Regulamin strzelnicy - sugestie

Moderator: Moderatorzy WBP

robur
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 22 września 2016, 20:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: robur »

Dzień dobry wieczór,
tak się szczęśliwie składa, że jestem dzierżawcą poniemieckiej strzelnicy i żeby szczęścia było jeszcze więcej skontaktował się ze mną potencjalny sponsor/darczyńca, który chce rzucić pisiont groszy co by obiekt otworzyć jeszcze w tym roku (planowałem maj 2018). Prace rewitalizacyjne ruszyły ostro, ale jeszcze jest kwestia regulaminu strzelnicy. Wiem, że mogę przepisać ten z rozporządzenia, wiem, że organ będzie musiał mi go zatwierdzić, ale mam prośbę: jeżeli macie Panowie i Panie jakieś sugestie co do dodatkowych zapisów regulaminu, szczególnie takie poprawiające bezpieczeństwo, bardzo proszę o wpisanie. Gwoli jasności, będzie dynamika, będą poppery, jest oś 300 m., jest oś 200 m. i dwie 60 m. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam.
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: krissu »

A gdzie to będzie?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: Leśny Dziadek »

bez sensu jest jakiekolwiek dodawanie czegokolwiek do regulaminu. Zostaw jak jest, radca prawny gminy nie będzie miał do czego się przyczepić
O bezpieczeństwo dba realnie prowadzący strzelanie, nie regulamin.
To on decyduje.
Jak ja mówię "won" (a raz się zdarzyło, tym dosłownie słowem) podchmielonemu klientowi, to nie powołuję się na regulamin, tylko wyprowadzam.
Jak odbieram krótką młodego oszołomowi, bo widzę, że stwarza zagrożenie, to nie cytuję regulaminu
Jak ktoś mi wychodzi bokiem przed stanowisko, to rzucam mięchem, a nie cytatami z regulaminu :one:
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: RedSiedemosiem »

Leśny Dziadek pisze:bez sensu jest jakiekolwiek dodawanie czegokolwiek do regulaminu. Zostaw jak jest (...)
IMHO w calym swoim poscie masz wylacznie racje :)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: Piotr_JG »

Wynika z tego, że należałoby dopisać do regulaminu punkt: Prowadzący strzelanie ma zawsze rację. I oczywiście kolejny: W pozostałych przypadkach nie ujętych w Regulaminie patrz punkt powyżej :-D .

Tutaj jest kilka interesujących uwag na temat regulaminu.
Powodzenia
Piotr
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: Marin205 »

Na stronach sejmu nie ma ujednoliconego Rozporządzenia w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic, wszystkie źródła sejmowe oraz sklejony przez mnie aktualny i jednolity Wzorcowy regulamin strzelnic
Obrazek
radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: radekgo »

Możesz dopisać że treningi osób posiadających własna broń nie wymagaja nadzoru prowadzącego strzelanie.

Generalnie nawet we wzorcowym regulaminie jest pełno nielogicznych kwiatków rodem z PRL i czasów kiedy ludzie nie mieli własnej broni stąd wszystko jest utrzymane w militarno policyjnym drylu i opiera się o nieszczęsnego prowadzącego strzelanie.

Taki kwiatek

1 ) Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi saię broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów. A wiec bez długa bez pokrowców

Aż tu nagle w drugim punkcie który przeczy pierwszemu "Wyjmowanie z czego się pytam skoro w pierwszym ma być bez pokrowca czyli już wyjęta"

2)Wyjmowanie broni odbywa się wyłącznie na stanowisku strzeleckim lub treningowym tylko na polecenie prowadzącego strzelanie lub trening strzelecki.
Wszelkich czynności związanych z obsługą broni dokonuje się wyłącznie z lufą skierowaną w kierunku kulochwytu, tarcz bądź przedmiotów będących celem na strzelnicy.

Strzelanie rozpoczyna się wyłącznie na komendę prowadzącego strzelanie.

Tu tez du** bo komendę w rzutkach -DAJ- daje strzelający a nie prowadzący tu tez należy dokonać zmian.

Regulamin wzorcowy nie przewiduje wielu rzeczy lub ćwiczeń jakie czas temu były nie do pomyślenia bo nie przewidywały tego instrukcje Policyjne czy Wojskowe.

przykład przyjeżdza do Polski Instruktor O z planem treningowym a na strzelnicy słyszy nie możesz samodzielnie strzelać musisz mieć prowadzącego strzelanie ktoś cię musi nadzorować .
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin strzelnicy - sugestie

Post autor: ubejane »

Panowie odkopaliście temat z przed blisko półtora roku
Pewnie już sobie kolega poradził z regulaminem.

Tylko nadal nie wiemy gdzie ta strzelnica :-)
SP7MM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”