Przechowywanie broni w magazynie self storage

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: woytas »

Wybacz ale kontrolerzy, którzy sprawdzali warunki przechowywania w żaden sposób nie odbierali mi skrytki pod schodami do piwnicy. W części opisowej protokołu zapisali, że szafa jest w piwnicy. I tyle.
Chyba pomylił Ci się magazyn broni i jego odbiór.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Snipper_is »

Panowie
W waszych wypowiedziach pojawia się zwrot ,, zdrowy rozsądek " Uważam że to powinna być naczelna zasada. Trzymanie szafy ,,pod mostem" ( przykład przytoczony tu w temacie ) to proszenie się o kłopoty . Uważam że takie stwierdzenia szkodzą nam strzelcom. Jakiś hoplofob to poczyta i już będzie głosił że namawia się do takich praktyk . Tak będzie twierdził a my będziemy musieli udowadniać że to tylko głupi przykład i taka praktyka nie jest stosowana. Ale gówno w świat pójdzie. W self storage na pewno jest zapis że jak nie zapłacisz to można wejść do Twojego boksu i wywalić ( lub wystawić na aukcję ) Twoje rzeczy. Nie zapłaciłeś bo wylądowałeś w szpitalu albo zmarłeś i ktoś nawet nie wie że masz opłacić. Co wtedy?. Na miejscu prokuratora uczepił bym się tego jak rzep . Czyli umożliwienie dostępu osób trzecich. Oczywiście są tu ludzie którzy to podważą ale kasę na adwokata to już bym odkładał. Nie wspomnę kuż o teściowej ,, suce" która doprowadza do rozprucia szafy ( jej szafa bo w jej domu ) i wzywa dzielnicowego by zobaczył co to tam jest i czy aby to legalne. Tak wiem że to ekstrema ale osobiście bym nie ryzykował.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 12:45 przez Snipper_is, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: kapera »

Nigdzie nie pisze o śmietnikach czy parkingach .

1.Protokół kontroli warunków przechowywania broni i amunicji
2. W protokóle jest coś takiego jak : Ogólna charakterystyka kontrolowanego pomieszczenia z jego opisem .
Więc bez wydumek panowie :-D Spróbuj odebrać pomieszczenie z szafą w namiocie na euro-palecie pod jabłonką :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Snipper_is »

Ale hasło ,, pod mostem " tu padło
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: woytas »

Bo formularz jest skierowany do wszystkich podmiotów posiadających broń.
W protokole z przedostatniej kontroli mam napisane przez policjanta sejf - a to szafa s-1. Mam się bać?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Garfield »

kapera pisze:Nigdzie nie pisze o śmietnikach czy parkingach .

1.Protokół kontroli warunków przechowywania broni i amunicji
2. W protokóle jest coś takiego jak : Ogólna charakterystyka kontrolowanego pomieszczenia z jego opisem .
Więc bez wydumek panowie :-D Spróbuj odebrać pomieszczenie z szafą w namiocie na euro-palecie pod jabłonką :-D
Nadal proszę o choćby jeden, konkretny zapis aktu prawnego nakazujący przechowywanie broni w miejscu stałego pobytu. Wiem że się nie doproszę ale czekam.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
shafran999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: shafran999 »

Czy kontrola przeprowadzana jest zawsze czy tylko wyrywkowo? Czy self storage przeszedł by wg Was taką kontrolę?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Snipper_is »

Garfield
Tu masz rację . Takiego zapisu nie ma
Ale powtarzam że ,,zdrowy rozsądek" jest tu wielce wskazany. Nie kręćmy bata na własną dupę bo takie dywagacje na forum publicznym może odbić się nam ( strzelcom ) czkawką. I to dużą.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Garfield »

Snipper_is pisze:Garfield
Tu masz rację . Takiego zapisu nie ma
Ale powtarzam że ,,zdrowy rozsądek" jest tu wielce wskazany. Nie kręćmy bata na własną dupę bo takie dywagacje na forum publicznym może odbić się nam ( strzelcom ) czkawką. I to dużą.
Oczywiście że zdrowy rozsądek jest najważniejszy, w końcu to nie hobby dla idiotów. Ale nie twórzmy mitów na temat obowiązującego prawa.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: woytas »

Kontrola może być przeprowadzona na etapie wystąpienia o pozwolenie - jeśli kupiłeś szafę. Jeśli nie to po zakupie pierwszej sztuki o raz przy zmianach w pozwoleniu/decyzji. Miałem wczoraj kontrolę bo występuję o rozszerzenie. (po półtorej roku)
Oczywiście, że zdrowy rozsądek jest najważniejszy. Ale nie dorabiajmy jakichś mitów do oczywistych rzeczy.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: kapera »

Warunki przechowywania broni to albo je spełniasz albo nie . Ja mam całodobowy monitoring w pomieszczeniu i to jest ujęte w protokóle ,ktoś zapyta po co ? Przecież nigdzie nie pisze , wystarczy s1 .... Widocznie brane jest to pod uwagę w warunkach jakich masz zamiar przechowywać broń i amunicję .

@ Garfield muszę Cię zmartwić , mam prawidłową orientacje seksualną , widzę że się do mnie kleisz nie od dziś :-D Nic nie pisałem o stałym zameldowaniu czy stałym pobycie .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: rybek »

shafran999 pisze:Czy self storage przeszedł by wg Was taką kontrolę?
W tzw. międzyczasie się douczyłem i szafa S1 nie musi być kotwiona więc możesz ją wstawić do magazynu.
Z zapisów np. magazynu Kangu Self Storage w Poznaniu wynika, że nie można przechowywać materiałów łatwopalnych. O broni nic nie piszą. Komórkę możesz zamykać własną kłódką. Masz więc możliwość przechowywania broni w monitorowanym i strzeżonym całodobowo obiekcie w pomieszczeniu zamykanym własną kłódką i w szafie S1. Lepiej pod względem bezpieczeństwa chyba być nie może, więc w takim Kangu można spokojnie trzymać broń. W wypadku braku opłat za przechowywanie zawartość jest po zakończeniu procedury windykacyjnej likwidowana. Jest w tym pewne ryzyko, ale nie większe niż gdybyś trzymał broń w wynajmowanym mieszkaniu i przestał nagle płacić rachunki z jakiego powodu.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: PRESTON »

Szafę można trzymać gdzie się chce. Jednak zdrowy rozsądek podpowiada, że powinno to być miejsce, którego cechy, budowa, uniemożliwiają czy ograniczają dostęp osób niepowołanych. Osobiście nie liczyłbym na solidność S1 samej w sobie.

Sam myślałem nad umieszczeniem szafy w piwnicy. Jednak wiedziony rozsądkiem zabudowałem ja w szafie ubraniowej. Mnie się śpi spokojniej w takich okolicznościach.

Jednak jeśli ktoś nie ma wyboru, to lepiej chyba w strzeżonym magazynie z zewnętrzną ochroną, niż w garażu blaszaku. Kwestia tylko tego aby nie doprowadzić do przymusowego otwarcia magazynu.

Inna sprawa czy "zwartością" nie narusza się regulaminu wynajmu takiego magazynu i w razie "w" będzie to też okoliczność wpływająca na stwierdzenie przyczynienia się do "nieumyślnego spowodowania utraty broni palnej lub amunicji".
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: Garfield »

kapera pisze:
@ Garfield muszę Cię zmartwić , mam prawidłową orientacje seksualną , widzę że się do mnie kleisz nie od dziś :-D
Lepiej Ci teraz?


kapera pisze: Nic nie pisałem o stałym zameldowaniu czy stałym pobycie .
Polemizowałeś z moim stwierdzeniem że mogę trzymać szafę gdzie zechcę. Dopuściłem się nadinterpretacji Twoich stwierdzeń. Zatem jeszcze raz - czy mogę trzymać szafę gdzie zechcę czy też muszę mieć ją w miejscu stałego pobytu?
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni w magazynie self storage

Post autor: MJK »

Dyskusje Kolegów momentami przwodzą mi na myśl rozważania scholastyków debatujących o tym, po jakiemu Bóg rozmawiał z Adamem w Raju i czy Adam rozmawiał w tym samym języku z Ewą i Wężem. Tylko o ile tamte szkód raczej nie powodowały, o tyle nasze mogą byc czytane przez ludzi nam nieżyczliwych, którzy wykorzystają je do swoich niecnych działań. Przypomnę skutki dyskusji o amunicji 7,62x39. W związku z tym dla naszego wpólnego dobra apeluję o powściągliwość w przykładach.

Co do meritum, to jak to zostało powiedziane - broń należy przechowywać w szafie S1 w sposób uniemożliwiający dostęp osób nieuprawnionych - tyle mówi Ustawa i Rozporządzenie. W tym kontekście self-storge postrzegałbym jako mocno tymczasowe rozwiązanie, np. w sytuacji, gdy Żona wyrzuciła nas z domu, a najlepszy kolega, u którego chcemy przezimować, ma kawalerkę 35 m i 5 dzieci :) . Natomiast jeśli ktoś myśli o przechowywaniu tam broni, bo np. szafa nie pasuje mu do układu wnętrza, to raczej powinen pomyśleć o innym hobby. Jak można pójść spać, nie obejrzawszy swojego arsenału :-D
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 14:42 przez MJK, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”