Wezwanie do stawienia się w WPA

Moderator: Moderatorzy WBP

MadmanV8
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2014, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: MadmanV8 »

Witam otrzymałem pismo od WPA wzywające do osobistego stawienia się w WPA "celem uściślenia i poszerzenia informacji zawartych we wniosku" chodzi głównie o to ze próbują mnie namówic do zmniany we wniosku, szczegółowo o wykreślenie broni czarnoprochowej z wniosku na sportową. Raz zadzwonili i próbowali mi wmówić ze nie mogę się o nią ubiegać potem już nie odbierałem tel. Teraz piszą ale tylko o stawieniu się nic konkretnego o problemie jaki według nich istnieje. Nie mam mozliwości jeżdzenia do nich na każda ich pierdółkę, czy muszę się stawiać osobiście do wpa mam 85km w jeda strone 2 godz. jazdy? Nie chodzi nawet o to, fizycznie nie mogę tam być jestem na urlopie. Czy odpisywać na ich pismo?
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: 03fxt »

weź motór, będzie szybciej i przyjemniej
taka zasada albo się stawić albo odpisać
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: Arctic »

Ze skromnych informacji jakie przedstawiłeś zapewne Pan Policjant nie wie jak zinterpretować twój wniosek. Jeśli wpisałeś w nim "broń czarno prochową do celów sportowych".
Ustawa wyraźnie mówi, co podlega pod pozwolenie a co nie. Akurat broń rozdzielnego ładowania wytworzona przed 1885 rokiem i jej repliki nie wymagają pozwolenia i dlatego Policjant chciał ci wytłumaczyć, że nie musisz tego wpisywać we wniosku. Na zwykłe pozwolenie sportowe kupisz co chcesz na naboje i nieważne czy do łuski będzie sypane nitro czy CP, nie musisz extra wnioskować o czarny proch. Jeśli jednak chcesz kupić nowoczesny karabin czarno prochowy rozdzielnego ładowania, np. któryś z amerykańskich myśliwskich "in-line" i strzelać nim sportowo (tylko nie wiem gdzie i co :-/ ) to inna inszość, na takie coś pozwolenie mieć musisz. Tylko wniosek pewnie tak sformułowałeś, że biedak w WPA zgłupiał. Innymi słowy - gratuluję. Koledze udało się stworzyć precedens i skomplikować skądinąd prosty wniosek :-D

Na wezwanie stawić się musisz. Chyba, że z ważnych względów nie możesz. Jeśli dzwonili do ciebie to nie odbieraj tego jako foch z ich strony tylko akt dobrej woli. Najlepiej zadzwonić i dogadać się telefonicznie. Tylko spokojnie i rzeczowo wyjaśnić co to ma być za broń czarno prochowa i dlaczego akurat ma być na nią pozwolenie.

Za nie stawienie się na wezwanie a tym bardziej za "olewanie" telefonów przestaną cie lubić i skończy się dobra wola. Możesz dostać grzywnę, a ostatecznie mogą cię też po prostu obudzić o 5:00 i doprowadzić 8-)
Choć myślę, że nie będzie im się chciało i po prostu dostaniesz taką decyzję, że to ty będziesz się drapał po głowie jak to odkręcić. :roll:
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: nazarr »

MadmanV8 pisze:Witam otrzymałem pismo od WPA wzywające do osobistego stawienia się w WPA "celem uściślenia i poszerzenia informacji zawartych we wniosku" chodzi głównie o to ze próbują mnie namówic do zmniany we wniosku, szczegółowo o wykreślenie broni czarnoprochowej z wniosku na sportową. Raz zadzwonili i próbowali mi wmówić ze nie mogę się o nią ubiegać potem już nie odbierałem tel. Teraz piszą ale tylko o stawieniu się nic konkretnego o problemie jaki według nich istnieje. Nie mam mozliwości jeżdzenia do nich na każda ich pierdółkę, czy muszę się stawiać osobiście do wpa mam 85km w jeda strone 2 godz. jazdy? Nie chodzi nawet o to, fizycznie nie mogę tam być jestem na urlopie. Czy odpisywać na ich pismo?
albo rybki albo akwarium, na coś trzeba się zdecydować,
Twój wniosek rozpoczął procedurę administracyjną i teraz jest wezwanie to jest odpowiedz, więc stawiasz się w określonym miejscu i terminie a jeśli nie to tak jak napisał przedmówca są instrumenty finansowe motywujące albo wnioskujesz o zmianę terminu.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: kapera »

Strzelectwo czarnoprochowe wchodzi w skład PZSS . Są rodzaje broni centralnego zapłonu z których możesz tylko i wyłącznie strzelać prochem czarnym . Dla przykładu sharps 45-70 możesz strzelać i nitro i czarny proch ale ten sam karabin w kalibrze 45-90 czy 45-120 tylko czarny proch .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: sas88 »

Przecież na takiego Sharpsa nie potrzebujesz żadnego specjalnego zezwolenia. Normalnie kupisz go jako centralny zapłon.
Problemem jest, jak pisał Arctic, zakup współczesnej odprzodówki in-line lub epokowej broni na naboje scalone w nietypowym kalibrze.
Wtedy potrzebne jest pozwolenie na broń "przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);".

Natomiast dlaczego policja namawia ludzi, żeby rezygnowali z tego wpisu, to już ich słodka tajemnica.
To kolejny przypadek o którym słyszę.
Najlepsze jest, że znam strzelca czarnoprochowego (ty Irku też), którego przekonano do takiej rezygnacji.
Ten zabawny koleżka do dziś marzy o zakupie Wänzla.
Cóż marzyć każdemu wolno ;laughing:
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2017, 00:49 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: kapera »

Ja z niczego nie zrezygnowałem , ba nawet pierwszy karabin który kupiłem na scalone to CP .To prawda co piszesz Pawle tylko tylko że wnioskując o Cz , Bz , strzelba i argumentując też chęć zakupu czarnoprochowca była to dodatkowa sztuka broni w pozwoleniu . Jeszcze jedno , masz ograniczenie kalibru do 12mm w sportowym , przy czarnym prochu tego nie ma (z tego co wiem) .Więc dobrze mieć w decyzji że uwzględniono CP .
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2017, 09:51 przez kapera, łącznie zmieniany 2 razy.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: sas88 »

No właśnie o tym piszę. Oryginały są często w wiekszych kalibrach (zwłaszcza BZ), ze wspomnę choćby opisywanego nie tak dawno Spencera.
Michał go kupił, bo miał pozwolenie na czarny proch, a koleżka sympatyczny marzy dalej, bo dał sobie wmówić, ze takie pozwolonko mu niepotrzebne :-D
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2017, 12:04 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: mkw »

Jest jeden aspekt dosyć ciekawy. Powiedzmy że chce się kupić broń przystosowana tylko do CP na naboje scalone. No i się chce elaborować te scalaki CP. Z tego co wiem to na pozwolenie CP nie sprzedadzą ?
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: Bombel »

Po za tym, nawet jak nie wykorzystasz tego miejsca na CP, w przyszłości będziesz mógł się ubiegać o zmianę decyzji, czyli np. zamienić go na jeszcze jedną gładkalufę.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: kapera »

mkw pisze:Jest jeden aspekt dosyć ciekawy. Powiedzmy że chce się kupić broń przystosowana tylko do CP na naboje scalone. No i się chce elaborować te scalaki CP. Z tego co wiem to na pozwolenie CP nie sprzedadzą ?
Na pozwolenie sportowe możesz elaborować na własne potrzeby . Ja mam sharpsa 45-90 jest to broń tylko na czarny proch , amunicji w Polsce nie kupisz (przynajmniej ja nie spotkałem ) jedynie elaboracja . Niema problemu z zakupem czarnego prochu ,spłonek z łuskami trochę problem ale są do osiągnięcia .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: RedSiedemosiem »

MadmanV8 pisze:Witam otrzymałem pismo od WPA wzywające do osobistego stawienia się w WPA (...) czy muszę się stawiać osobiście do wpa mam 85km w jeda strone 2 godz. jazdy? Nie chodzi nawet o to, fizycznie nie mogę tam być jestem na urlopie. Czy odpisywać na ich pismo?
Wsiadasz w samochod, liczysz pozniej 85km x 2 x 0,8358 PLN za kilometr i przedstawiasz im do zwrotu przed zakonczeniem postepowania (mozna od razu, gdy juz do nich zawitasz). Wyslij na priv skan wezwania, to doprecyzuje o dodatkowe informacje.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
JamaL6
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: JamaL6 »

Witam,
Podepnę się pod temat kolegi. Ja również otrzymałem wezwanie w celu złożenia zeznań w charakterze strony.
Nie mammozliwosci w najbliższym czasie pojawić się w WPA i pytanie czy można poprosić o „przesłuchanie korespondencyjne” czy coś w tym stylu?

Po pierwsze nie mam przez najbliższe 50dni fizycznie tam podjechać a po drugie nie chce palnąć jakiej gafy i wolałbym pisemnie.

Pozwolenie na kolekcjonerke, sportowe i dopuszczenie
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: Glou »

JamaL6 pisze:Witam,
Podepnę się pod temat kolegi. Ja również otrzymałem wezwanie w celu złożenia zeznań w charakterze strony.
Nie mammozliwosci w najbliższym czasie pojawić się w WPA i pytanie czy można poprosić o „przesłuchanie korespondencyjne” czy coś w tym stylu?

Po pierwsze nie mam przez najbliższe 50dni fizycznie tam podjechać a po drugie nie chce palnąć jakiej gafy i wolałbym pisemnie.

Pozwolenie na kolekcjonerke, sportowe i dopuszczenie
Kiedy ja dostałem takie pismo o stawieniu się na przesłuchanie, w ostatnim akapicie pisma było napisane:
"W przypadku braku możliwości stawienie się osobiście w wyznaczonym terminie, proszę o uprzedni kontakt z pracownikiem WPA, celem uzgodnienia nowego terminu przesłuchania."
I niżej podali numer telefonu i imię i nazwisko osoby, która sprawę prowadzi.

Po prostu zadzwoń i powiedz jaka jest sytuacja.
Nikt Ci głowy nie urwie, że nie przyjdziesz w tym terminie.
Nie jesteś świadkiem przestępstwa tylko złożyłeś wniosek we własnym interesie więc problemów na pewno nie będzie.

Przesłuchanie korespondeyjnie nie istnieje chyba coś takiego.. gdyby mogli to załatwić przez telefon to by pewnie już zadzwonili w tej sprawie i wyjaśnili to telefonicznie.
A tak, jak masz wpisane "przesłuchanie" to musisz osobiście, bo z tego dostaniesz później protokół.

Różnie ludzie mówią o różnych WPA ale jak dla mnie, to uważam że tam też tylko ludzie pracują i zawsze można się dogadać. TYLKO ZADZWOŃ I USTAL NOWY TERMIN!

Powodzenia!
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wezwanie do stawienia się w WPA

Post autor: marianakms »

JamaL6 pisze:Witam,
Podepnę się pod temat kolegi. Ja również otrzymałem wezwanie w celu złożenia zeznań w charakterze strony.
Nie mammozliwosci w najbliższym czasie pojawić się w WPA i pytanie czy można poprosić o „przesłuchanie korespondencyjne” czy coś w tym stylu?
[...]
Zacytuję kawałek opis z innego mojego http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1764438#p1764438:

"Otrzymuję pismo z WPA z prośbą o stawiennictwo w celu przesłuchania w charakterze strony w toczących się postępowaniach.
Nie chcę marnować czasu na rozmowy plus specjalnie załatwiać dzień wolny w pracy, więc wysyłam odpowiedź tego samego dnia na piśmie
powołując się na art. 35 paragraf 2 oraz art. 50 paragraf 1 i 2 KPA."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”