrojownia - niekorzystne zmiany w regulaminie

Post autor: power997 »

Za Pawłem z FB - "http://zbrojownia.org/index.php/nowy-ro ... rzyszenia/

Stowarzyszenie Zbrojownia właśnie wprowadza dla WSZYSTKICH swoich członków egzamin trudniejszy od patentu. Nawet jak masz licencję PZSS, to Cię będą egzaminować z obsługi broni palnej:)
Widocznie przeszkadza im, że 2k osób płaci po 100 zł (a od nowego roku po 200 zł) rocznie i nieco chcą zmniejszyć ilość członków. W końcu strzelectwo ma już za dużo ludzi i nie daj boże nasz głos byłby słyszalny.

Wspaniały przykład jak całkowicie zniszczyć wyjątkowo pozytywne i cenne stowarzyszenie. Więcej limitów, więcej ograniczeń.
Trzy rodzaje czlonkostwa, egzaminy kompetencyjne, wymóg 7 (!!) spotkań dla kandydatów.

Branży strzeleckiej nawet nie trzeba przepisami niszczyć, sama się zamknie, bo "elyta" musi być elitarna.

Zachęcam do zakładania nowego klubu w Poznaniu, jest 2 tysiące członków do przejęcia :)

I żeby nie było: jestem zwolennikiem możliwości strzelania sobie w stopę. Nie przeszkadza mi, że Zbrojownia ma widocznie na celu odchudzenie swojej liczebności o jakieś 70-80%. Na pewno jest na to genialne wytłumacznie :)

Uciekinierów zapraszamy do Wrocławia, do Braterstwa. 60 zł rocznie, żadnych idiotyzmów, a każdy członek jest u nas na wagę złota. U nas zaświadczenia o członkostwa się ŻĄDA, a nie o nie "występuje". I to żądanie spełniamy w podskokach, bo od tego jesteśmy."

Dodam że oprócz Braterstwa jest tez teraz za 50 zł NTS Poznan - warto wejść i zaprenumerować newsy - prowadzi je bardzo aktywny organizator i założyciel Zbrojowni - Karol Nowacki - https://www.facebook.com/ntspoznan/

Pod pierwszym linkiem na stronie zbrojowni jest opisany przekomiczny proces uzyskiwania pozwolenia w trybie zbliżonym do PZSS. Oczywiście można tak zrobić ale po co utrudniać ludziom życie ??
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 12:10 przez Dariusz DC, łącznie zmieniany 1 raz.
D0min
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2016, 12:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: D0min »

"Zachęcam do zakładania nowego klubu w Poznaniu, jest 2 tysiące członków do przejęcia "

Ten proces już się dzieje. Stowarzyszenie Dywizjon złożyło wniosek o licencję klubu sportowego PZSS i jeszcze w tym roku będzie nowy klub.
Stowarzyszenie tworzą osoby które wcześniej zajmowały się sportem i organizacją zawodów w klubie na Z ale z powodu rozbieżności w temacie dalszego prowadzenia sportu zrezygnowali i założyli swoje stowarzyszenie :-D


Wszystkie zmiany na gorsze zaczęły się po przejęciu władzy przez osoby które same deklarowały że "sport maja w d..." i w ich działaniach widać że mówili prawdę.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 08:11 przez D0min, łącznie zmieniany 1 raz.
KSK Nieczajna
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: gregor40 »

Kuriozalne, ale oczywiście żyjemy w wolnym kraju. Ja bym brał nogi za pas, ale rozumiem, że stowarzyszenie chcę mieć w swoich szeregach członków o niezwykle wysokich kompetencjach ;)
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PZSS 2.0

Post autor: Stefan12 »

Dzięki za zaproszenie do Braterstwa, ale czy cokolwiek prócz "wirtualnego" członkostwa może ono zaproponować Wielkopolanom?
zbrojownia.org
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PZSS 2.0

Post autor: carambas »

Stefan12,
zależy czego potrzebujesz od klubu, ale sporo osób z Poznania przyjeżdża do Wrocławia na nasze zawody (bo nawet z transportem w dwie strony jest taniej; taka sztuczka). Pełno osób przyjeżdża na szkolenia do patentu (tacy to nawet i z Gdańska jadą).
Na regularne treningi ciężej o taką trasę, więc trzeba się zastanowić na ile chcesz korzystać z oferty klubu.

Wg mnie najważniejszy jest wybór fajnego klubu, ze strzelnicą niedaleko Ciebie, gdzie będziesz miał sporo znajomych i gdzie będziesz lubił chodzić. Za taką sytuację warto płacić nieco więcej. Dzięki temu hobby Cię bardziej wciągnie.
Braterstwo nie ma na celu zdominowania branży, tylko chcemy być zdrową konkurencja i silną motywacją do poprawy jakości obsługi w innych klubach. Każdy powinien mieć strzelnicę w promieniu 20km od domu i na nią bezpłatny wstęp w ramach swojego członkostwa w klubie. Im więcej będzie strzelców, tym więcej takich klubów i strzelnic powstanie.

Wiem z doświadczenia, że odległość nie jest najważniejsza dla dużej części osób bo one albo nie korzystają zbyt intensywnie z oferty swojego klubu, albo ta oferta jest naprawdę marna na miejscu. W takim wypadku bez sensu jest płacić wieleset złotych, a i jeszcze podlegać praktykom "szkolenia", jak w niektórych stowarzyszeniach (i nie mówię tutaj o nauce, tylko raczej tresurze).
Niski poziom opłat przekonuje znacznie więcej osób do zaryzykowania i rozpoczęcia strzelectwa. Mamy na kursach na patent całkiem sporo osób, które "nigdy nie strzelały", a teraz się zachęciły. Ze Zbrojowni do nas przechodzi teraz sporo Wrocławian, którzy kiedyś tam uciekli w poszukiwaniu niższych opłat. Wracają i mam nadzieję, że będą chcieli zostać.

Z członkostwa w Braterstwie można też bez problemu zrezygnować w dowolnej porze roku. Więc możesz się np z nami wyszkolić, uzyskując pozwolenie kilkaset złotych taniej, a później przeskakujesz na lokalną inicjatywę, która Ci zaoferuje więcej rzeczy, które cenisz. My jesteśmy zadowoleni, bo jest kolejny posiadacz broni palnej, Ty masz pełną wolność i robisz co Ci najbardziej pasuje.

Dodatkowe ułatwienie jest takie, że w sumie nie ma mu nas żadnych dużych inwestycji. Czyli nie musisz "wtopić" kilkuset złotych na początek tylko po to, żeby sprawdzić jak jest. Zapisujesz się za 60 zł, jesteś rok i po roku rzucasz naszą legitymacją, wysyłając mi maila z informacją co robię źle (lubię takie maile, poprawiłem dzięki nim trochę błędów). Nawet podejmując ryzyko, że Ci się nie spodoba nie tracisz żadnych pobranych "na zaś" opłat, a jedynie 60 zł członkostwa. Czyli testując inny klub: oszczędzasz.
To nie jest przypadek, że tak to wygląda, bo chcę zwiększyć mobilność między klubami, żeby dodatkowo wymuszać poprawę ich jakości.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 08:46 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: jasiu226 »

Całe szczęście zdążyłem złożyć rezygnację w Zbrojowni przed wprowadzeniem nowych, świetnych zmian ;)
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: PZSS 2.0

Post autor: Rlyeh »

Dobra, fajnie, po prostu sprzedają kwity podpisane swoim nazwiskiem na nieco innych warunkach.
Jednak, jak mi się wydaje, akapit o stażu
http://zbrojownia.org/wp-content/upload ... radnik.pdf
jest wpisany stety/niestety w to, co wymyślili myśliciele z PZSS w kwestii warunków zdawania egzaminu na patent. Po prostu to stowarzyszenie tak to zmonetyzowało. W innych klubach czy stowarzyszeniach prędzej czy później będzie podobnie, o ile już nie jest.
Czytam teraz o tym całym egzaminie, ile to kosztuje i co trzeba zrobić, i w sumie jestem za. Znakomita dupokrytka.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: kotwworku »

Rlyeh pisze: jest wpisany stety/niestety w to, co wymyślili myśliciele z PZSS w kwestii warunków zdawania egzaminu na patent.
Z ich dokumentu wynika że jak masz uprawnienia to też czeka cię staż i egzamin kompetencyjny. Więc wychodzą bardziej do przodu od PZSS.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: gregg »

Egzamin na Członków Kandydatów z własną bronią.
Do Egzaminu mogą przystąpić Członkowie Kandydaci po upływie 3 miesięcy od rozpoczęcia stażu,
posiadający pozwolenie na broń (z własną bronią). Koszt egzaminu 20 zł.
Człowiek zdał patent, otrzymał licencję, stratuje w zawodach od 20 lat, idzie do zbrojowni i musi pokazać, że umie się posługiwać bronią i zapłacić za to jeszcze 20 zł. Jak w jakimś klubie golfowym w USA. Elitarny klub się robi, gdzie będzie sama elYta wlkp ;laughing: Dobrze, że na kolekcjonerkę zapisałem się do Pawła do Braterstwa a nie tutaj. tak psioczyli na poprzedni zarząd, takie akcje były a teraz... Tak coś czuję, że jak dywizjon dostanie licencje to stracą wielu członków.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PZSS 2.0

Post autor: Stefan12 »

Pytanie czy taki wymóg nie jest sprzeczny z przepisami PZSS:
Członkowie, którzy w momencie wejścia w życie niniejszego poradnika:
- posiadają licencję Zawodniczą PZSS w Klubie Sportowym Zbrojownia na rok 2017, są
zobowiązane do końca roku 2017 zaliczyć Egzamin Kompetencyjny celem przedłużenia licencji
zawodniczej na rok 2018.
Czy klub może stawiać jakieś swoje wymyślone warunki zawodnikowi by przedłużyć mu licencję?
zbrojownia.org
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: geminix »

Może. Może Ci kazać zatańczyć kankana na rękach albo wyrecytować inwokację Pana Tadeusza. Albo pobrać opłatę w wysokości jednej średniej krajowej. To wolny kraj (na razie).
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: kuras999 »

1000 członków razy 20zł to fajna premia pod koniec roku. 7 obowiązkowych strzelań za żetony przed obowiązkowymi dwoma(!) płatnymi kursami żeby móc zdawać egzamin na patent to też dobrze przemyślany model biznesowy. Do tego składka 200% w górę i mamy całkiem dobrze prosperujące przedsiębiorstwo :)
Mogliby jeszcze organizować strzelania tylko za płatne żetony bo posiadacze własnej broni nie przynoszą kasy a tylko się niepotrzebnie kręcą na strzelnicy... aaa! zaraz to już też wprowadzili :621:
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: Ghostdog »

Gdyby to był wolny rynek, to powinno się machnąć ręką - ktoś chce taki biznes robić, jego święte prawo. W sytuacji, gdzie jest to prawnie zamieszane w jakieś związki, licencje klubowe, kwestie posiadania broni, etc. jest to bardziej martwiące. Niemniej jednak, rynek zapewne odpowiednio zareaguje i będą możliwości dla osób, którym takie a nie inne praktyki prowadzących biznes nie odpowiadają.
Jeżeli informacje tu podane faktycznie są prawdziwe, to bardzo dobrze, że taki temat powstał i informacja została upubliczniona.

Przyznam szczerze, że temat wątku nie pasuje - jak go zobaczyłem to przypomniał mi się dowcip, gdzie Jasio przybiegł do bacy (majstra, etc. w zależności od wersji) i powiedział, że ruskie polecieli w kosmos... moja reakcja jest trochę podobna do bacy ;)
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PZSS 2.0

Post autor: Belze »

Przecież gołym okiem widać że tworzy się biznes.
Prowadzę klub i również przygotowywujemy "świeże" osoby do patentu. Jedyny ich koszt to opłata za amunicję po cenie zakupu. Ludzie zdają patenty bez najmniejszego problemu. Przedewszystkim bezpiecznie się posługują bronią co jest w tym wszystkim najważniejsze.
To co przeczytałem to taka świetna zmiana !!!
Ale że w naturze nic nie ginie to stowarzyszenie Z się w końcu rozleci a ludzie sobie zawsze znajdą swój kont. Zostaną Ci wytrwali ;)

Nie znalazłbym wszystkiego na PZSS. Zwlaszcza gdy w grę wchodzi kasa i to nie mała. Biznes to biznes.
Pozdrawiam ;)
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PZSS 2.0

Post autor: Stefan12 »

geminix pisze:Może. Może Ci kazać zatańczyć kankana na rękach albo wyrecytować inwokację Pana Tadeusza. Albo pobrać opłatę w wysokości jednej średniej krajowej. To wolny kraj (na razie).
No nie bardzo.
Jedyny przepis, który reguluje kwestie przedłużania licencji zawodniczych to ten z Regulaminu Licencji PZSS, a w nim:
§ 7
4. Postępowanie w sprawie przedłużenia licencji wszczyna się na wniosek złożony przez
osobę się ubiegającą, która posiada licencję zawodniczą PZSS w roku
poprzedzającym, jest członkiem klubu sportowego posiadającego licencję klubową
PZSS, oraz udokumentuje udział we współzawodnictwie sportowym w roku
poprzednim, w nie mniej niż 4 startach w dyscyplinie. Jeżeli zawodnik uczestniczy we
współzawodnictwie sportowym w więcej niż jednej dyscyplinie dokumentuje
dodatkowo nie mniej niż po 2 starty w każdej z tych dyscyplin:
Nie bardzo widzę tu możliwość zablokowania przedłużenia licencji zawodnikowi jak jedynie poprzez pozbawienie go członkostwa.
zbrojownia.org
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”