Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Moderator: Moderatorzy WBP

lexxus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 01 marca 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Grudziądz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: lexxus »

Panowie , próbowałem się dowiedzieć na grupie FB , ale każdy ma tam inne zdanie , więc zapytam jeszcze Was tu.

Mam 3 mieszkania w Grudziądzu , w jednym z nich jestem zameldowany (jak wiadomo można być tylko w jednym) od jakiegoś czasu jest tam remont , więc chcę się wraz z bronią i szafą do jej przechowywania przenieść na czas nieokreślony do innego mieszkania w którym zameldowany nie jestem.

W związku z tym że w UOBiA znalazłem tylko to że w ciągu 14 dni należy zgłosić zmianę miejsca pobytu stałego , czyli zameldowania , pytanie:


Czy to że broń będzie w miejscu innym niż miejsce zameldowania również należy zgłosić?
Co w przypadku kontroli dzielnicowego który przyjdzie sprawdzić jak przechowuję broń pod adres zameldowania , a tam nie będzie ani mnie ani broni?

P.S. Sprecyzuję , że miejsca zameldowania nie zmieniam.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2017, 18:23 przez lexxus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: ImTheOne »

Adres stałego pobytu ≠ adres zameldowania ≠ adres przechowywania broni. (jeżeli jest inaczej, niech ktoś mnie poprawi).

Spójrz na to z tej strony: ja dzisiaj przeprowadzam się z jednego mieszkania w Warszawie do innego, a zameldowany jestem w Rawie Mazowieckiej. Zawiadomiłem więc dzisiaj WPA w Warszawie o zmianie miejsca stałego pobytu, na zawiadomieniu napisałem:
dotychczasowe miejsce stałego pobytu
nowe miejsce stałego pobytu
miejsce zameldowania nie ulega zmianie.
Tyle. Nikt problemów nie robił, naturalna sytuacja. Różnica między tobą a mną jest taka, że ty zamierzasz do poprzedniego mieszkania wrócić. Zrobiłbym tak: złożyłbym teraz zawiadomienie, i jak wrócisz do mieszkania - złożyłbym drugie.

Miejsce przechowywania broni nie musi być tożsame z miejscem zameldowania ani z miejscem stałego pobytu, nie musisz go podawać nawet (ale możesz, jeżeli chcesz).
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2017, 18:31 przez ImTheOne, łącznie zmieniany 2 razy.
akami00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 24 lipca 2014, 08:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: akami00 »

Zanim koledzy się zdenerwują na kolejny powrót do wielokrotnie opisywanego tematu:
- miejsce przechowywania broni - dowolne zgodne z rozporządzeniem o warunkach przechowywana, nikomu nie zgłaszane,
- adres zameldowania - używany chyba tylko przy załatwianiu spraw w WPA i innych urzędach, nie ma żadnej specjalnej procedury aktualizacji związanej z bronią i pozwoleniem,
- adres stałego pobytu - tu mamy obowiązek powiadomienia właściwego WPA po zmianie.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: RedSiedemosiem »

ImTheOne pisze:Adres stałego pobytu ≠ adres zameldowania ≠ adres przechowywania broni. (jeżeli jest inaczej, niech ktoś mnie poprawi).
dokladnie tak.

@akami00: tak ;) z tym, ze adres zameldowania do WPA nie jest Ci wcale potrzebny - a podajac go umozliwisz pelniejszy wywiad srodowiskowy.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: jetpilot »

Ja też dopytam żeby doprecyzować.Zameldowany jestem w Krakowie a mieszkam na co dzień w Warszawie. Jeżeli w WPA podam adres stałego pobytu tak jak w meldunku (Kraków) a faktycznie przebywam tam tylko kilka dni w miesiącu to może być jakiś problem? Broń chciałbym przechowywać w miejscu zameldowania.

Jeżeli na wstępie jako stały pobyt podam Warszawę to o pozwolenie mogę wystąpić do WPA w Krakowie?
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: robertos »

Stały pobyt masz w Warszawie, więc tam składasz wniosek. Przechowujesz pod dowolnym adresem, byle zgodnie z wymaganiami.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: RedSiedemosiem »

jetpilot pisze:Jeżeli na wstępie jako stały pobyt podam Warszawę to o pozwolenie mogę wystąpić do WPA w Krakowie?
Jesli pobyt staly podasz w Warszawie, to wystepujesz o pozwolenie w Warszawie.
Bron przechowujesz gdzie chcesz...
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
SouthMan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 marca 2013, 20:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: SouthMan »

Ja najpierw miałem szafę w miejscu zameldowania, potem przeprowadziłem się nieco dalej (to samo miasto i dzielnica) bez zmiany meldunku. Pisemko do WPA o zmianie adresu przechowywania broni. Potem wizyta dzielnicowego w nowej lokacji. Koniec tematu.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: VIS »

Dla WPA najważniejszy jest adres stałego pobytu. Chociaż Policja najbardziej lubi gdy adres pobytu jest zbieżne z adresem. Adres stałego pobytu nie jest nigdzie urzędowo zatwierdzony. Urząd bazuje na twoim oświadczeniu gdzie mieszkasz. Jeżeli ktoś mieszka w województwie A, pracuje w województwie B a zameldowany jest w województwie C to według niektórych uczonych w piśmie może podanie o pozwolenie złożyć tam gdzie ma najbardziej przyjazne WPA. Oczywiście taka osoba ( i nie tylko taka) może broń przechowywać w województwie D.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: shapi »

SouthMan pisze:Pisemko do WPA o zmianie adresu przechowywania broni.
Po co? Prawo nakłada obowiązek informowania o zmianie miejsca stałego pobytu, nie miejsca przechowywania broni.
ferb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 09:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: ferb »

Nie chcę zakładać osobnego tematu, a pytanie wiąże się trochę z prowadzoną tu dyskusją.

Jestem zameldowany u rodziców, a mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu. Co wpisać we wniosku do WPA to jedno, natomiast zastanawia mnie kwestia przechowywania broni. Jeśli nie trzeba, nie chcę właścicielki pytać o pozwolenie na szafę S1, ale czy w ramach wywiadu środowiskowego dzielnicowy, lub pani z WPA nie będą chcieli się z nią skontaktować? Wolałbym uniknąć sytuacji, że kobieta od nich dowiaduje się o moim hobby ;-)
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: chris77 »

ferb pisze: [...] ale czy w ramach wywiadu środowiskowego dzielnicowy, lub pani z WPA nie będą chcieli się z nią skontaktować?
Bardzo możliwe, że będą chcieli.
Awatar użytkownika
Nygus88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 22 lutego 2017, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: Nygus88 »

Ferb jeżeli poddajesz adres zamieszkania to robią wywiad w miejscu zamieszkania, nie pytają wprost czy nadajesz się do posiadania broni tylko ogólnie czy robisz problemy. Ja podałem 2 adresy: zamieszkania i zameldowania i w obu był wywiad, później sąsiedzi pytali mnie czy staram się do policji albo wojska to powiedziałem że tak ; ) podsumowując: kobieta od której wynajmujesz mieszkanie nie powinna dowiedzieć się podczas wywiadu o broni, nawet jeśli wezmą ją na przepytki
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: KG92RS »

Nygus88 pisze:kobieta od której wynajmujesz mieszkanie nie powinna dowiedzieć się podczas wywiadu o broni, nawet jeśli wezmą ją na przepytki
Tylko - "jeśli wezmą ją na przepytki" - ryzykujesz utratę lokum :)
Awatar użytkownika
Nygus88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 22 lutego 2017, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adres zameldowania a adres przechowywania broni...

Post autor: Nygus88 »

No właśnie nie, bo u mnie przy wywiadzie nie było mowy o broni tylko ogolnie czy jestem problemowym sąsiadem. Więc policjant nie mówi o co chodzi tylko zbiera informacje
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”