WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: ninor »

Dalej dalej.... Które WPA da mniej =)
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: RedSiedemosiem »

Tygodnia nie pobije nikt przez lata chyba :) Lisnerek, azrael88 - wezcie kawalek papieru i napiszcie do KGP 'pochwale', moze laurke odesla do Kielc i ktos sie tam ucieszy, ze sa doceniani, ze tak zapindalaja :) Dobre slowo nie jest zle.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: Lisnerek »

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
RedSiedemosiem pisze:Tygodnia nie pobije nikt przez lata chyba :) Lisnerek, azrael88 - wezcie kawalek papieru i napiszcie do KGP 'pochwale', moze laurke odesla do Kielc i ktos sie tam ucieszy, ze sa doceniani, ze tak zapindalaja :) Dobre slowo nie jest zle.

Tak wlasnie zrobie. Ale duza zasluga mojego dzielnicowego w tym bo nie chomikowal dokumentow i sprawnie przeprowadzil procedure jeszcze tego samego dnia jak dostal dokumenty z wpa. Ale generalnie to co widze bo znajomi tez skladali to Kielce bardzo sprawnie podchodzi do tematu.

Pozdrawiam.
Lisnerek.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: RedSiedemosiem »

True, dzielnicowi sa proszeni, zeby sie wyrabiac w 2 tygodnie, a czesto sie przedluza wlasnie tutaj. Takze brawa. Nie mniej, komus w WPA Kielce sie chce i to bardzo - bo niby maja czas miesiac, a jak sie nie chce kompletnie to i dwa na wydanie decyzji.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
260Remington
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 23:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: 260Remington »

Wczoraj składałem w WPA Kielce podanie o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Policjant, który przyjmował dokumenty powiedział, że czas postępowania to ustawowo do 30 dni lecz niekiedy wystarczy około 2 tygodnie. Dużo zależy od czasu jaki potrzebuje dzielnicowy na swoje czynności. Musze powiedzieć, że wizyta w WPA Kielce należała do bardzo pozytywnych.

Kolego Lisnerek o ile sztuk wnioskowałeś we wniosku i na ile otrzymałeś decyzję?

Ps. Popieram wypowiedź Kolegi azrael88. Jeśli ktoś chciałby złożyć podanie o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz na broń sportową do celów kolekcjonerskich najlepiej niech zrobi to na dwóch osobnych wnioskach. Ja zrobiłem na jednym, jednak bez żadnych problemów przerobiłem wniosek na dwa osobne już na miejscu.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: jetpilot »

Potwierdzam. Potrzebna są dwa osobne wnioski. Ja skladałem 23.10 ale nawet dzielnicowego jeszcze nie było...
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: Lisnerek »

260Remington pisze:Wczoraj składałem w WPA Kielce podanie o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Policjant, który przyjmował dokumenty powiedział, że czas postępowania to ustawowo do 30 dni lecz niekiedy wystarczy około 2 tygodnie. Dużo zależy od czasu jaki potrzebuje dzielnicowy na swoje czynności. Musze powiedzieć, że wizyta w WPA Kielce należała do bardzo pozytywnych.

Kolego Lisnerek o ile sztuk wnioskowałeś we wniosku i na ile otrzymałeś decyzję?

Ps. Popieram wypowiedź Kolegi azrael88. Jeśli ktoś chciałby złożyć podanie o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz na broń sportową do celów kolekcjonerskich najlepiej niech zrobi to na dwóch osobnych wnioskach. Ja zrobiłem na jednym, jednak bez żadnych problemów przerobiłem wniosek na dwa osobne już na miejscu.
7 sport bez podzialu i 10 kolekcja plus dopuszczenie. Wszystko na osobnych wnioskach.

Pozdrawiam.
Lisnerek.
Awatar użytkownika
260Remington
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 23:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: 260Remington »

Pozwolenie mam i ja. Wnioski o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych oraz do celów kolekcjonerskich złożyłem w WPA Kielce 30.10.2017r. Do wniosku o wydanie pozwolenia na broń do celów sportowych dołączyłem 6 startów. Po trzech tygodniach otrzymałem pozytywne decyzje. Na pozwolenie na broń do celów sportowych 7 sztuk bez podziału (tak jak wnioskowałem) oraz 10 sztuk do celów kolekcjonerskich. Od ręki uzyskałem także promesę na zakup broni. Podsumowując uważam, że WPA Kielce wykonuje dobrą robotę. Oby wszystkie WPA tak działały.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2017, 20:35 przez 260Remington, łącznie zmieniany 2 razy.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: jetpilot »

Papiery złożyłem 23.10.2017 a 23.11.2017 dostałem 2 smsy, że zapraszają po odbiór decyzji.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: azrael88 »

Szanowni, czy ktoś z Was w WPA Kielce rozszerzał pozwolenie na sport o kolejne sztuki?

Mam pozwolenie na 7 sztuk, 5 już siedzi w szafie, kolejne dwie jak dobrze pójdzie niebawem. No i co dalej? Pisać, ale co i jak? Coś dołączać?
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: azrael88 »

Hadriel pisze:Czy komuś udało się uzyskać na sportową bez podziału nie mając startu i nie odwołując się?
Kolego, WPA Kielce na sport wydaje od razu bez podziału i nie musisz przedstawiać żadnych startów, tylko licencję i zaświadczenie z klubu.
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: glockus »

Dla mnie WPA KWP Kielce to profeska w tej dziedzinie. Cieszę się, że pod nich podlegam...
Panie i Panowie - tak trzymać...
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: ninor »

azrael88 pisze:Szanowni, czy ktoś z Was w WPA Kielce rozszerzał pozwolenie na sport o kolejne sztuki?

Mam pozwolenie na 7 sztuk, 5 już siedzi w szafie, kolejne dwie jak dobrze pójdzie niebawem. No i co dalej? Pisać, ale co i jak? Coś dołączać?
Ahoj
Ja kilka msc. temu składałem doc o kolejne sztuki na sportowe. Niby nic nadzwyczajnego ale.... składałem mając 2 proce w szafie z 7 na jakie miałem pozwolenie. Prosiłem o 2 dodatkowe sztuki i dostałem.
:P
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: azrael88 »

Hadriel pisze:Dobrze to wiedzieć :)
Widzę że standardowo wydają na 7 sztuk, czy na tyle składać? Czy na 10 i zostanie obniżone do 7 w przypadku braku startów?
Składaj na 7, jak dzielnicowy szybko wyda opinię to w 2 tygodnie masz decyzję i robisz zakupy :)
Awatar użytkownika
ninor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 18 czerwca 2016, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Kielce - prośba o informacje i sugestie

Post autor: ninor »

od reki przy odbiorze decyzji dostaniesz jak wrazisz taka chec (wczesniej oplata za wydanie)
...Jesteśmy średniakami historii. Bez celu, bez miejsca. Nie przeżyliśmy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Nasz wielki kryzys to całe nasze życie...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”